Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2008. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

H43

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27120300 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 1 H43 1 14 - 8 Ankaret 1      
27121601 lö 27/12 09:33 lö 27/12 Bollhuset B G9 Grp 1 Dalhem 24 - 5 H43      
27122100 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Grp 5 H43 16 - 10 HSV      
27122701 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Revingehallen/MSB B12 Grp 6 H43 2 16 - 7 H 65      
27120303 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 1 Sävehof 1 8 - 10 H43 1      
27122103 lö 27/12 11:39 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Grp 5 IFK Kristianstad 1 13 - 20 H43      
27122703 lö 27/12 11:39 lö 27/12 Revingehallen/MSB B12 Grp 6 H43 2 18 - 20 OV      
27121205 lö 27/12 12:00 lö 27/12 Eos-hallen B10 Grp 3 Ankaret 2 7 - 17 H43 1      
27121706 lö 27/12 12:33 lö 27/12 Gunnesbohallen B16 Grp 6 Kaunas 15 - 9 H43 2      
27120306 lö 27/12 12:33 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 2 Sävehof 2 5 - 20 H43 2      
27121207 lö 27/12 13:06 lö 27/12 Eos-hallen B10 Grp 3 H43 1 14 - 8 G/W      
27122706 lö 27/12 13:18 lö 27/12 Revingehallen/MSB B12 Grp 6 Malschenberg 10 - 28 H43 2      
27121108 lö 27/12 13:34 lö 27/12 Idrottshallen B12 Grp 4 H43 1 12 - 24 Näsby      
27121708 lö 27/12 13:39 lö 27/12 Gunnesbohallen B16 Grp 6 H43 2 16 - 17 TMS Ringsted 2      
27120308 lö 27/12 13:39 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 2 H43 2 17 - 10 Åhus      
27122409 lö 27/12 15:12 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G12 Grp 2 TMS Ringsted 2 7 - 16 H43 1      
27121212 lö 27/12 15:56 lö 27/12 Eos-hallen B10 Grp 2 LUGI 2 17 - 10 H43 2      
27120312 lö 27/12 16:06 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 3 Kävlinge HK 1 3 - 11 H43 3      
27121312 lö 27/12 16:47 lö 27/12 Stångby/Tornhallen B11 Grp 3 Kävlinge HK 12 - 20 H43 1      
27122212 lö 27/12 17:02 lö 27/12 Bjärehovshallen B11 Grp 1 H43 2 10 - 6 LUGI 2      
27120914 lö 27/12 17:12 lö 27/12 Vipeholmshallen B15 Grp 3 H43 22 - 15 PG 4 Siedlce      
27120314 lö 27/12 17:12 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 3 H43 3 25 - 5 Sävehof 3      
27122413 lö 27/12 17:39 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G12 Grp 6 H43 2 16 - 14 Team København 1      
27122014 lö 27/12 17:58 lö 27/12 Bråhögshallen G11 Grp 3 H43 11 - 12 LUGI 1      
27120316 lö 27/12 18:18 lö 27/12 Tetrahallen B9 Grp 3 H43 3 9 - 8 Staffanstorps HK      
27120716 lö 27/12 18:23 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 3 Djurgården 17 - 21 H43 1      
27122017 lö 27/12 19:37 lö 27/12 Bråhögshallen G11 Grp 3 Kävlinge HK 6 - 9 H43      
28120200 sö 28/12 09:00 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 3 Oberursel 8 - 13 H43 1      
28121600 sö 28/12 09:00 sö 28/12 Bollhuset B B9 Grp 2 Team Helsinge 6 - 8 H43 2      
28122500 sö 28/12 10:00 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 6 Hilleröd 1 19 - 12 H43 2      
28120202 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 3 H43 1 10 - 6 Ankaret 1      
28121603 sö 28/12 10:39 sö 28/12 Bollhuset B B9 Grp 2 H43 2 22 - 8 Kävlinge HK 2      
28121302 sö 28/12 11:06 sö 28/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 6 Amager SK 3 - 24 H43 2      
28120204 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 3 H43 1 5 - 10 Ystads IF      
28120705 sö 28/12 11:55 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 3 FIF 15 - 21 H43 1      
28121706 sö 28/12 12:23 sö 28/12 Gunnesbohallen B19 Grp 5 Oberursel 5 - 26 H43      
28120906 sö 28/12 12:23 sö 28/12 Vipeholmshallen B15 Grp 3 H43 10 - 12 Team Baden      
28121606 sö 28/12 12:33 sö 28/12 Bollhuset B B9 Grp 3 Ankaret 2 9 - 6 H43 3      
28121306 sö 28/12 13:18 sö 28/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 6 Eslövs HF 2 12 - 22 H43 2      
28120908 sö 28/12 13:29 sö 28/12 Vipeholmshallen B15 Grp 3 Uetersen 8 - 18 H43      
28120708 sö 28/12 13:34 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 3 H43 1 14 - 14 Stari Grad      
28121709 sö 28/12 14:02 sö 28/12 Gunnesbohallen B19 Grp 5 H43 10 - 17 Kahl/Kleinostheim      
28122907 sö 28/12 14:06 sö 28/12 Harlösahallen G11 Grp 3 H43 9 - 5 KVIK Humlebäck      
28121610 sö 28/12 14:45 sö 28/12 Bollhuset B B9 Grp 3 LUGI 1 16 - 12 H43 3      
28122909 sö 28/12 15:12 sö 28/12 Harlösahallen G11 Grp 3 Rudow Berlin 14 - 7 H43      
28122110 sö 28/12 15:40 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 LUGI 3 12 - 7 H43 2      
28122210 sö 28/12 16:09 sö 28/12 Bjärehovshallen B11 Grp 1 H43 2 7 - 13 Ledøje-Smørum      
28121613 sö 28/12 16:33 sö 28/12 Bollhuset B B9 Grp 1 LUGI 2 19 - 6 H43 1      
28122612 sö 28/12 17:01 sö 28/12 Hjärupshallen B12 Grp 4 Team Helsinge 2 3 - 26 H43 1      
28122512 sö 28/12 17:06 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 2 H43 1 10 - 5 Lödde Vikings      
28122212 sö 28/12 17:15 sö 28/12 Bjärehovshallen B11 Grp 1 Ankaret 3 9 - 10 H43 2      
28122113 sö 28/12 17:19 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 H43 2 12 - 10 HSV      
28120315 sö 28/12 17:30 sö 28/12 Tetrahallen G9 Grp 1 LUGI 1 5 - 5 H43      
28121416 sö 28/12 18:03 sö 28/12 Vikingahallen B10 Grp 2 H43 2 10 - 11 Kävlinge HK      
28122514 sö 28/12 18:12 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 2 FIF 13 - 8 H43 1      
28121616 sö 28/12 18:12 sö 28/12 Bollhuset B B9 Grp 1 H43 1 25 - 4 Kävlinge HK      
28122615 sö 28/12 18:40 sö 28/12 Hjärupshallen B12 Grp 4 H43 1 13 - 18 Ystads IF      
28121418 sö 28/12 19:09 sö 28/12 Vikingahallen B10 Grp 2 HIK Hellerup 11 - 5 H43 2      
29120400 må 29/12 09:00 må 29/12 Victoriastadion A G12 Playoff A 1/8 Final Tatran Bohunice 17 - 12 H43 1      
29120301 må 29/12 09:33 må 29/12 Tetrahallen B9 Playoff A 1/4 Final Ankaret 2 6 - 10 H43 1      
29121601 må 29/12 09:35 må 29/12 Bollhuset B G9 Playoff B 1/4 Final H43 4 - 9 Lödde Vikings      
29120402 må 29/12 10:06 må 29/12 Victoriastadion A G12 Playoff A 1/8 Final E en O 1 13 - 6 H43 2      
29122501 må 29/12 10:35 må 29/12 Lödde/Nyvångshallen G11 Playoff B 1/8 Final H43 10 - 0 Ballerup 2      
29121503 må 29/12 10:39 må 29/12 Bollhuset A B12 Playoff A 1/8 Final H43 2 9 - 5 Lundagård      
29121403 må 29/12 10:39 må 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/8 Final H43 2 22 - 4 Staffanstorps HK      
29120203 må 29/12 10:48 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Playoff A 1/4 Final Ankaret 1 14 - 13 H43 2      
29122202 må 29/12 11:06 må 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/16 Final H43 2 11 - 19 Visse IF      
29121504 må 29/12 11:15 må 29/12 Bollhuset A B15 Playoff A 1/4 Final LUGI 1 15 - 7 H43      
29121406 må 29/12 12:15 må 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/4 Final H43 2 15 - 4 H43 Dalby      
29121106 må 29/12 12:25 må 29/12 Idrottshallen B19 Playoff A 1/8 Final Nordsjælland 12 - 14 H43      
29121407 må 29/12 12:48 må 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/4 Final Ankaret 2 4 - 9 H43 2      
29121905 må 29/12 13:08 må 29/12 Sandby/Killebäckshallen B12 Playoff B 1/8 Final LUGI 1 15 - 13 H43 1      
29120309 må 29/12 14:28 må 29/12 Tetrahallen B9 Playoff A Semifinal H43 2 20 - 7 H43 1      
29120309 må 29/12 14:28 må 29/12 Tetrahallen B9 Playoff A Semifinal H43 2 20 - 7 H43 1      
29121110 må 29/12 15:30 må 29/12 Idrottshallen B19 Playoff A 1/4 Final TMS Ringsted 15 - 17 H43      
29120311 må 29/12 15:38 må 29/12 Tetrahallen B9 Playoff B Semifinal Team Helsinge 13 - 12 H43 3      
29120710 må 29/12 15:50 må 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/8 Final H43 1 15 - 21 RP      
29120412 må 29/12 16:34 må 29/12 Victoriastadion A B10 Playoff A Semifinal HIK Hellerup 13 - 7 H43 1      
29120116 må 29/12 18:30 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A Semifinal FIF 17 - 14 H43      
29121418 må 29/12 18:57 må 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B Semifinal H43 2 9 - 6 H43 2      
30120401 ti 30/12 09:50 ti 30/12 Victoriastadion A B9 Playoff A Final LUGI 2 11 - 9 H43 2      
30120502 ti 30/12 10:40 ti 30/12 Victoriastadion B B10 Playoff B Final Hilleröd 9 - 15 H43 2