Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2008. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Greve

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27122000 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Bråhögshallen G14 Grp 7 Stadeln 7 - 10 Greve 1      
27122501 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 5 E en O 1 25 - 1 Greve 2      
27122503 lö 27/12 11:39 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 5 Greve 2 7 - 24 Näsby      
27122004 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Bråhögshallen G14 Grp 7 Ledøje-Smørum 2 0 - 21 Greve 1      
27122107 lö 27/12 14:01 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Grp 6 Eslövs HF 14 - 13 Greve      
27122109 lö 27/12 15:07 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Grp 6 Greve 11 - 16 Bissendorf-Holte      
27122009 lö 27/12 15:08 lö 27/12 Bråhögshallen G12 Grp 7 Hilleröd 2 1 - 14 Greve 1      
27121511 lö 27/12 15:41 lö 27/12 Bollhuset A G14 Grp 3 Kävlinge HK 18 - 3 Greve 2      
27122011 lö 27/12 16:14 lö 27/12 Bråhögshallen G12 Grp 7 Greve 1 5 - 10 LUGI 2      
27120213 lö 27/12 16:30 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena B G10 Grp 4 LUGI 1 5 - 6 Greve      
27121513 lö 27/12 16:47 lö 27/12 Bollhuset A G14 Grp 3 Greve 2 3 - 7 KVIK Humlebäck      
28121501 sö 28/12 09:33 sö 28/12 Bollhuset A B19 Grp 6 Greve 10 - 16 Stadeln      
28122600 sö 28/12 10:00 sö 28/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 Schwabmünchen 6 - 18 Greve 1      
28121503 sö 28/12 10:39 sö 28/12 Bollhuset A B19 Grp 6 Hundested 11 - 11 Greve      
28122602 sö 28/12 11:06 sö 28/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 Greve 1 17 - 5 Veberöds HK      
28122003 sö 28/12 11:39 sö 28/12 Bråhögshallen G12 Grp 7 Greve 1 10 - 10 IFK Trelleborg      
28122604 sö 28/12 12:12 sö 28/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 Greve 1 8 - 2 TMS Ringsted 2      
28122005 sö 28/12 12:55 sö 28/12 Bråhögshallen G12 Grp 5 Amager SK 21 - 6 Greve 2      
28122008 sö 28/12 14:34 sö 28/12 Bråhögshallen G12 Grp 5 Greve 2 6 - 18 Team Helsinge 1      
28121210 sö 28/12 15:00 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 4 Dalhem 11 - 4 Greve      
28121212 sö 28/12 16:06 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 4 Greve 4 - 7 Eslöv IK 2      
28121214 sö 28/12 17:12 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 4 Greve 13 - 9 Veberöds HK      
28120716 sö 28/12 18:08 sö 28/12 Fäladshallen G14 Grp 3 Greve 2 7 - 8 Helsingör IF      
28120718 sö 28/12 19:14 sö 28/12 Fäladshallen G14 Grp 3 Henstedt-Ulzburg 13 - 12 Greve 2      
29120401 må 29/12 09:33 må 29/12 Victoriastadion A G12 Playoff A 1/8 Final TMS Ringsted 1 12 - 6 Greve 1      
29122100 må 29/12 10:00 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Playoff B 1/16 Final Greve 10 - 13 Mielkendorf-Molfsee      
29121202 må 29/12 10:10 må 29/12 Eos-hallen G12 Playoff B 1/16 Final Greve 2 9 - 8 Team København 2      
29122002 må 29/12 11:10 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A 1/8 Final Greve 1 12 - 7 Åstorps HF      
29121303 må 29/12 11:39 må 29/12 Stångby/Tornhallen G14 Playoff B 1/16 Final Ivanka pri Dunaji 0 - 10 Greve 2      
29121307 må 29/12 14:16 må 29/12 Stångby/Tornhallen G14 Playoff B 1/8 Final FIF 1 23 - 4 Greve 2      
29121411 må 29/12 15:01 må 29/12 Vikingahallen G10 Playoff B 1/8 Final Greve 11 - 7 H 65      
29122009 må 29/12 15:20 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A 1/4 Final Hilleröd 1 13 - 5 Greve 1      
29121415 må 29/12 17:15 må 29/12 Vikingahallen G10 Playoff B 1/4 Final IFK Trelleborg 10 - 8 Greve