Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2008. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Hilleröd

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27120600 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Victoriastadion C G13 Grp 3 Hilleröd 8 - 10 Eslöv IK 2      
27122300 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Rutsborgshallen G11 Grp 1 Dalhem 16 - 6 Hilleröd      
27120202 lö 27/12 10:06 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 2 Hilleröd 6 - 6 Kävlinge HK      
27121301 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 8 Ballerup 8 - 19 Hilleröd 1      
27122901 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Harlösahallen G14 Grp 6 Hilleröd 2 4 - 10 LUGI      
27121901 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Sandby/Killebäckshallen B14 Grp 4 Veberöds HK 20 - 14 Hilleröd      
27120603 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Victoriastadion C G13 Grp 3 Kristianstads HK 7 - 10 Hilleröd      
27122302 lö 27/12 11:06 lö 27/12 Rutsborgshallen G11 Grp 1 Hilleröd 3 - 18 Ballerup 1      
27120205 lö 27/12 11:45 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 2 LUGI 1 13 - 4 Hilleröd      
27122904 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Harlösahallen G14 Grp 6 Münster 15 - 8 Hilleröd 2      
27121305 lö 27/12 12:45 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 8 Hilleröd 1 10 - 8 Amager SK 1      
27121408 lö 27/12 13:39 lö 27/12 Vikingahallen G10 Grp 3 Team Helsinge 8 - 4 Hilleröd      
27121307 lö 27/12 13:51 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 8 Hilleröd 1 14 - 14 Team Baden 1      
27122009 lö 27/12 15:08 lö 27/12 Bråhögshallen G12 Grp 7 Hilleröd 2 1 - 14 Greve 1      
27122410 lö 27/12 16:00 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G12 Grp 6 Team København 1 3 - 20 Hilleröd 1      
27122012 lö 27/12 16:47 lö 27/12 Bråhögshallen G12 Grp 7 IFK Trelleborg 11 - 7 Hilleröd 2      
27121615 lö 27/12 17:35 lö 27/12 Bollhuset B B10 Grp 4 Hilleröd 15 - 6 Staffanstorps HK      
27121618 lö 27/12 19:14 lö 27/12 Bollhuset B B10 Grp 4 LUGI 1 11 - 2 Hilleröd      
28121201 sö 28/12 09:33 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 3 Kävlinge HK 10 - 2 Hilleröd      
28122500 sö 28/12 10:00 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 6 Hilleröd 1 19 - 12 H43 2      
28121204 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 3 Hilleröd 7 - 14 Ankaret      
28122004 sö 28/12 12:12 sö 28/12 Bråhögshallen G12 Grp 7 LUGI 2 14 - 6 Hilleröd 2      
28120207 sö 28/12 13:00 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 2 Hilleröd 8 - 14 Lundagård      
28120411 sö 28/12 15:23 sö 28/12 Victoriastadion A G13 Grp 3 Ankaret 8 - 6 Hilleröd      
28121309 sö 28/12 15:26 sö 28/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 6 Hilleröd 2 5 - 11 HIK Hellerup      
28121810 sö 28/12 15:55 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B14 Grp 4 Stadeln 2 14 - 9 Hilleröd      
28120213 sö 28/12 16:18 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Grp 2 Hilleröd 9 - 11 Ankaret 2      
28122711 sö 28/12 16:23 sö 28/12 Revingehallen/MSB G14 Grp 8 Hilleröd 1 14 - 6 Lågan      
28121311 sö 28/12 16:32 sö 28/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 6 Ivanka pri Dunaji 12 - 13 Hilleröd 2      
28121414 sö 28/12 16:52 sö 28/12 Vikingahallen B10 Grp 4 Hilleröd 9 - 15 Veberöds HK      
28120414 sö 28/12 17:02 sö 28/12 Victoriastadion A G13 Grp 3 Hilleröd 7 - 13 Tills Löwen 08      
28121813 sö 28/12 17:34 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B14 Grp 4 Hilleröd 3 - 14 Hastedter      
28120216 sö 28/12 18:06 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B G11 Grp 1 Eslöv IK 2 8 - 12 Hilleröd      
29122700 må 29/12 10:00 må 29/12 Revingehallen/MSB B14 Playoff B 1/16 Final Stadeln 1 11 - 12 Hilleröd      
29120502 må 29/12 10:06 må 29/12 Victoriastadion B G12 Playoff A 1/8 Final Hilleröd 1 17 - 8 Kristianstads HK      
29122001 må 29/12 10:35 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A 1/8 Final LZ Voralberg 13 - 15 Hilleröd 1      
29121404 må 29/12 11:09 må 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 9 - 10 Hilleröd      
29121802 må 29/12 11:10 må 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/16 Final Team Helsinge 7 - 11 Hilleröd 2      
29122303 må 29/12 11:55 må 29/12 Rutsborgshallen B11 Playoff B 1/8 Final Hilleröd 7 - 10 Kävlinge HK      
29120405 må 29/12 12:09 må 29/12 Victoriastadion A G13 Playoff B 1/4 Final Eslöv IK 1 11 - 8 Hilleröd      
29122304 må 29/12 12:55 må 29/12 Rutsborgshallen G11 Playoff B 1/4 Final Hilleröd 12 - 8 Kävlinge HK      
29122706 må 29/12 13:25 må 29/12 Revingehallen/MSB B14 Playoff B 1/8 Final Kahl/Kleinostheim 15 - 14 Hilleröd      
29121806 må 29/12 13:45 må 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/8 Final Schwabmünchen 11 - 10 Hilleröd 2      
29121409 må 29/12 13:55 må 29/12 Vikingahallen G10 Playoff B 1/8 Final Eslöv IK 2 7 - 3 Hilleröd      
29120209 må 29/12 14:10 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena B G12 Playoff A 1/4 Final HIK Hellerup 14 - 9 Hilleröd 1      
29122009 må 29/12 15:20 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A 1/4 Final Hilleröd 1 13 - 5 Greve 1      
29122308 må 29/12 15:22 må 29/12 Rutsborgshallen G11 Playoff B Semifinal Hilleröd 11 - 10 Lundagård      
29122013 må 29/12 17:40 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A Semifinal Hilleröd 1 12 - 9 TMS Ringsted 1      
29121417 må 29/12 18:24 må 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B Semifinal Hilleröd 13 - 12 Veberöds HK      
30120100 ti 30/12 09:00 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G14 Playoff A Final VSH 2002 1 19 - 18 Hilleröd 1      
30120502 ti 30/12 10:40 ti 30/12 Victoriastadion B B10 Playoff B Final Hilleröd 9 - 15 H43 2