Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2008. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

TMS Ringsted

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121001 lö 27/12 09:33 lö 27/12 Tunahallen G16 Grp 2 Stadeln 5 - 15 TMS Ringsted      
27120702 lö 27/12 10:06 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 1 Team Baden 1 15 - 14 TMS Ringsted 1      
27122001 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Bråhögshallen G14 Grp 7 Veberöds HK 8 - 10 TMS Ringsted 2      
27121003 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Tunahallen G16 Grp 2 TMS Ringsted 9 - 15 VSH 2002      
27120704 lö 27/12 11:12 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 1 TMS Ringsted 1 15 - 19 Kristianstads HK      
27121705 lö 27/12 12:00 lö 27/12 Gunnesbohallen B16 Grp 6 TMS Ringsted 2 11 - 17 LUGI 3      
27122005 lö 27/12 12:45 lö 27/12 Bråhögshallen G14 Grp 7 TMS Ringsted 2 11 - 12 Schwabmünchen      
27120106 lö 27/12 12:58 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 1 TMS Ringsted 21 - 18 Nord      
27122505 lö 27/12 13:00 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 4 Horsens 7 - 11 TMS Ringsted 1      
27121806 lö 27/12 13:33 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B14 Grp 2 TMS Ringsted 8 - 8 Studentski grad 2      
27121708 lö 27/12 13:39 lö 27/12 Gunnesbohallen B16 Grp 6 H43 2 16 - 17 TMS Ringsted 2      
27122007 lö 27/12 13:51 lö 27/12 Bråhögshallen G14 Grp 7 TMS Ringsted 2 11 - 13 Stadeln      
27120108 lö 27/12 14:04 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 1 TMS Ringsted 11 - 17 LUGI 1      
27122407 lö 27/12 14:06 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G12 Grp 2 Lödde Vikings 16 - 4 TMS Ringsted 2      
27121809 lö 27/12 15:12 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B14 Grp 2 HIK Hellerup 14 - 9 TMS Ringsted      
27122409 lö 27/12 15:12 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G12 Grp 2 TMS Ringsted 2 7 - 16 H43 1      
27122710 lö 27/12 15:41 lö 27/12 Revingehallen/MSB B12 Grp 5 Lundagård 11 - 22 TMS Ringsted 1      
27122911 lö 27/12 16:03 lö 27/12 Harlösahallen B12 Grp 2 TMS Ringsted 2 4 - 22 Ankaret 1      
27122510 lö 27/12 16:05 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen G14 Grp 4 TMS Ringsted 1 11 - 13 VSH 2002 1      
27122712 lö 27/12 16:47 lö 27/12 Revingehallen/MSB B12 Grp 5 TMS Ringsted 1 22 - 14 LUGI 1      
27121115 lö 27/12 17:35 lö 27/12 Idrottshallen G19 Grp 2 TMS Ringsted 27 - 15 SMUT BG      
27122914 lö 27/12 17:42 lö 27/12 Harlösahallen B12 Grp 2 HIK Hellerup 17 - 14 TMS Ringsted 2      
27122714 lö 27/12 17:53 lö 27/12 Revingehallen/MSB B12 Grp 5 TMS Ringsted 1 19 - 12 Kärntner HV      
27121118 lö 27/12 19:14 lö 27/12 Idrottshallen G19 Grp 2 Pandora 10 - 16 TMS Ringsted      
28120602 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Victoriastadion C B14 Grp 2 TMS Ringsted 21 - 14 Ichenhausen      
28121102 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Idrottshallen B19 Grp 1 VSH 2002 17 - 14 TMS Ringsted      
28122601 sö 28/12 10:33 sö 28/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 TMS Ringsted 2 14 - 1 Ledøje-Smørum 2      
28120604 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Victoriastadion C B14 Grp 2 IFK Skövde 17 - 7 TMS Ringsted      
28122904 sö 28/12 12:12 sö 28/12 Harlösahallen B12 Grp 2 G/W 24 - 4 TMS Ringsted 2      
28122604 sö 28/12 12:12 sö 28/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 Greve 1 8 - 2 TMS Ringsted 2      
28121106 sö 28/12 12:18 sö 28/12 Idrottshallen B19 Grp 1 HVI Himmelev 12 - 18 TMS Ringsted      
28122706 sö 28/12 13:33 sö 28/12 Revingehallen/MSB G14 Grp 4 FIF 1 10 - 11 TMS Ringsted 1      
28121010 sö 28/12 14:50 sö 28/12 Tunahallen G16 Grp 2 Åstorps HF 10 - 9 TMS Ringsted      
28122709 sö 28/12 15:12 sö 28/12 Revingehallen/MSB G14 Grp 4 TMS Ringsted 1 20 - 6 Rudow Berlin      
28120711 sö 28/12 15:18 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 1 TMS Ringsted 1 17 - 12 RP      
28122010 sö 28/12 15:50 sö 28/12 Bråhögshallen G12 Grp 4 TMS Ringsted 1 18 - 3 Kristianstads HK      
28122111 sö 28/12 16:13 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 HSV 19 - 13 TMS Ringsted 2      
28121113 sö 28/12 16:13 sö 28/12 Idrottshallen G19 Grp 2 Oberursel 1 10 - 14 TMS Ringsted      
28120713 sö 28/12 16:24 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 1 LUGI 2 10 - 20 TMS Ringsted 1      
28121013 sö 28/12 16:29 sö 28/12 Tunahallen G16 Grp 2 TMS Ringsted 9 - 11 LUGI 2      
28122511 sö 28/12 16:33 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 2 TMS Ringsted 2 2 - 16 FIF      
28122012 sö 28/12 16:56 sö 28/12 Bråhögshallen G12 Grp 4 Ledøje-Smørum 2 2 - 18 TMS Ringsted 1      
28122114 sö 28/12 17:52 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 TMS Ringsted 2 8 - 19 Kaunas      
28120616 sö 28/12 18:13 sö 28/12 Victoriastadion C B12 Grp 5 Ljunghusens HK 6 - 23 TMS Ringsted 1      
28120620 sö 28/12 20:25 sö 28/12 Victoriastadion C B12 Grp 5 Ankaret 2 13 - 13 TMS Ringsted 1      
29121200 må 29/12 09:00 må 29/12 Eos-hallen B12 Playoff B 1/16 Final TMS Ringsted 2 5 - 19 Kärntner HV      
29121501 må 29/12 09:33 må 29/12 Bollhuset A B12 Playoff A 1/8 Final TMS Ringsted 1 21 - 15 OV      
29120401 må 29/12 09:33 må 29/12 Victoriastadion A G12 Playoff A 1/8 Final TMS Ringsted 1 12 - 6 Greve 1      
29122203 må 29/12 11:39 må 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/16 Final Oldenburg 8 - 7 TMS Ringsted 2      
29121105 må 29/12 11:50 må 29/12 Idrottshallen B19 Playoff A 1/8 Final TMS Ringsted 25 - 13 HK Malmö      
29122004 må 29/12 12:20 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A 1/8 Final LUGI 8 - 12 TMS Ringsted 1      
29122405 må 29/12 12:45 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B 1/8 Final TMS Ringsted 13 - 9 Kävlinge HK 1      
29122905 må 29/12 13:00 må 29/12 Harlösahallen B14 Playoff B 1/16 Final TMS Ringsted 14 - 13 HK Malmö      
29120108 må 29/12 13:35 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A 1/4 Final Sokol Poruba 15 - 14 TMS Ringsted      
29121807 må 29/12 14:20 må 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/8 Final Ledøje-Smørum 1 10 - 14 TMS Ringsted 2      
29121908 må 29/12 14:55 må 29/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Playoff B 1/8 Final TMS Ringsted 2 6 - 7 Ledøje-Smørum 2      
29120110 må 29/12 15:00 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G12 Playoff A 1/4 Final TMS Ringsted 1 9 - 10 E en O 1      
29121511 må 29/12 15:13 må 29/12 Bollhuset A B12 Playoff A 1/4 Final Ystads IF 29 - 15 TMS Ringsted 1      
29122909 må 29/12 15:20 må 29/12 Harlösahallen B14 Playoff B 1/8 Final Münster 18 - 10 TMS Ringsted      
29121009 må 29/12 15:25 må 29/12 Tunahallen B16 Playoff A 1/8 Final TMS Ringsted 1 18 - 14 Eintracht Hildesheim      
29121110 må 29/12 15:30 må 29/12 Idrottshallen B19 Playoff A 1/4 Final TMS Ringsted 15 - 17 H43      
29122410 må 29/12 15:36 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B 1/4 Final Kävlinge HK 2 9 - 15 TMS Ringsted      
29122010 må 29/12 15:55 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A 1/4 Final Kävlinge HK 8 - 10 TMS Ringsted 1      
29121810 må 29/12 16:35 må 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/4 Final TMS Ringsted 2 7 - 11 Vhc-Vidar      
29122413 må 29/12 17:28 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B Semifinal TMS Ringsted 9 - 13 Ballerup      
29122013 må 29/12 17:40 må 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff A Semifinal Hilleröd 1 12 - 9 TMS Ringsted 1      
29121014 må 29/12 18:25 må 29/12 Tunahallen B16 Playoff A 1/4 Final TMS Ringsted 1 16 - 11 FIF      
29121016 må 29/12 19:45 må 29/12 Tunahallen B16 Playoff A Semifinal HIK Hellerup 16 - 15 TMS Ringsted 1