Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2010. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Boys 14



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29122600 on 29/12 10:00 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final Odenwald-Spessart 15 - 17 HSG Düsseldorf    
29123200 on 29/12 10:00 on 29/12 Borgebyhallen 1/16 Final Hillerød HK 2 5 - 12 Svedala HK      
29122601 on 29/12 10:33 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final JSG Untermain 23 - 11 Næstved Herlufsholm 2    
29122602 on 29/12 11:06 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final Esingen 19 - 11 Team Helsinge    
29123202 on 29/12 11:10 on 29/12 Borgebyhallen 1/16 Final Øresund 17 - 22 MTV Lübeck    
29122603 on 29/12 11:39 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final Daverden 18 - 11 VSH 2002 2    
29122604 on 29/12 12:12 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final OV Hbg 20 - 14 Oyten    
29123204 on 29/12 12:20 on 29/12 Borgebyhallen 1/16 Final Værløse HK 18 - 9 TMS Ringsted 2    
29122605 on 29/12 12:45 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final VSH 2002 1 16 - 6 Heid    
29123205 on 29/12 12:55 on 29/12 Borgebyhallen 1/16 Final Oldenburg 27 - 13 Hillerød HK 1    
29122606 on 29/12 13:18 on 29/12 Hjärupshallen 1/16 Final Stadeln 1 20 - 10 Cluvenhagen/Langw.    
29123206 on 29/12 13:30 on 29/12 Borgebyhallen 1/16 Final Næstved Herlufsholm 1 13 - 8 Ljunghusens HK    
29122607 on 29/12 14:15 on 29/12 Hjärupshallen 1/8 Final Stadeln 2 11 - 9 HSG Düsseldorf    
29123207 on 29/12 14:15 on 29/12 Borgebyhallen 1/8 Final Roskilde 22 - 10 Svedala HK    
29122608 on 29/12 14:48 on 29/12 Hjärupshallen 1/8 Final JSG Untermain 22 - 23 Esingen    
29123208 on 29/12 14:50 on 29/12 Borgebyhallen 1/8 Final Schwerte/Westhofen 27 - 9 MTV Lübeck    
29122609 on 29/12 15:21 on 29/12 Hjärupshallen 1/8 Final Daverden 12 - 18 OV Hbg    
29123209 on 29/12 15:25 on 29/12 Borgebyhallen 1/8 Final Hastedter TSV 18 - 9 Værløse HK    
29122610 on 29/12 15:54 on 29/12 Hjärupshallen 1/8 Final VSH 2002 1 10 - 13 Stadeln 1    
29123210 on 29/12 16:00 on 29/12 Borgebyhallen 1/8 Final Oldenburg 22 - 19 Næstved Herlufsholm 1    
29122611 on 29/12 16:40 on 29/12 Hjärupshallen 1/4 Final Stadeln 2 13 - 15 Esingen    
29123211 on 29/12 16:45 on 29/12 Borgebyhallen 1/4 Final Roskilde 13 - 10 Schwerte/Westhofen    
29122612 on 29/12 17:15 on 29/12 Hjärupshallen 1/4 Final OV Hbg 18 - 8 Stadeln 1    
29123212 on 29/12 17:20 on 29/12 Borgebyhallen 1/4 Final Hastedter TSV 19 - 14 Oldenburg    
29122613 on 29/12 18:05 on 29/12 Hjärupshallen Semifinal Esingen 22 - 21 OV Hbg    
29123213 on 29/12 18:10 on 29/12 Borgebyhallen Semifinal Roskilde 20 - 12 Hastedter TSV    
30120204 to 30/12 11:30 to 30/12 Sparbanken Skåne Arena B Final Esingen 19 - 25 Roskilde