Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2010. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Ankaret

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121400 må 27/12 09:00 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 1 FIF 13 - 9 Ankaret 2    
27121201 må 27/12 09:33 må 27/12 Eos-hallen B10 Grp 4 FIF 1 23 - 2 Ankaret    
27123200 må 27/12 10:00 må 27/12 Borgebyhallen B11 Grp 1 LUGI 2 16 - 11 Ankaret 1    
27122900 må 27/12 10:00 må 27/12 Harlösahallen G12 Grp 1 FIF 2 6 - 17 Ankaret    
27121002 må 27/12 10:06 må 27/12 Tunahallen G15 Grp 3 FIF 20 - 9 Ankaret 1    
27121402 må 27/12 10:06 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 1 Ankaret 2 10 - 6 Sävehof 1      
27121301 må 27/12 10:33 må 27/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 Ankaret 7 - 15 Oberursel    
27122401 må 27/12 10:33 må 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B15 Grp 5 Österlens IK 11 - 23 Ankaret    
27121203 må 27/12 10:39 må 27/12 Eos-hallen B10 Grp 4 Ankaret 7 - 18 AtomiX    
27122902 må 27/12 11:06 må 27/12 Harlösahallen G12 Grp 1 Ankaret 14 - 5 Brabantse SM 2    
27121004 må 27/12 11:12 må 27/12 Tunahallen G15 Grp 3 Ankaret 1 7 - 17 Team Baden 1    
27121304 må 27/12 12:12 må 27/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 Amager SK 8 - 8 Ankaret    
27121406 må 27/12 12:23 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 2 Ankaret 1 10 - 7 H43 1    
27122405 må 27/12 12:45 må 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B15 Grp 5 Ankaret 19 - 16 Sävehof 2      
27123205 må 27/12 13:05 må 27/12 Borgebyhallen B11 Grp 3 Team Helsinge 11 - 16 Ankaret 2    
27122407 må 27/12 13:51 må 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B15 Grp 5 Ankaret 11 - 13 Hamburg-Nord    
27121409 må 27/12 14:02 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 2 Sävehof 2 4 - 14 Ankaret 1      
27123207 må 27/12 14:11 må 27/12 Borgebyhallen B11 Grp 3 Ankaret 2 15 - 14 LUGI 1    
27122208 må 27/12 14:30 må 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 1 Trelleborg HBK 4 - 11 Ankaret 1  
27120210 må 27/12 14:51 må 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 2 Stadeln 12 - 21 Ankaret    
27120311 må 27/12 15:23 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 1 LUGI 2 6 - 14 Ankaret    
27122210 må 27/12 15:36 må 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 1 Ankaret 1 10 - 0 Piccard Senec    
27121612 må 27/12 15:46 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 1 Sävehof 1 11 - 10 Ankaret 2      
27120812 må 27/12 15:56 må 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 2 Roskilde 12 - 17 Ankaret    
27120212 må 27/12 15:57 må 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 2 Ankaret 12 - 20 Sävehof 2      
27120313 må 27/12 16:29 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 1 Ankaret 14 - 2 Roskilde  
27121614 må 27/12 16:52 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 1 Ankaret 2 13 - 14 LUGI 1      
27120814 må 27/12 17:02 må 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 2 Ankaret 22 - 8 Oyten    
27122213 må 27/12 17:20 må 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Ankaret 2 3 - 10 FIF    
27120515 må 27/12 17:40 må 27/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Ankaret 2 10 - 26 Odenwald-Spessart    
27121615 må 27/12 17:40 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 Ankaret 1 6 - 15 Sävehof 3      
27120517 må 27/12 18:46 må 27/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Odenwald-Spessart 26 - 16 Ankaret 1    
27122216 må 27/12 18:59 må 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Amager SK 7 - 7 Ankaret 2    
27121618 må 27/12 19:19 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 OV Hbg 2 - 24 Ankaret 1      
27120518 må 27/12 19:19 må 27/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Roskilde 28 - 7 Ankaret 2    
27120519 må 27/12 19:52 må 27/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Ankaret 1 18 - 22 LUGI 1    
28121600 ti 28/12 09:00 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 1 Sävehof 1 4 - 11 Ankaret      
28123200 ti 28/12 10:00 ti 28/12 Borgebyhallen B11 Grp 3 Ankaret 2 19 - 7 Eslövs HF    
28122200 ti 28/12 10:00 ti 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 1 Ankaret 1 7 - 11 Sävehof 1      
28120302 ti 28/12 10:06 ti 28/12 Tetrahallen G10 Grp 2 Ankaret 1 9 - 1 Lödde Vikings    
28123001 ti 28/12 10:33 ti 28/12 Veberödshallen B19 Grp 2 Ankaret 13 - 15 Roskilde 1    
28121901 ti 28/12 10:33 ti 28/12 Sandby/Killebäckshallen B14 Grp 2 Ankaret 17 - 18 Ismaning    
28121603 ti 28/12 10:39 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 1 Ankaret 5 - 10 H43 1    
28122202 ti 28/12 11:06 ti 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 1 Lödde Vikings 8 - 5 Ankaret 1    
28123202 ti 28/12 11:06 ti 28/12 Borgebyhallen B11 Grp 3 Sävehof 3 9 - 11 Ankaret 2      
28120304 ti 28/12 11:12 ti 28/12 Tetrahallen G10 Grp 2 Hillerød HK 2 - 20 Ankaret 1    
28123003 ti 28/12 11:39 ti 28/12 Veberödshallen B19 Grp 2 LUGI 2 13 - 9 Ankaret    
28121903 ti 28/12 11:39 ti 28/12 Sandby/Killebäckshallen B14 Grp 2 Næstved Herlufsholm 1 15 - 19 Ankaret    
28120706 ti 28/12 12:23 ti 28/12 Fäladshallen B15 Grp 5 Ankaret 9 - 18 Team Baden 2    
28121506 ti 28/12 12:28 ti 28/12 Bollhuset A G15 Grp 3 Ankaret 1 4 - 14 Skånela    
28120306 ti 28/12 12:28 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 3 LUGI 2 7 - 13 Ankaret 1      
28123107 ti 28/12 13:10 ti 28/12 Alfa Lavalhallen G12 Grp 1 Ankaret 12 - 22 TMS Ringsted 1    
28123205 ti 28/12 13:20 ti 28/12 Borgebyhallen B11 Grp 1 Ankaret 1 14 - 5 Sävehof 1      
28121508 ti 28/12 13:34 ti 28/12 Bollhuset A G15 Grp 3 Perchtoldsdorf 11 - 10 Ankaret 1    
28120709 ti 28/12 14:02 ti 28/12 Fäladshallen B15 Grp 5 Täby 17 - 14 Ankaret    
28120309 ti 28/12 14:07 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 3 Ankaret 1 4 - 14 H43 3      
28121307 ti 28/12 14:11 ti 28/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 Ankaret 3 - 15 H43 2    
28123109 ti 28/12 14:16 ti 28/12 Alfa Lavalhallen G12 Grp 1 Sävehof 1 13 - 8 Ankaret      
28123207 ti 28/12 14:26 ti 28/12 Borgebyhallen B11 Grp 1 H43 2 16 - 9 Ankaret 1    
28121309 ti 28/12 15:17 ti 28/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 Næstved Herlufsholm 2 4 - 12 Ankaret    
28122211 ti 28/12 16:23 ti 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Sävehof 4 6 - 7 Ankaret 2      
28121615 ti 28/12 17:30 ti 28/12 Bollhuset B G10 Grp 1 Ankaret 2 13 - 15 Team Helsinge    
28122214 ti 28/12 18:02 ti 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Ankaret 2 4 - 4 H43    
28120316 ti 28/12 18:13 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 1 Ankaret 2 3 - 20 H43 2      
28120516 ti 28/12 18:28 ti 28/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Ankaret 1 18 - 5 Ankaret 2    
28120516 ti 28/12 18:28 ti 28/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Ankaret 1 18 - 5 Ankaret 2    
28121617 ti 28/12 18:36 ti 28/12 Bollhuset B G10 Grp 1 Dalhems IF 11 - 8 Ankaret 2    
28121418 ti 28/12 19:14 ti 28/12 Vikingahallen B10 Grp 4 Ankaret 3 - 17 TSV Vollerich      
28120318 ti 28/12 19:19 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 1 Hillerød HK 5 - 23 Ankaret 2    
28120518 ti 28/12 19:34 ti 28/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Roskilde 19 - 13 Ankaret 1    
28120519 ti 28/12 20:07 ti 28/12 Victoriastadion B B13 Grp 2 Ankaret 2 11 - 41 LUGI 1    
29121602 on 29/12 10:06 on 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B 1/8 Final Ankaret 2 12 - 6 VSH 2002    
29121203 on 29/12 10:43 on 29/12 Eos-hallen G9 Playoff A 1/4 Final Staffanstorp 8 - 7 Ankaret    
29122802 on 29/12 11:06 on 29/12 Lomma/Pilängshallen B13 Playoff B 1/8 Final Kävlinge HK 15 - 16 Ankaret 1      
29122402 on 29/12 11:06 on 29/12 Lödde/Tolvåkershallen B15 Playoff B 1/8 Final LUGI 2 14 - 13 Ankaret    
29122903 on 29/12 11:40 on 29/12 Harlösahallen B13 Playoff B 1/8 Final Erlangen 20 - 9 Ankaret 2    
29121105 on 29/12 11:42 on 29/12 Idrottshallen B11 Playoff A 1/4 Final Ankaret 2 9 - 13 LUGI 2    
29121304 on 29/12 12:20 on 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 9 - 7 Sävehof 4      
29120306 on 29/12 12:25 on 29/12 Tetrahallen B9 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 16 - 9 Kävlinge HK    
29123106 on 29/12 12:26 on 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/4 Final Ankaret 1 13 - 12 Sävehof 4      
29121606 on 29/12 12:28 on 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B 1/4 Final H43 2 16 - 13 Ankaret 2    
29122804 on 29/12 12:33 on 29/12 Lomma/Pilängshallen B13 Playoff B 1/4 Final RP IF 11 - 17 Ankaret 1      
29121507 on 29/12 12:51 on 29/12 Bollhuset A B19 Playoff B 1/8 Final Ankaret 23 - 13 Herrsching    
29121305 on 29/12 12:53 on 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B 1/4 Final Ankaret 2 4 - 5 LUGI 2    
29121207 on 29/12 13:05 on 29/12 Eos-hallen B10 Playoff B 1/8 Final Hillerød HK 12 - 11 Ankaret    
29122805 on 29/12 13:25 on 29/12 Lomma/Pilängshallen B13 Playoff B Semifinal FIF 11 - 12 Ankaret 1      
29122706 on 29/12 13:35 on 29/12 Revingehallen/MSB G12 Playoff B 1/8 Final Ankaret 10 - 14 VSH 2002    
29120208 on 29/12 13:40 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff B 1/4 Final Ankaret 2 17 - 3 LUGI 2    
29120809 on 29/12 14:08 on 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/8 Final Kronau/Östringen 16 - 17 Ankaret    
29120309 on 29/12 14:10 on 29/12 Tetrahallen B9 Playoff B Semifinal Sävehof 2 12 - 5 Ankaret 1      
29121410 on 29/12 14:45 on 29/12 Vikingahallen B11 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 15 - 10 Kävlinge HK    
29120510 on 29/12 14:45 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff B 1/8 Final Ankaret 9 - 12 VSH 2002    
29121308 on 29/12 14:45 on 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B Semifinal Ankaret 1 5 - 2 LUGI 2    
29120210 on 29/12 15:00 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff B Semifinal Sävehof 1 9 - 7 Ankaret 2      
29120813 on 29/12 16:29 on 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/4 Final Maksimir-Pastela 13 - 18 Ankaret    
29123113 on 29/12 16:33 on 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A Semifinal Ankaret 1 8 - 11 Roskilde      
29120713 on 29/12 17:00 on 29/12 Fäladshallen G15 Playoff B 1/4 Final LUGI 10 - 9 Ankaret 1    
29121414 on 29/12 17:05 on 29/12 Vikingahallen B11 Playoff B Semifinal Eslövs HF 5 - 19 Ankaret 1    
29121514 on 29/12 17:29 on 29/12 Bollhuset A B19 Playoff B 1/4 Final Blaustein 21 - 15 Ankaret    
29120815 on 29/12 18:08 on 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A Semifinal Sävehof 2 15 - 18 Ankaret      
29121116 on 29/12 18:50 on 29/12 Idrottshallen G11 Playoff B Final Ankaret 1 3 - 6 Sävehof 3      
29121117 on 29/12 19:30 on 29/12 Idrottshallen B11 Playoff B Final Ankaret 1 15 - 13 LUGI 1    
30120101 to 30/12 09:15 to 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B14 Playoff A Final Kroppskultur 14 - 15 Ankaret  
30120202 to 30/12 10:00 to 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B13 Playoff B Final Ankaret 1 7 - 16 Roskilde