Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2010. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

H43

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27123100 må 27/12 09:00 må 27/12 Alfa Lavalhallen G13 Grp 2 Eslöv IK 8 - 8 H43 1    
27120301 må 27/12 09:33 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 VSH 2002 5 - 8 H43 2    
27121300 må 27/12 10:00 må 27/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 Næstved Herlufsholm 2 3 - 20 H43 2    
27121800 må 27/12 10:00 må 27/12 Dalby/Nyvångshallen G12 Grp 4 H43 9 - 16 Næstved Herlufsholm    
27120402 må 27/12 10:06 må 27/12 Victoriastadion A B14 Grp 4 Eslövs HF 16 - 10 H43 1    
27123102 må 27/12 10:06 må 27/12 Alfa Lavalhallen G13 Grp 2 H43 1 11 - 16 Dalhems IF    
27121602 må 27/12 10:06 må 27/12 Bollhuset B B10 Grp 6 Svedala HK 0 - 30 H43 2    
27123201 må 27/12 10:33 må 27/12 Borgebyhallen B11 Grp 1 H43 2 17 - 9 Sävehof 1      
27123001 må 27/12 10:33 må 27/12 Veberödshallen B19 Grp 4 H43 1 14 - 18 HSV Hamburg    
27120303 må 27/12 10:39 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 H43 2 6 - 12 Staffanstorp    
27122002 må 27/12 11:06 må 27/12 Bråhögshallen B11 Grp 2 Staffanstorp 12 - 13 H43 1    
27121302 må 27/12 11:06 må 27/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 H43 2 26 - 5 Amager SK    
27121604 må 27/12 11:12 må 27/12 Bollhuset B B10 Grp 6 H43 2 15 - 11 Piccard Senec    
27120404 må 27/12 11:12 må 27/12 Victoriastadion A B14 Grp 4 H43 1 16 - 9 Hillerød HK 1    
27121803 må 27/12 11:39 må 27/12 Dalby/Nyvångshallen G12 Grp 4 Sävehof 3 14 - 15 H43      
27123003 må 27/12 11:39 må 27/12 Veberödshallen B19 Grp 4 H43 1 15 - 16 Mantorp    
27121605 må 27/12 11:50 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 2 Sävehof 2 6 - 16 H43 1      
27120405 må 27/12 11:55 må 27/12 Victoriastadion A B12 Grp 2 H43 1 14 - 12 Sävehof 1    
27120305 må 27/12 11:55 må 27/12 Tetrahallen B10 Grp 5 VSH 2002 2 1 - 22 H43 1    
27122004 må 27/12 12:12 må 27/12 Bråhögshallen B11 Grp 2 H43 1 7 - 9 TMS Ringsted    
27121606 må 27/12 12:23 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 2 IK Sund 26 - 4 H43 4      
27121206 må 27/12 12:23 må 27/12 Eos-hallen B10 Grp 2 H43 3 6 - 12 TMS Ringsted 2    
27121406 må 27/12 12:23 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 2 Ankaret 1 10 - 7 H43 1    
27120806 må 27/12 12:28 må 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 Sävehof 2 17 - 16 H43 2      
27120506 må 27/12 12:28 må 27/12 Victoriastadion B B12 Grp 6 H43 3 8 - 20 Roskilde  
27121607 må 27/12 12:56 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 2 H43 1 25 - 4 Kävlinge HK      
27120307 må 27/12 13:01 må 27/12 Tetrahallen B10 Grp 5 H43 1 12 - 8 Roskilde    
27123006 må 27/12 13:18 må 27/12 Veberödshallen B19 Grp 4 Furesø 15 - 13 H43 1    
27122006 må 27/12 13:18 må 27/12 Bråhögshallen B11 Grp 2 H43 1 22 - 15 Kävlinge HK    
27121408 må 27/12 13:29 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 2 H43 1 15 - 6 Hillerød HK    
27121608 må 27/12 13:29 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 2 H43 4 8 - 20 Sävehof 2      
27120808 må 27/12 13:34 må 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 H43 2 21 - 7 Næstved Herlufsholm 2    
27120408 må 27/12 13:34 må 27/12 Victoriastadion A B12 Grp 2 Hillerød HK 10 - 17 H43 1    
27121806 må 27/12 13:38 må 27/12 Dalby/Nyvångshallen G13 Grp 4 Hillerød HK 2 5 - 21 H43 2    
27121209 må 27/12 14:02 må 27/12 Eos-hallen B10 Grp 2 Sävehof 2 12 - 8 H43 3      
27120509 må 27/12 14:07 må 27/12 Victoriastadion B B12 Grp 6 Sävehof 3 11 - 7 H43 3      
27122607 må 27/12 14:26 må 27/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 VSH 2002 5 - 21 H43    
27121610 må 27/12 14:40 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 1 H43 2 14 - 2 Sävehof 1      
27121808 må 27/12 14:44 må 27/12 Dalby/Nyvångshallen G13 Grp 4 H43 2 7 - 22 Sävehof 2      
27123009 må 27/12 15:08 må 27/12 Veberödshallen B19 Grp 5 H43 2 22 - 16 Eslövs HF    
27121411 må 27/12 15:13 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 3 LUGI 1 7 - 7 H43 2    
27121511 må 27/12 15:13 må 27/12 Bollhuset A B16 Grp 8 ASV Senden 17 - 13 H43    
27122609 må 27/12 15:32 må 27/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 H43 14 - 9 Vhc-Vidar 1    
27120612 må 27/12 15:56 må 27/12 Victoriastadion C B13 Grp 5 Kävlinge HK 9 - 10 H43    
27120312 må 27/12 15:56 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 1 Sävehof 1 4 - 11 H43 1      
27123011 må 27/12 16:14 må 27/12 Veberödshallen B19 Grp 5 H43 2 8 - 10 Longericher SC    
27121613 må 27/12 16:19 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 1 Hillerød HK 2 - 24 H43 2      
27121413 må 27/12 16:19 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 3 H43 2 8 - 11 Eslöv IK 2    
27120314 må 27/12 17:02 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 1 H43 1 19 - 4 LUGI 2    
27120614 må 27/12 17:02 må 27/12 Victoriastadion C B13 Grp 5 H43 18 - 16 Oberursel    
27121515 må 27/12 17:25 må 27/12 Bollhuset A B16 Grp 8 H43 11 - 20 Team Hamburg    
27123014 må 27/12 17:53 må 27/12 Veberödshallen B19 Grp 5 AtomiX 8 - 25 H43 2    
27122214 må 27/12 17:53 må 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 H43 8 - 9 Amager SK    
27121616 må 27/12 18:13 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 H43 3 22 - 0 OV Hbg      
27121517 må 27/12 18:31 må 27/12 Bollhuset A B16 Grp 8 H43 21 - 17 HK Malmö    
27122217 må 27/12 19:32 må 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Sävehof 4 8 - 6 H43      
27121619 må 27/12 19:52 må 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 LUGI 2 10 - 19 H43 3      
28120300 ti 28/12 09:00 ti 28/12 Tetrahallen G10 Grp 2 Lödde Vikings 2 - 10 H43 1    
28121200 ti 28/12 09:00 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 5 H43 1 4 - 13 IFK Kristianstad 2    
28121601 ti 28/12 09:33 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 1 H43 1 12 - 2 Roskilde    
28121800 ti 28/12 10:00 ti 28/12 Dalby/Nyvångshallen G13 Grp 4 Skövde HF 2 4 - 9 H43 2    
28120202 ti 28/12 10:06 ti 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 5 Roskilde 2 7 - 17 H43 2    
28121202 ti 28/12 10:06 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 5 Sävehof 4 13 - 4 H43 1      
28122101 ti 28/12 10:33 ti 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 8 H43 14 - 13 Erlangen    
28121603 ti 28/12 10:39 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 1 Ankaret 5 - 10 H43 1    
28120303 ti 28/12 10:39 ti 28/12 Tetrahallen G10 Grp 2 H43 1 14 - 7 Sävehof 2      
28121803 ti 28/12 11:39 ti 28/12 Dalby/Nyvångshallen G13 Grp 4 H43 2 7 - 13 Zlín    
28122104 ti 28/12 12:12 ti 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 8 Maksimir-Pastela 14 - 11 H43    
28120206 ti 28/12 12:18 ti 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 5 Blaustein 20 - 16 H43 2    
28121206 ti 28/12 12:23 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 6 H43 2 9 - 10 VSH 2002 1    
28120606 ti 28/12 12:33 ti 28/12 Victoriastadion C B13 Grp 5 H43 7 - 20 Ledøje Smørum    
28120307 ti 28/12 13:01 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 3 H43 3 9 - 17 Sävehof 3      
28121407 ti 28/12 13:01 ti 28/12 Vikingahallen B10 Grp 2 H43 3 3 - 22 Eslövs HF    
28122705 ti 28/12 13:05 ti 28/12 Revingehallen/MSB G13 Grp 2 H43 1 8 - 8 Hillerød HK 1    
28121305 ti 28/12 13:05 ti 28/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 H43 2 15 - 9 Oberursel    
28122006 ti 28/12 13:28 ti 28/12 Bråhögshallen B11 Grp 2 Sävehof 2 5 - 21 H43 1      
28121208 ti 28/12 13:29 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 6 LUGI 2 4 - 11 H43 2  
28121806 ti 28/12 13:38 ti 28/12 Dalby/Nyvångshallen G12 Grp 4 Team København 10 - 8 H43    
28120608 ti 28/12 13:39 ti 28/12 Victoriastadion C B13 Grp 5 Stadeln 11 - 12 H43    
28120209 ti 28/12 14:01 ti 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 4 Lågan 13 - 10 H43 1    
28120309 ti 28/12 14:07 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 3 Ankaret 1 4 - 14 H43 3      
28121409 ti 28/12 14:07 ti 28/12 Vikingahallen B10 Grp 2 FIF 2 7 - 7 H43 3    
28121307 ti 28/12 14:11 ti 28/12 Stångby/Tornhallen B12 Grp 1 Ankaret 3 - 15 H43 2    
28122707 ti 28/12 14:11 ti 28/12 Revingehallen/MSB G13 Grp 2 Kävlinge HK 12 - 8 H43 1    
28123207 ti 28/12 14:26 ti 28/12 Borgebyhallen B11 Grp 1 H43 2 16 - 9 Ankaret 1    
28121610 ti 28/12 14:40 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 Lödde Vikings 9 - 6 H43 2    
28121210 ti 28/12 14:45 ti 28/12 Eos-hallen G10 Grp 3 Sävehof 3 9 - 5 H43 2      
28120310 ti 28/12 14:50 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 2 H43 1 23 - 0 H43 4      
28120310 ti 28/12 14:50 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 2 H43 1 23 - 0 H43 4      
28120911 ti 28/12 15:13 ti 28/12 Vipeholmshallen G14 Grp 7 H43 8 - 9 Farum    
28121809 ti 28/12 15:17 ti 28/12 Dalby/Nyvångshallen G12 Grp 4 H43 13 - 4 LUGI 3    
28120511 ti 28/12 15:28 ti 28/12 Victoriastadion B B12 Grp 2 FIF 6 - 21 H43 1    
28123209 ti 28/12 15:32 ti 28/12 Borgebyhallen B11 Grp 1 LUGI 2 10 - 12 H43 2    
28122010 ti 28/12 15:40 ti 28/12 Bråhögshallen B11 Grp 2 UTENA 2 - 29 H43 1    
28120812 ti 28/12 15:45 ti 28/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 VSH 2002 1 8 - 13 H43 2    
28120312 ti 28/12 15:56 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 2 IK Sund 2 - 9 H43 1      
28120213 ti 28/12 16:13 ti 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 4 Lok Rangsdorf 12 - 24 H43 1    
28120413 ti 28/12 16:18 ti 28/12 Victoriastadion A B14 Grp 4 H43 1 19 - 15 Odenwald-Spessart  
28120913 ti 28/12 16:19 ti 28/12 Vipeholmshallen G14 Grp 7 LUGI 20 - 6 H43    
28121613 ti 28/12 16:19 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 H43 2 4 - 11 Sävehof 3      
28121213 ti 28/12 16:24 ti 28/12 Eos-hallen G10 Grp 3 H43 2 1 - 10 Roskilde    
28120313 ti 28/12 16:29 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 2 H43 4 5 - 12 Kävlinge HK      
28122212 ti 28/12 16:56 ti 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 H43 4 - 13 FIF    
28120514 ti 28/12 17:07 ti 28/12 Victoriastadion B B12 Grp 2 H43 1 21 - 8 Maksimir-Pastela    
28120815 ti 28/12 17:24 ti 28/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 H43 2 25 - 13 MTV Lübeck    
28120415 ti 28/12 17:24 ti 28/12 Victoriastadion A B14 Grp 4 Daverden 9 - 25 H43 1    
28122214 ti 28/12 18:02 ti 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Ankaret 2 4 - 4 H43    
28120316 ti 28/12 18:13 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 1 Ankaret 2 3 - 20 H43 2      
28120617 ti 28/12 19:01 ti 28/12 Victoriastadion C B12 Grp 6 H43 3 10 - 13 Furesø    
28120319 ti 28/12 19:52 ti 28/12 Tetrahallen B9 Grp 1 H43 2 11 - 3 LUGI 1      
28120619 ti 28/12 20:07 ti 28/12 Victoriastadion C B12 Grp 6 Schwerte/Westhofen 21 - 8 H43 3    
29120800 on 29/12 09:00 on 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/16 Final HK Münster 18 - 10 H43 2    
29121200 on 29/12 09:00 on 29/12 Eos-hallen B9 Playoff A 1/4 Final IK Sund 11 - 9 H43 3    
29121601 on 29/12 09:33 on 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B 1/8 Final Kävlinge HK 5 - 10 H43 2    
29123101 on 29/12 09:33 on 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff A 1/8 Final Sävehof 4 12 - 5 H43 2    
29120401 on 29/12 09:33 on 29/12 Victoriastadion A B13 Playoff A 1/8 Final LUGI 2 10 - 9 H43    
29120301 on 29/12 09:35 on 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B 1/4 Final Roskilde 4 - 9 H43 2    
29121401 on 29/12 09:35 on 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/8 Final H43 3 9 - 5 LUGI 2    
29122500 on 29/12 10:00 on 29/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Playoff B 1/16 Final H43 7 - 10 Oberursel    
29122200 on 29/12 10:00 on 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/16 Final LUGI 2 7 - 13 H43    
29122000 on 29/12 10:00 on 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff B 1/16 Final H43 14 - 15 Brabantse SM 2    
29121901 on 29/12 10:33 on 29/12 Sandby/Killebäckshallen G13 Playoff B 1/8 Final H43 2 16 - 3 Veberöds HK    
29121103 on 29/12 10:39 on 29/12 Idrottshallen B19 Playoff A 1/8 Final ASV Senden 15 - 19 H43 2    
29120403 on 29/12 10:43 on 29/12 Victoriastadion A B12 Playoff B 1/16 Final Svedala HK 8 - 10 H43 3    
29121902 on 29/12 11:06 on 29/12 Sandby/Killebäckshallen G13 Playoff B 1/8 Final Sävehof 3 17 - 6 H43 1      
29121404 on 29/12 11:16 on 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/8 Final H43 1 10 - 9 Staffanstorp  
29120504 on 29/12 11:25 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A 1/4 Final H43 2 11 - 13 Sävehof 1      
29121303 on 29/12 11:39 on 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B 1/8 Final VSH 2002 5 - 6 H43    
29121505 on 29/12 11:45 on 29/12 Bollhuset A B19 Playoff B 1/8 Final DJK Sparta Münster 18 - 10 H43 1    
29121405 on 29/12 11:50 on 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/4 Final OV Hbg 1 17 - 4 H43 3  
29123105 on 29/12 11:53 on 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/4 Final Eslöv IK 1 8 - 1 H43 1    
29122203 on 29/12 12:05 on 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/8 Final FIF 3 10 - 13 H43    
29121406 on 29/12 12:23 on 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/4 Final TMS Ringsted 2 8 - 9 H43 1    
29121606 on 29/12 12:28 on 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B 1/4 Final H43 2 16 - 13 Ankaret 2    
29120506 on 29/12 12:31 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A 1/4 Final H43 1 22 - 10 Kolubara    
29120307 on 29/12 13:00 on 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Semifinal VSH 2002 4 - 6 H43 2    
29120207 on 29/12 13:05 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff B 1/8 Final H43 4 10 - 0 OV Hbg    
29120808 on 29/12 13:35 on 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/8 Final Maksimir-Pastela 18 - 9 H43 1    
29120508 on 29/12 13:40 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff B 1/8 Final Kävlinge HK 17 - 12 H43 3    
29121109 on 29/12 13:59 on 29/12 Idrottshallen B19 Playoff A 1/4 Final FIF 1 17 - 12 H43 2    
29121307 on 29/12 13:59 on 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B 1/4 Final Sävehof 3 8 - 1 H43      
29121409 on 29/12 14:10 on 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B Semifinal OV Hbg 1 8 - 7 H43 1    
29120209 on 29/12 14:15 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff B 1/4 Final Sävehof 1 13 - 4 H43 4    
29121609 on 29/12 14:25 on 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B Semifinal Team Helsinge 12 - 9 H43 2    
29121908 on 29/12 14:33 on 29/12 Sandby/Killebäckshallen G13 Playoff B 1/4 Final H43 2 12 - 13 Sävehof 3      
29122207 on 29/12 14:35 on 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/4 Final H43 10 - 17 Albertslund/Glostrup 1    
29121110 on 29/12 14:40 on 29/12 Idrottshallen B11 Playoff A Semifinal H43 2 11 - 12 Sävehof 3      
29121111 on 29/12 15:13 on 29/12 Idrottshallen B11 Playoff A Semifinal H43 1 12 - 18 LUGI 2    
29121112 on 29/12 16:00 on 29/12 Idrottshallen G9 Playoff B Final H43 2 6 - 7 Sävehof 2      
29121212 on 29/12 16:15 on 29/12 Eos-hallen G9 Playoff A Semifinal H43 1 12 - 6 H43/Lundagård    
29120513 on 29/12 16:33 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A Semifinal H43 1 23 - 10 Sävehof 2      
29121214 on 29/12 17:30 on 29/12 Eos-hallen B9 Playoff A Semifinal H43 2 7 - 9 IK Sund    
29121215 on 29/12 18:03 on 29/12 Eos-hallen B9 Playoff A Semifinal H43 1 10 - 3 Sävehof 3      
30121101 to 30/12 09:15 to 30/12 Idrottshallen G9 Playoff A Final H43 1 2 - 8 FIF  
30121102 to 30/12 10:00 to 30/12 Idrottshallen B9 Playoff A Final IK Sund 2 - 12 H43 1  
30121108 to 30/12 14:50 to 30/12 Idrottshallen B12 Playoff A Final TMS Ringsted 12 - 19 H43 1