Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2010. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

VSH 2002

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121600 må 27/12 09:00 må 27/12 Bollhuset B B10 Grp 6 VSH 2002 1 26 - 0 Svedala HK    
27120301 må 27/12 09:33 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 VSH 2002 5 - 8 H43 2    
27121101 må 27/12 09:33 må 27/12 Idrottshallen B16 Grp 1 Daverden 12 - 20 VSH 2002    
27120102 må 27/12 10:06 må 27/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 Næstved Herlufsholm 15 - 15 VSH 2002    
27121603 må 27/12 10:39 må 27/12 Bollhuset B B10 Grp 6 LUGI 2 3 - 13 VSH 2002 1    
27121103 må 27/12 10:39 må 27/12 Idrottshallen B16 Grp 1 VSH 2002 10 - 13 LUGI 1    
27120104 må 27/12 11:12 må 27/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 VSH 2002 13 - 19 LUGI  
27120304 må 27/12 11:12 må 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 Sävehof 3 7 - 4 VSH 2002      
27120305 må 27/12 11:55 må 27/12 Tetrahallen B10 Grp 5 VSH 2002 2 1 - 22 H43 1    
27120805 må 27/12 11:55 må 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 Næstved Herlufsholm 2 4 - 19 VSH 2002 1    
27121905 må 27/12 12:45 må 27/12 Sandby/Killebäckshallen B14 Grp 8 LUGI 2 26 - 18 VSH 2002 2    
27120807 må 27/12 13:01 må 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 VSH 2002 1 21 - 6 MTV Lübeck    
27122605 må 27/12 13:20 må 27/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 Farum 14 - 9 VSH 2002    
27122106 må 27/12 13:23 må 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 4 VSH 2002 2 11 - 16 Oyten    
27120308 må 27/12 13:34 må 27/12 Tetrahallen B10 Grp 5 IFK Kristianstad 2 18 - 3 VSH 2002 2    
27122507 må 27/12 14:06 må 27/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 7 VSH 2002 15 - 4 Farum    
27122607 må 27/12 14:26 må 27/12 Hjärupshallen G14 Grp 7 VSH 2002 5 - 21 H43    
27122108 må 27/12 14:29 må 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 4 VSH 2002 2 18 - 10 DJK Everswinkel    
27122009 må 27/12 15:13 må 27/12 Bråhögshallen G13 Grp 1 VSH 2002 24 - 1 Veberöds HK    
27122510 må 27/12 15:45 må 27/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 7 Lödde Vikings 10 - 10 VSH 2002    
27121310 må 27/12 15:55 må 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 2 VSH 2002 10 - 0 Sävehof 2      
27122111 må 27/12 16:08 må 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 4 Kävlinge HK 1 8 - 15 VSH 2002 2    
27122012 må 27/12 16:52 må 27/12 Bråhögshallen G13 Grp 1 Øresund 2 - 31 VSH 2002    
27121313 må 27/12 17:34 må 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 2 LUGI 1 7 - 6 VSH 2002    
27121415 må 27/12 17:35 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 4 LUGI 2 9 - 4 VSH 2002    
27121015 må 27/12 17:40 må 27/12 Tunahallen G16 Grp 1 LUGI 10 - 13 VSH 2002 1    
27120415 må 27/12 17:40 må 27/12 Victoriastadion A B12 Grp 4 Kävlinge HK 15 - 14 VSH 2002    
27120417 må 27/12 18:46 må 27/12 Victoriastadion A B12 Grp 4 VSH 2002 9 - 18 Kolubara    
27121017 må 27/12 18:46 må 27/12 Tunahallen G16 Grp 1 VSH 2002 1 17 - 13 Team Baden    
27121419 må 27/12 19:47 må 27/12 Vikingahallen G10 Grp 4 Øresund 12 - 4 VSH 2002    
28121201 ti 28/12 09:33 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 5 Roskilde 13 - 6 VSH 2002 2    
28121002 ti 28/12 10:06 ti 28/12 Tunahallen G16 Grp 4 Furesø 1 12 - 8 VSH 2002 2    
28122002 ti 28/12 11:06 ti 28/12 Bråhögshallen G13 Grp 1 VSH 2002 15 - 7 Country Röd    
28121204 ti 28/12 11:12 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 5 VSH 2002 2 2 - 10 Sävehof 4      
28121105 ti 28/12 11:55 ti 28/12 Idrottshallen B16 Grp 1 SC Magdeburg 20 - 12 VSH 2002    
28120505 ti 28/12 12:00 ti 28/12 Victoriastadion B B12 Grp 4 VSH 2002 12 - 8 LUGI 1    
28122004 ti 28/12 12:12 ti 28/12 Bråhögshallen G13 Grp 1 Staffanstorp 3 - 23 VSH 2002    
28121006 ti 28/12 12:18 ti 28/12 Tunahallen G16 Grp 4 FIF 2 5 - 20 VSH 2002 2    
28121206 ti 28/12 12:23 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 6 H43 2 9 - 10 VSH 2002 1    
28121007 ti 28/12 13:00 ti 28/12 Tunahallen G16 Grp 1 VSH 2002 1 17 - 13 Lillebælt Elite    
28122505 ti 28/12 13:00 ti 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 7 VSH 2002 8 - 14 Kävlinge HK    
28120507 ti 28/12 13:06 ti 28/12 Victoriastadion B B12 Grp 4 TMS Ringsted 17 - 10 VSH 2002    
28121108 ti 28/12 13:34 ti 28/12 Idrottshallen B16 Grp 1 VSH 2002 14 - 14 FIF 1    
28122607 ti 28/12 13:55 ti 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 8 VSH 2002 2 11 - 18 Erlangen    
28121209 ti 28/12 14:02 ti 28/12 Eos-hallen B10 Grp 6 VSH 2002 1 5 - 5 Piccard Senec    
28121009 ti 28/12 14:06 ti 28/12 Tunahallen G16 Grp 1 Mörrum/H78 12 - 11 VSH 2002 1    
28122508 ti 28/12 14:39 ti 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 7 Roskilde 1 8 - 6 VSH 2002    
28120910 ti 28/12 14:40 ti 28/12 Vipeholmshallen G14 Grp 7 VSH 2002 9 - 19 LUGI    
28120111 ti 28/12 15:13 ti 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 VSH 2002 16 - 11 TB Wuelfrath    
28122610 ti 28/12 15:34 ti 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 8 Værløse HK 11 - 11 VSH 2002 2    
28120812 ti 28/12 15:45 ti 28/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 VSH 2002 1 8 - 13 H43 2    
28121612 ti 28/12 15:46 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 VSH 2002 5 - 5 Lödde Vikings    
28120912 ti 28/12 15:46 ti 28/12 Vipeholmshallen G14 Grp 7 Vhc-Vidar 1 12 - 11 VSH 2002    
28122511 ti 28/12 16:18 ti 28/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Grp 7 VSH 2002 19 - 11 Schwerte/Westhofen    
28120113 ti 28/12 16:19 ti 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 Eslöv IK 15 - 9 VSH 2002  
28123113 ti 28/12 16:48 ti 28/12 Alfa Lavalhallen G11 Grp 2 Torslanda HK 19 - 5 VSH 2002    
28120814 ti 28/12 16:51 ti 28/12 Östra Tornhallen B14 Grp 6 Sävehof 2 15 - 12 VSH 2002 1      
28121614 ti 28/12 16:52 ti 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 Staffanstorp 8 - 6 VSH 2002    
28122613 ti 28/12 17:13 ti 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 8 VSH 2002 2 11 - 24 JSG Untermain    
28121215 ti 28/12 17:35 ti 28/12 Eos-hallen G10 Grp 4 Kävlinge HK 14 - 3 VSH 2002    
28123116 ti 28/12 18:27 ti 28/12 Alfa Lavalhallen G11 Grp 2 VSH 2002 10 - 18 Dalhems IF    
28121217 ti 28/12 18:41 ti 28/12 Eos-hallen G10 Grp 4 VSH 2002 3 - 15 Sävehof 4      
28121219 ti 28/12 19:47 ti 28/12 Eos-hallen G10 Grp 4 VSH 2002 4 - 20 Eslöv IK 1    
29121602 on 29/12 10:06 on 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B 1/8 Final Ankaret 2 12 - 6 VSH 2002    
29121402 on 29/12 10:10 on 29/12 Vikingahallen B10 Playoff B 1/8 Final OV Hbg 1 19 - 0 VSH 2002 2    
29120302 on 29/12 10:10 on 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B 1/4 Final Sävehof 1 2 - 9 VSH 2002      
29123103 on 29/12 10:39 on 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff A 1/8 Final VSH 2002 1 7 - 15 IFK Kristianstad 2    
29120103 on 29/12 10:39 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A 1/8 Final VSH 2002 18 - 9 Erlangen    
29122702 on 29/12 11:10 on 29/12 Revingehallen/MSB G12 Playoff B 1/16 Final VSH 2002 9 - 7 LUGI 3    
29122603 on 29/12 11:39 on 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B 1/16 Final Daverden 18 - 11 VSH 2002 2    
29121303 on 29/12 11:39 on 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B 1/8 Final VSH 2002 5 - 6 H43    
29123003 on 29/12 11:43 on 29/12 Veberödshallen G16 Playoff B 1/8 Final VSH 2002 2 5 - 12 Kävlinge HK 2    
29122003 on 29/12 11:45 on 29/12 Bråhögshallen G14 Playoff B 1/16 Final Trelleborg HBK 21 - 5 VSH 2002    
29121006 on 29/12 12:18 on 29/12 Tunahallen G16 Playoff A 1/8 Final VSH 2002 1 20 - 8 Amager SK    
29122605 on 29/12 12:45 on 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B 1/16 Final VSH 2002 1 16 - 6 Heid    
29120307 on 29/12 13:00 on 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Semifinal VSH 2002 4 - 6 H43 2    
29120608 on 29/12 13:30 on 29/12 Victoriastadion C G13 Playoff A 1/4 Final VSH 2002 11 - 4 Eslöv IK    
29120108 on 29/12 13:31 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A 1/4 Final FIF 1 10 - 11 VSH 2002    
29122706 on 29/12 13:35 on 29/12 Revingehallen/MSB G12 Playoff B 1/8 Final Ankaret 10 - 14 VSH 2002    
29121709 on 29/12 14:05 on 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff A 1/8 Final VSH 2002 9 - 18 TMS Ringsted    
29120510 on 29/12 14:45 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff B 1/8 Final Ankaret 9 - 12 VSH 2002    
29122709 on 29/12 15:40 on 29/12 Revingehallen/MSB G12 Playoff B 1/4 Final VSH 2002 12 - 9 Hillerød HK    
29120612 on 29/12 15:50 on 29/12 Victoriastadion C G13 Playoff A Semifinal VSH 2002 8 - 13 Ballerup    
29122610 on 29/12 15:54 on 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B 1/8 Final VSH 2002 1 10 - 13 Stadeln 1    
29122710 on 29/12 16:45 on 29/12 Revingehallen/MSB G12 Playoff B Semifinal TMS Ringsted 2 9 - 8 VSH 2002    
29120113 on 29/12 16:58 on 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Semifinal VSH 2002 15 - 12 Eslöv IK    
29121015 on 29/12 17:49 on 29/12 Tunahallen G16 Playoff A 1/4 Final VSH 2002 1 12 - 9 TMS Ringsted 1    
29120516 on 29/12 18:35 on 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff B 1/4 Final VSH 2002 9 - 17 Sävehof 3      
29121119 on 29/12 20:43 on 29/12 Idrottshallen G16 Playoff A Semifinal Lundagård 13 - 15 VSH 2002 1    
30120104 to 30/12 11:30 to 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Final Zlín 12 - 6 VSH 2002 1    
30120107 to 30/12 14:00 to 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Final LUGI 17 - 13 VSH 2002