Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2011. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Boys 16



Matcher

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29121100 to 29/12 09:00 to 29/12 Idrottshallen 1/16 Final Team Baden 2 18 - 11 Sparta Münster      
29121500 to 29/12 09:00 to 29/12 Bollhuset A 1/16 Final Ankaret 17 - 12 RP    
29121501 to 29/12 09:34 to 29/12 Bollhuset A 1/16 Final Dachse Freiberg 18 - 15 IFK Kristianstad    
29121101 to 29/12 09:35 to 29/12 Idrottshallen 1/16 Final Gröbenzell 21 - 20 HS Golic-Saric    
29121102 to 29/12 10:05 to 29/12 Idrottshallen 1/16 Final Trelleborg HBK 18 - 14 Hillerød    
29121502 to 29/12 10:08 to 29/12 Bollhuset A 1/16 Final LUGI 2 16 - 13 AJAX 2    
29121103 to 29/12 10:40 to 29/12 Idrottshallen 1/16 Final Sävehof 2 10 - 9 Erlangen      
29121503 to 29/12 10:42 to 29/12 Bollhuset A 1/16 Final Post SV Nürnberg 19 - 8 HAHKC    
29121104 to 29/12 11:15 to 29/12 Idrottshallen 1/8 Final Team Baden 1 18 - 11 Team Baden 2    
29121105 to 29/12 11:50 to 29/12 Idrottshallen 1/8 Final TMS Ringsted 1 15 - 19 Gröbenzell    
29121106 to 29/12 12:25 to 29/12 Idrottshallen 1/8 Final LUGI 1 22 - 7 Trelleborg HBK    
29121107 to 29/12 13:00 to 29/12 Idrottshallen 1/8 Final FIF 1 18 - 12 Sävehof 2      
29121507 to 29/12 13:03 to 29/12 Bollhuset A 1/8 Final Sävehof 1 14 - 9 Ankaret      
29121108 to 29/12 13:35 to 29/12 Idrottshallen 1/4 Final Team Baden 1 17 - 11 Gröbenzell    
29121508 to 29/12 13:37 to 29/12 Bollhuset A 1/8 Final Redbergslid 14 - 17 Dachse Freiberg    
29121109 to 29/12 14:10 to 29/12 Idrottshallen 1/4 Final LUGI 1 12 - 6 FIF 1    
29121509 to 29/12 14:11 to 29/12 Bollhuset A 1/8 Final AJAX 1 20 - 15 LUGI 2    
29121510 to 29/12 14:45 to 29/12 Bollhuset A 1/8 Final Team Hamburg 13 - 18 Post SV Nürnberg    
29121511 to 29/12 15:20 to 29/12 Bollhuset A 1/4 Final Sävehof 1 18 - 21 Dachse Freiberg      
29121512 to 29/12 15:54 to 29/12 Bollhuset A 1/4 Final AJAX 1 12 - 10 Post SV Nürnberg    
30121502 fr 30/12 09:50 fr 30/12 Bollhuset A Semifinal Dachse Freiberg 8 - 11 AJAX 1    
30121503 fr 30/12 10:24 fr 30/12 Bollhuset A Semifinal Team Baden 1 11 - 10 LUGI 1    
30120106 fr 30/12 13:10 fr 30/12 Sparbanken Skåne Arena A Final AJAX 1 13 - 16 Team Baden 1