Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2011. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Albertslund/Glostrup

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121800 ti 27/12 10:00 ti 27/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Grp 6 Oyten 3 - 10 Albertslund/Glostrup 1    
27120802 ti 27/12 10:08 ti 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 1 Kävlinge 25 - 9 Albertslund/Glostrup 2    
27122401 ti 27/12 10:34 ti 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Grp 6 Lundagård 1 9 - 10 Albertslund/Glostrup    
27122201 ti 27/12 10:34 ti 27/12 Bjärehovshallen B16 Grp 9 Albertslund/Glostrup 1 13 - 21 Senden    
27120804 ti 27/12 11:16 ti 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 1 Albertslund/Glostrup 2 12 - 15 Øresund    
27122403 ti 27/12 11:42 ti 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Grp 6 Albertslund/Glostrup 10 - 0 Frosh    
27122204 ti 27/12 12:16 ti 27/12 Bjärehovshallen B16 Grp 9 Kattenvenne 12 - 14 Albertslund/Glostrup 1    
27121804 ti 27/12 12:16 ti 27/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Grp 6 Greve 2 7 - 19 Albertslund/Glostrup 1    
27120806 ti 27/12 12:34 ti 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 2 JSG Hastedt...V/HC Bremen 15 - 10 Albertslund/Glostrup 1    
27122005 ti 27/12 12:55 ti 27/12 Bråhögshallen B12 Grp 1 Albertslund/Glostrup 11 - 16 Staffanstorp    
27121905 ti 27/12 12:55 ti 27/12 Sandby/Killebäckshallen G14 Grp 3 Albertslund/Glostrup 2 5 - 18 Kävlinge 1    
27120808 ti 27/12 13:42 ti 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 2 Albertslund/Glostrup 1 12 - 15 Ankaret    
27122507 ti 27/12 14:03 ti 27/12 Lödde/Nyvångshallen G13 Grp 1 FIF 10 - 0 Albertslund/Glostrup    
27122008 ti 27/12 14:37 ti 27/12 Bråhögshallen B12 Grp 1 FIF 2 7 - 9 Albertslund/Glostrup    
27121908 ti 27/12 14:37 ti 27/12 Sandby/Killebäckshallen G14 Grp 3 Sävehof 2 17 - 3 Albertslund/Glostrup 2      
27122509 ti 27/12 15:11 ti 27/12 Lödde/Nyvångshallen G13 Grp 1 Albertslund/Glostrup 8 - 19 Lödde Vikings    
27121411 ti 27/12 15:34 ti 27/12 Vikingahallen B10 Grp 5 Voller 0 - 10 Albertslund/Glostrup      
27123211 ti 27/12 16:19 ti 27/12 Borgebyhallen B16 Grp 10 Albertslund/Glostrup 2 8 - 24 HS Golic-Saric      
27121413 ti 27/12 16:42 ti 27/12 Vikingahallen B10 Grp 5 Albertslund/Glostrup 20 - 8 LUGI 2    
27123214 ti 27/12 18:01 ti 27/12 Borgebyhallen B16 Grp 10 Ankaret 20 - 6 Albertslund/Glostrup 2      
27120416 ti 27/12 18:09 ti 27/12 Victoriastadion A B13 Grp 4 Sävehof 3 21 - 4 Albertslund/Glostrup      
27120420 ti 27/12 20:25 ti 27/12 Victoriastadion A B13 Grp 4 Albertslund/Glostrup 13 - 18 Kävlinge    
27120422 ti 27/12 21:33 ti 27/12 Victoriastadion A B13 Grp 4 Albertslund/Glostrup 9 - 27 Eslövs HF    
28122600 on 28/12 10:00 on 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 2 Voller 0 - 10 Albertslund/Glostrup 1    
28122501 on 28/12 10:34 on 28/12 Lödde/Nyvångshallen G13 Grp 1 Albertslund/Glostrup 8 - 11 Münster 1  
28121901 on 28/12 10:34 on 28/12 Sandby/Killebäckshallen G14 Grp 3 AJAX 2 14 - 10 Albertslund/Glostrup 2    
28122001 on 28/12 10:34 on 28/12 Bråhögshallen B12 Grp 1 LUGI 2 17 - 7 Albertslund/Glostrup    
28122603 on 28/12 11:42 on 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 2 Albertslund/Glostrup 1 10 - 9 Erlangen    
28122503 on 28/12 11:42 on 28/12 Lödde/Nyvångshallen G13 Grp 1 Ankaret 19 - 8 Albertslund/Glostrup    
28121205 on 28/12 12:00 on 28/12 Eos-hallen B10 Grp 5 Kristianstad HK 2 7 - 18 Albertslund/Glostrup    
28122004 on 28/12 12:16 on 28/12 Bråhögshallen B12 Grp 1 Albertslund/Glostrup 10 - 0 Universal SA    
28121904 on 28/12 12:16 on 28/12 Sandby/Killebäckshallen G14 Grp 3 Albertslund/Glostrup 2 11 - 15 Münster 1    
28120406 on 28/12 12:34 on 28/12 Victoriastadion A B13 Grp 4 Albertslund/Glostrup 8 - 18 Oberursel    
28121208 on 28/12 13:42 on 28/12 Eos-hallen B10 Grp 5 Albertslund/Glostrup 17 - 13 Sund    
28120409 on 28/12 14:16 on 28/12 Victoriastadion A B13 Grp 4 TMS Ringsted 16 - 9 Albertslund/Glostrup    
28122611 on 28/12 16:34 on 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 1 Albertslund/Glostrup 2 6 - 20 FIF 1    
28122112 on 28/12 16:48 on 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 10 Albertslund/Glostrup 2 15 - 14 Blaustein    
28121812 on 28/12 17:15 on 28/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Grp 6 Lidköping 11 - 9 Albertslund/Glostrup 1    
28122613 on 28/12 17:42 on 28/12 Hjärupshallen B14 Grp 1 Schwerte/Westhofen 22 - 10 Albertslund/Glostrup 2    
28122114 on 28/12 17:56 on 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 10 Düsseldorf 1 26 - 5 Albertslund/Glostrup 2    
28121515 on 28/12 18:00 on 28/12 Bollhuset A G16 Grp 6 FIF 2 10 - 18 Albertslund/Glostrup    
28121814 on 28/12 18:23 on 28/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Grp 6 Albertslund/Glostrup 1 8 - 17 AJAX 1    
28120917 on 28/12 19:08 on 28/12 Vipeholmshallen B16 Grp 9 Albertslund/Glostrup 1 12 - 17 Team Baden 2      
28121816 on 28/12 19:31 on 28/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Grp 6 Albertslund/Glostrup 1 12 - 15 H43 2  
28121518 on 28/12 19:42 on 28/12 Bollhuset A G16 Grp 6 Albertslund/Glostrup 11 - 13 Årsta AIK    
28120919 on 28/12 20:16 on 28/12 Vipeholmshallen B16 Grp 9 IFK Kristianstad 18 - 11 Albertslund/Glostrup 1    
29120200 to 29/12 09:00 to 29/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff A 1/16 Final GW Landskrona 12 - 10 Albertslund/Glostrup    
29123001 to 29/12 10:34 to 29/12 Veberödshallen G13 Playoff B 1/8 Final Hillerød 10 - 7 Albertslund/Glostrup    
29121801 to 29/12 10:35 to 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/16 Final Albertslund/Glostrup 1 20 - 8 Sävehof 3      
29122202 to 29/12 11:08 to 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/16 Final Senden 21 - 5 Albertslund/Glostrup 2    
29121902 to 29/12 11:08 to 29/12 Sandby/Killebäckshallen B13 Playoff B 1/8 Final Oyten 18 - 7 Albertslund/Glostrup    
29122002 to 29/12 11:08 to 29/12 Bråhögshallen B14 Playoff B 1/16 Final Løve Høng 11 - 12 Albertslund/Glostrup 2    
29122603 to 29/12 11:43 to 29/12 Hjärupshallen G14 Playoff B 1/16 Final H43 / Lundagård 1 16 - 4 Albertslund/Glostrup 2    
29122204 to 29/12 12:16 to 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/16 Final Albertslund/Glostrup 1 20 - 10 HK Malmö    
29121305 to 29/12 13:05 to 29/12 Stångby/Tornhallen B12 Playoff B 1/8 Final Albertslund/Glostrup 9 - 17 Øresund    
29121805 to 29/12 13:10 to 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/8 Final H43 / Lundagård 2 0 - 8 Albertslund/Glostrup 1    
29122006 to 29/12 13:29 to 29/12 Bråhögshallen B14 Playoff B 1/8 Final H43 13 - 20 Albertslund/Glostrup 1    
29122008 to 29/12 14:37 to 29/12 Bråhögshallen B14 Playoff B 1/8 Final Düsseldorf 23 - 10 Albertslund/Glostrup 2    
29121210 to 29/12 15:09 to 29/12 Eos-hallen B10 Playoff A 1/8 Final Albertslund/Glostrup 16 - 11 H43 3    
29121808 to 29/12 15:10 to 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B 1/4 Final Albertslund/Glostrup 1 3 - 2 Team Baden 2    
29121809 to 29/12 16:05 to 29/12 Dalby/Nyvångshallen G14 Playoff B Semifinal Upsala SIF 11 - 12 Albertslund/Glostrup 1  
29122213 to 29/12 17:27 to 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/8 Final Daverden 19 - 24 Albertslund/Glostrup 1    
29122013 to 29/12 17:40 to 29/12 Bråhögshallen B14 Playoff B 1/4 Final Kävlinge 9 - 17 Albertslund/Glostrup 1    
29121214 to 29/12 17:44 to 29/12 Eos-hallen B10 Playoff A 1/4 Final H43 2 6 - 11 Albertslund/Glostrup    
29122215 to 29/12 18:49 to 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/4 Final JSG Hastedt...V/HC Bremen 22 - 20 Albertslund/Glostrup 1    
29121217 to 29/12 19:40 to 29/12 Eos-hallen B10 Playoff A Semifinal H43 1 12 - 8 Albertslund/Glostrup    
29122017 to 29/12 20:10 to 29/12 Bråhögshallen B14 Playoff B Semifinal Albertslund/Glostrup 1 14 - 13 Eskil    
30120204 fr 30/12 11:10 fr 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G14 Playoff B Final Albertslund/Glostrup 1 9 - 5 H43 / Lundagård 1    
30120205 fr 30/12 11:50 fr 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B14 Playoff B Final Albertslund/Glostrup 1 18 - 15 Heddesheim