Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2011. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Eslövs IK

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121902 ti 27/12 11:08 ti 27/12 Sandby/Killebäckshallen G13 Grp 5 Selectie Brabant 2 4 - 12 Eslövs IK    
27120205 ti 27/12 12:00 ti 27/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 2 Erlangen 10 - 11 Eslövs IK    
27121904 ti 27/12 12:16 ti 27/12 Sandby/Killebäckshallen G13 Grp 5 Eslövs IK 12 - 19 Sävehof 3      
27123106 ti 27/12 12:34 ti 27/12 Alfa Lavalhallen G11 Grp 2 Selectie Brabant 9 - 11 Eslövs IK    
27120207 ti 27/12 13:08 ti 27/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 2 Eslövs IK 15 - 6 Greven 09    
27123108 ti 27/12 13:42 ti 27/12 Alfa Lavalhallen G11 Grp 2 Eslövs IK 20 - 0 OV Helsingborg    
27121011 ti 27/12 15:34 ti 27/12 Tunahallen G15 Grp 3 Eslövs IK 10 - 11 Selectie Brabant 1    
27120612 ti 27/12 16:08 ti 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 3 Sävehof 1 4 - 17 Eslövs IK      
27120313 ti 27/12 16:35 ti 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 Eslövs IK 9 - 6 Hillerød    
27121014 ti 27/12 17:16 ti 27/12 Tunahallen G15 Grp 3 Sparta Münster 11 - 10 Eslövs IK    
27120614 ti 27/12 17:16 ti 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 3 Eslövs IK 6 - 11 FIF 1    
27120316 ti 27/12 18:17 ti 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 Sävehof 3 3 - 24 Eslövs IK      
27120320 ti 27/12 20:33 ti 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 LUGI 1 2 - 9 Eslövs IK    
28121401 on 28/12 09:34 on 28/12 Vikingahallen G10 Grp 3 Eslövs IK 7 - 0 VSH 2002 2    
28122100 on 28/12 10:00 on 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G19 Grp 2 Eslövs IK 18 - 6 HAHKC    
28121403 on 28/12 10:42 on 28/12 Vikingahallen G10 Grp 3 LUGI 3 3 - 14 Eslövs IK    
28122102 on 28/12 11:08 on 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G19 Grp 2 Kävlinge HK 6 - 11 Eslövs IK    
28121610 on 28/12 14:47 on 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 Eslövs IK 8 - 5 Sävehof 4      
28121612 on 28/12 15:55 on 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 Eslövs IK 7 - 1 H43 3  
28122710 on 28/12 16:00 on 28/12 Revingehallen/MSB G11 Grp 2 Øresund 6 - 10 Eslövs IK    
28122713 on 28/12 17:42 on 28/12 Revingehallen/MSB G11 Grp 2 Eslövs IK 20 - 3 H43 2    
28120516 on 28/12 18:34 on 28/12 Victoriastadion B G13 Grp 5 Eslövs IK 18 - 5 Øresund    
28121017 on 28/12 19:08 on 28/12 Tunahallen G15 Grp 3 Eslövs IK 11 - 8 Tatran Bohunice    
28120518 on 28/12 19:42 on 28/12 Victoriastadion B G13 Grp 5 Trelleborg HBK 8 - 14 Eslövs IK    
28121019 on 28/12 20:16 on 28/12 Tunahallen G15 Grp 3 Huddinge 19 - 8 Eslövs IK  
29120501 to 29/12 09:34 to 29/12 Victoriastadion B G9 Playoff A 1/4 Final Eslövs IK 6 - 2 FIF    
29122102 to 29/12 11:08 to 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Playoff B 1/8 Final Eslövs IK 15 - 5 Westfalia Kinderhaus    
29120605 to 29/12 11:50 to 29/12 Victoriastadion C G9 Playoff A Semifinal H43 2 12 - 3 Eslövs IK    
29123106 to 29/12 12:28 to 29/12 Alfa Lavalhallen G11 Playoff A 1/4 Final Eslövs IK 14 - 6 Tatran Bohunice    
29121407 to 29/12 13:25 to 29/12 Vikingahallen G10 Playoff A 1/8 Final Eslövs IK 3 - 8 H43 2    
29122106 to 29/12 13:33 to 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Playoff B 1/4 Final Skogås HK 1 - 7 Eslövs IK    
29120109 to 29/12 14:09 to 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A 1/4 Final LUGI 11 - 15 Eslövs IK    
29120408 to 29/12 14:09 to 29/12 Victoriastadion A G13 Playoff A 1/8 Final Sävehof 2 16 - 12 Eslövs IK      
29123109 to 29/12 14:14 to 29/12 Alfa Lavalhallen G11 Playoff A Semifinal Eslövs IK 16 - 11 GW Landskrona    
29122109 to 29/12 15:49 to 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Playoff B Semifinal Eslövs IK 13 - 8 Sparta Münster    
29121519 to 29/12 20:05 to 29/12 Bollhuset A G19 Playoff A Semifinal FIF 12 - 6 Eslövs IK    
30121102 fr 30/12 10:00 fr 30/12 Idrottshallen G11 Playoff A Final Dalhems IF 8 - 6 Eslövs IK  
30120206 fr 30/12 12:30 fr 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G15 Playoff B Final Øresund 14 - 11 Eslövs IK