Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2012. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Boys 12



Matcher

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29122100 lö 29/12 10:00 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/16 Final Helsingör IF 2 3 - 10 Sund      
29123300 lö 29/12 10:00 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/16 Final Ankaret 7 - 15 Staffanstorps HK    
29122101 lö 29/12 10:33 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/16 Final Sävehof 3 11 - 8 Team Helsinge 1      
29123301 lö 29/12 10:40 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/16 Final OV Helsingborg 15 - 9 Hillerød HK 2    
29122102 lö 29/12 11:06 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/16 Final Ystads IF 2 17 - 8 Lödde Vikings      
29123302 lö 29/12 11:20 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/16 Final VSH 2002 18 - 3 Team Helsinge 2    
29122103 lö 29/12 12:05 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/8 Final Sävehof 1 10 - 3 Sund      
29122104 lö 29/12 12:38 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/8 Final Aranäs 12 - 8 H43 Lund 2      
29123303 lö 29/12 12:40 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/8 Final Øresund 12 - 6 Staffanstorps HK    
29122105 lö 29/12 13:11 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/8 Final H43 Lund 1 11 - 15 Sävehof 3      
29123304 lö 29/12 13:15 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/8 Final Trelleborg HBK 12 - 23 Önnereds HK    
29123305 lö 29/12 13:45 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/8 Final H43 Lund 3 9 - 17 VSH 2002    
29122106 lö 29/12 14:11 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/8 Final AtomiX 15 - 12 Ystads IF 2    
29123306 lö 29/12 14:20 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/8 Final TMS Ringsted 11 - 13 OV Helsingborg    
29122107 lö 29/12 15:10 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/4 Final Sävehof 1 9 - 10 Aranäs      
29123307 lö 29/12 15:15 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/4 Final Øresund 11 - 14 Önnereds HK    
29122108 lö 29/12 15:43 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A 1/4 Final Sävehof 3 16 - 17 AtomiX      
29123308 lö 29/12 15:50 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B 1/4 Final OV Helsingborg 12 - 10 VSH 2002    
29122109 lö 29/12 17:15 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A Semifinal Aranäs 18 - 12 AtomiX    
29123309 lö 29/12 17:15 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B Semifinal Önnereds HK 18 - 9 OV Helsingborg    
30120201 sö 30/12 09:10 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B Final Aranäs 19 - 11 Önnereds HK