Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2012. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Kävlinge HK

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121401 to 27/12 09:33 to 27/12 Vikingahallen G10 Grp 3 Kävlinge HK 19 - 7 OV Helsingborg 1    
27121300 to 27/12 10:00 to 27/12 Stångby/Tornhallen B11 Grp 4 Kävlinge HK 7 - 21 Novi Beograd  
27123300 to 27/12 10:00 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B14 Grp 8 2010 München 20 - 10 Kävlinge HK    
27121702 to 27/12 10:06 to 27/12 Gunnesbohallen G12 Grp 2 Schwerte/Westhofen 22 - 6 Kävlinge HK      
27122101 to 27/12 10:33 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B13 Grp 4 Kävlinge HK 6 - 17 WAT Atzgersdorf    
27123501 to 27/12 10:33 to 27/12 Staffanshallen B12 Grp 5 Kävlinge HK 14 - 8 VSH 2002    
27121403 to 27/12 10:39 to 27/12 Vikingahallen G10 Grp 3 Kävlinge HK 14 - 15 TMS Ringsted    
27121704 to 27/12 11:12 to 27/12 Gunnesbohallen G12 Grp 2 Kävlinge HK 17 - 8 HSG91      
27121303 to 27/12 11:39 to 27/12 Stångby/Tornhallen B11 Grp 4 Sävehof 3 18 - 4 Kävlinge HK      
27122104 to 27/12 12:12 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B13 Grp 4 Svedala HK 6 - 28 Kävlinge HK    
27123504 to 27/12 12:12 to 27/12 Staffanshallen B12 Grp 5 RP IF Linköping 10 - 11 Kävlinge HK    
27123304 to 27/12 12:12 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B14 Grp 8 HSG91 11 - 13 Kävlinge HK    
27121406 to 27/12 12:18 to 27/12 Vikingahallen G10 Grp 3 Team Helsinge 7 - 6 Kävlinge HK    
27122106 to 27/12 13:33 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 3 Kävlinge HK 8 - 10 Hillerød HK    
27122109 to 27/12 15:12 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 3 JSG Hastedter/Bremen 14 - 8 Kävlinge HK    
27121611 to 27/12 15:19 to 27/12 Bollhuset B B10 Grp 5 Kävlinge HK 16 - 6 FIF    
27123510 to 27/12 16:10 to 27/12 Staffanshallen G11 Grp 3 Tatran Bohunice 21 - 13 Kävlinge HK 1    
27121311 to 27/12 16:33 to 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 4 FIF 18 - 3 Kävlinge HK 2    
27123512 to 27/12 17:16 to 27/12 Staffanshallen G11 Grp 3 Kävlinge HK 1 11 - 8 Lödde Vikings 2    
27121313 to 27/12 17:39 to 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 4 Kävlinge HK 2 7 - 13 LUGI HF 2    
27121215 to 27/12 17:45 to 27/12 Eos-hallen B9 Grp 4 Sävehof 2 7 - 12 Kävlinge HK    
27120316 to 27/12 18:33 to 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 LUGI HF 1 11 - 11 Kävlinge HK  
27121217 to 27/12 18:51 to 27/12 Eos-hallen B9 Grp 4 Kävlinge HK 13 - 5 LUGI HF 2  
27120318 to 27/12 19:39 to 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 Kävlinge HK 6 - 4 Hillerød HK    
28123100 fr 28/12 09:00 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 5 Sävehof 4 7 - 15 Kävlinge HK      
28121200 fr 28/12 09:00 fr 28/12 Eos-hallen G9 Grp 2 Sävehof 2 4 - 6 Kävlinge HK      
28121701 fr 28/12 09:33 fr 28/12 Gunnesbohallen G12 Grp 2 Kävlinge HK 11 - 9 Team København 1      
28122700 fr 28/12 10:00 fr 28/12 Revingehallen/MSB G11 Grp 3 Kävlinge HK 1 14 - 3 TMS Ringsted    
28120602 fr 28/12 10:06 fr 28/12 Victoriastadion C G10 Grp 3 Sävehof 2 7 - 8 Kävlinge HK      
28121203 fr 28/12 10:39 fr 28/12 Eos-hallen G9 Grp 2 Kävlinge HK 9 - 8 Staffanstorps HK    
28123103 fr 28/12 10:39 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 5 Kävlinge HK 8 - 10 H43 Lund 3    
28121703 fr 28/12 10:39 fr 28/12 Gunnesbohallen G12 Grp 2 Lundagård F00 8 - 5 Kävlinge HK      
28122702 fr 28/12 11:06 fr 28/12 Revingehallen/MSB G11 Grp 3 LUGI HF 1 6 - 12 Kävlinge HK 1    
28121605 fr 28/12 12:00 fr 28/12 Bollhuset B B9 Grp 4 Kävlinge HK 14 - 11 H43 Lund 3    
28120606 fr 28/12 12:18 fr 28/12 Victoriastadion C G10 Grp 3 H43 Lund 3 9 - 15 Kävlinge HK    
28121607 fr 28/12 13:06 fr 28/12 Bollhuset B B9 Grp 4 Team Helsinge 8 - 5 Kävlinge HK    
28122705 fr 28/12 13:10 fr 28/12 Revingehallen/MSB G11 Grp 4 H43 Lund 2 11 - 6 Kävlinge HK 2    
28123006 fr 28/12 13:43 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 4 Visse IF 8 - 7 Kävlinge HK    
28122708 fr 28/12 14:49 fr 28/12 Revingehallen/MSB G11 Grp 4 Kävlinge HK 2 4 - 11 Eslövs IK  
28123009 fr 28/12 15:22 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 4 Kävlinge HK 10 - 23 Sund    
28123309 fr 28/12 15:22 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B13 Grp 4 Sävehof 3 9 - 13 Kävlinge HK      
28123310 fr 28/12 16:15 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B14 Grp 8 Warnemünde 17 - 8 Kävlinge HK    
28121712 fr 28/12 16:16 fr 28/12 Gunnesbohallen G16 Grp 3 Kävlinge HK 15 - 13 Oyten      
28123412 fr 28/12 16:46 fr 28/12 Hagalid B12 Grp 5 Kävlinge HK 19 - 12 Staffanstorps HK  
28123312 fr 28/12 17:21 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B14 Grp 8 Kävlinge HK 5 - 14 Sävehof 3      
28121714 fr 28/12 17:22 fr 28/12 Gunnesbohallen G16 Grp 3 Erlangen 11 - 12 Kävlinge HK      
28123414 fr 28/12 17:52 fr 28/12 Hagalid B12 Grp 5 AtomiX 13 - 15 Kävlinge HK    
28123314 fr 28/12 18:27 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B14 Grp 8 Kävlinge HK 13 - 9 Halstenbeker TS    
29120601 lö 29/12 09:33 lö 29/12 Victoriastadion C B9 Playoff A 1/8 Final Kävlinge HK 7 - 5 IFK Kristianstad 1    
29121300 lö 29/12 10:00 lö 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B 1/16 Final Kävlinge HK 2 6 - 7 Trelleborg HBK    
29122902 lö 29/12 11:06 lö 29/12 Harlösahallen B12 Playoff A 1/8 Final Kävlinge HK 11 - 8 TIK - Taastrup 1    
29123104 lö 29/12 11:12 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff A 1/8 Final Sund 14 - 7 Kävlinge HK    
29120604 lö 29/12 11:23 lö 29/12 Victoriastadion C B9 Playoff A 1/4 Final Lödde Vikings 1 8 - 7 Kävlinge HK    
29123503 lö 29/12 11:39 lö 29/12 Staffanshallen B14 Playoff B 1/16 Final Staffanstorps HK 12 - 6 Kävlinge HK    
29121205 lö 29/12 12:03 lö 29/12 Eos-hallen G9 Playoff A Semifinal Kävlinge HK 3 - 18 H43 Lund  
29120906 lö 29/12 12:30 lö 29/12 Vipeholmshallen G11 Playoff A 1/8 Final LUGI HF 3 8 - 7 Kävlinge HK 1    
29122705 lö 29/12 12:45 lö 29/12 Revingehallen/MSB B11 Playoff B 1/8 Final CO Zagreb 23 - 8 Kävlinge HK    
29120407 lö 29/12 13:05 lö 29/12 Victoriastadion A G10 Playoff B 1/8 Final Kävlinge HK 10 - 5 LUGI HF    
29123206 lö 29/12 13:18 lö 29/12 Borgebyhallen G16 Playoff B 1/8 Final Kävlinge HK 5:an i Grupp 4      
29122406 lö 29/12 14:05 lö 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G12 Playoff B 1/8 Final Kävlinge HK 7 - 14 Önnereds HK    
29122907 lö 29/12 14:08 lö 29/12 Harlösahallen B12 Playoff A 1/4 Final Helsingör IF 1 8 - 10 Kävlinge HK    
29120409 lö 29/12 14:13 lö 29/12 Victoriastadion A B13 Playoff A 1/8 Final Kävlinge HK 6 - 16 Visse IF    
29120510 lö 29/12 14:44 lö 29/12 Victoriastadion B G10 Playoff B 1/4 Final Kävlinge HK 5 - 11 OV Helsingborg 2    
29122910 lö 29/12 16:30 lö 29/12 Harlösahallen B12 Playoff A Semifinal TIK - Taastrup 2 18 - 17 Kävlinge HK