Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2012. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Senaste resultat

Lundaspelen Handball 2012 börjar
Slut
27/12
28/12
29/12
30/12

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30121101 sö 30/12 09:20 sö 30/12 Idrottshallen B10 Playoff A Final H43 Lund 3 11 - 12 H43 Lund 4  
30121103 sö 30/12 11:00 sö 30/12 Idrottshallen B11 Playoff A Final Åhus Handboll 14 - 15 VSH 2002  
30121105 sö 30/12 12:40 sö 30/12 Idrottshallen B12 Playoff A Final TIK - Taastrup 2 13 - 16 CO Zagreb  
30120201 sö 30/12 09:10 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B12 Playoff B Final Aranäs 19 - 11 Önnereds HK      
30121107 sö 30/12 14:20 sö 30/12 Idrottshallen B13 Playoff A Final LUGI HF 2 19 - 20 Novi Beograd  
30120203 sö 30/12 10:30 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B13 Playoff B Final Erlangen 14 - 16 TMS Ringsted 1    
30120101 sö 30/12 09:15 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B14 Playoff A Final H43 Lund 2 13 - 15 ART Düsseldorf    
30120205 sö 30/12 11:50 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B14 Playoff B Final Stadeln 2 21 - 13 Oberursel  
30120103 sö 30/12 10:45 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B15 Playoff A Final Team Baden 13 - 14 Sävehof      
30120207 sö 30/12 13:10 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B15 Playoff B Final AtomiX 15 - 19 Hillerød HK    
30120106 sö 30/12 13:10 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B16 Playoff A Final Team Baden 1 13 - 9 Sävehof 1      
30120209 sö 30/12 14:30 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B16 Playoff B Final Sävehof 2 10 - 17 VSH 2002      
30120109 sö 30/12 15:40 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A Final LUGI HF 1 20 - 10 AJAX København 2  
30120211 sö 30/12 15:50 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Playoff B Final Sparta Münster 12 - 11 Ankaret HK      
30120104 sö 30/12 11:30 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A WCH Playoff A Final H43 Wheelers 1 10 - 8 Växjö HF Wheelers    
30120107 sö 30/12 14:00 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A SC Playoff A Final Lunds HIF 2 3 - 14 HK Malmö  
30121100 sö 30/12 08:30 sö 30/12 Idrottshallen G10 Playoff A Final TIK - Taastrup 9 - 8 Team Helsinge  
30121102 sö 30/12 10:10 sö 30/12 Idrottshallen G11 Playoff A Final Dalhems IF 12 - 7 H43 Lund 2  
30121104 sö 30/12 11:50 sö 30/12 Idrottshallen G12 Playoff A Final FIF 1 20 - 10 Schwerte/Westhofen  
30120200 sö 30/12 08:30 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G12 Playoff B Final Sävehof 5 16 - 15 P W GW Landskrona      
30121106 sö 30/12 13:30 sö 30/12 Idrottshallen G13 Playoff A Final TIK - Taastrup 11 - 9 Hillerød HK  
30120202 sö 30/12 09:50 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G13 Playoff B Final Sävehof 3 15 - 12 Lödde Vikings      
30120100 sö 30/12 08:30 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G14 Playoff A Final Team Baden 1 19 - 8 FIF  
30120204 sö 30/12 11:10 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G14 Playoff B Final TMS Ringsted 1 16 - 11 Hamburg Lions 1    
30120102 sö 30/12 10:00 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G15 Playoff A Final Country 10 - 15 Team Baden 1    
30120206 sö 30/12 12:30 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G15 Playoff B Final H43 Lund 2 7 - 9 H43 Lund 3    
30120105 sö 30/12 12:20 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Final FIF 1 15 - 13 LUGI HF  
30120208 sö 30/12 13:50 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff B Final TMS Ringsted 10 - 11 Erlangen    
30120108 sö 30/12 14:50 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Final FIF 8 - 12 AJAX København    
30120210 sö 30/12 15:10 sö 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Playoff B Final Erlangen 12 - 13 Hamburg Lions /JSG      
29121112 lö 29/12 17:00 lö 29/12 Idrottshallen B9 Playoff A Final Eslövs HF Grön 3 - 14 FIF  
29121113 lö 29/12 17:40 lö 29/12 Idrottshallen B9 Playoff B Final Sävehof 2 11 - 14 IFK Kristianstad 2    
29121116 lö 29/12 19:40 lö 29/12 Idrottshallen B10 Playoff B Final Empor Rostock 9 - 6 Staffanstorps HK  
29121117 lö 29/12 20:30 lö 29/12 Idrottshallen B11 Playoff B Final Novi Beograd 5 - 7 CO Zagreb  
29121111 lö 29/12 16:20 lö 29/12 Idrottshallen G9 Playoff A Final Dalhems IF 1 - 7 H43 Lund  
29121114 lö 29/12 18:20 lö 29/12 Idrottshallen G9 Playoff B Final Ankaret 9 - 2 Hillerød HK  
29121115 lö 29/12 19:00 lö 29/12 Idrottshallen G10 Playoff B Final Dalhems IF 8 - 4 H 65  
29121118 lö 29/12 21:20 lö 29/12 Idrottshallen G11 Playoff B Final FIF 15 - 6 Sävehof 2    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30121505 sö 30/12 11:38 sö 30/12 Bollhuset A B19 Playoff A Semifinal AJAX København 2 21 - 12 TMS Ringsted    
30121504 sö 30/12 11:05 sö 30/12 Bollhuset A B19 Playoff A Semifinal LUGI HF 1 16 - 8 FIF 1    
30121503 sö 30/12 10:23 sö 30/12 Bollhuset A B16 Playoff A Semifinal Sävehof 1 18 - 11 Norrköpings HK      
30121502 sö 30/12 09:50 sö 30/12 Bollhuset A B16 Playoff A Semifinal Team Baden 1 16 - 12 Allach 09  
30121501 sö 30/12 09:03 sö 30/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal H65 Höör 7 - 12 LUGI HF    
30121500 sö 30/12 08:30 sö 30/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal FIF 1 18 - 7 AJAX København    
29120921 lö 29/12 21:23 lö 29/12 Vipeholmshallen G14 Playoff A Semifinal FIF 11 - 10 Oberursel    
29120720 lö 29/12 20:54 lö 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/4 Final Norrköpings HK 15 - 13 Aranäs 1      
29121515 lö 29/12 20:54 lö 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A 1/4 Final LUGI HF 24 - 6 ART Düsseldorf    
29120920 lö 29/12 20:50 lö 29/12 Vipeholmshallen G14 Playoff A Semifinal Team Baden 1 18 - 12 Sävehof 2      
29121018 lö 29/12 20:40 lö 29/12 Tunahallen G19 Playoff B Semifinal Erlangen 13 - 10 Helsingör IF    
29120719 lö 29/12 20:21 lö 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/4 Final Sävehof 1 14 - 13 H43 Lund      
29121514 lö 29/12 20:21 lö 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A 1/4 Final H65 Höör 13 - 11 Hillerød HK    
29123119 lö 29/12 20:18 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B11 Playoff A Semifinal VSH 2002 17 - 9 FIF    
29122218 lö 29/12 20:13 lö 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B Semifinal ART Düsseldorf 1 11 - 13 VSH 2002    
29120919 lö 29/12 20:08 lö 29/12 Vipeholmshallen G11 Playoff A Semifinal H43 Lund 2 10 - 9 Tatran Bohunice    
29120517 lö 29/12 20:00 lö 29/12 Victoriastadion B G12 Playoff A Semifinal Hillerød HK 1 7 - 16 FIF 1    
29120616 lö 29/12 20:00 lö 29/12 Victoriastadion C G12 Playoff A Semifinal Schwerte/Westhofen 14 - 9 Tårnby HK    
29121017 lö 29/12 20:00 lö 29/12 Tunahallen G15 Playoff B Semifinal Helsingör IF 6 - 7 H43 Lund 3    
29120718 lö 29/12 19:48 lö 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/4 Final Allach 09 13 - 12 LUGI HF 1    
29121513 lö 29/12 19:48 lö 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A 1/4 Final VSH 2002 1 11 - 13 AJAX København    
29123118 lö 29/12 19:45 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B11 Playoff A Semifinal H43 Lund 3 7 - 8 Åhus Handboll    
29122217 lö 29/12 19:40 lö 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B Semifinal Sävehof 2 16 - 15 Øresund      
29120918 lö 29/12 19:35 lö 29/12 Vipeholmshallen G11 Playoff A Semifinal Lundagård 11 - 15 Dalhems IF  
29121016 lö 29/12 19:25 lö 29/12 Tunahallen G15 Playoff B Semifinal H43 Lund 2 12 - 6 VästeråsIrsta    
29120417 lö 29/12 19:23 lö 29/12 Victoriastadion A B13 Playoff A Semifinal Novi Beograd 16 - 13 Åhus    
29120717 lö 29/12 19:15 lö 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/4 Final Team Baden 1 13 - 8 Hastedter/Bremen    
29121512 lö 29/12 19:15 lö 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A 1/4 Final FIF 1 22 - 6 Lundagård  
29123516 lö 29/12 19:13 lö 29/12 Staffanshallen B14 Playoff B Semifinal Oberursel 11 - 6 Ankaret 1    
29122216 lö 29/12 19:04 lö 29/12 Bjärehovshallen B16 Playoff B 1/4 Final Daverden 11 - 26 VSH 2002    
29121316 lö 29/12 19:03 lö 29/12 Stångby/Tornhallen G11 Playoff B Semifinal Sävehof 2 10 - 8 VSH 2002      
29120917 lö 29/12 18:59 lö 29/12 Vipeholmshallen G14 Playoff A 1/4 Final Warnemünde 8 - 14 Oberursel    
29123117 lö 29/12 18:51 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B11 Playoff A 1/4 Final FIF 18 - 11 Fjellhammer    
29120416 lö 29/12 18:50 lö 29/12 Victoriastadion A B13 Playoff A Semifinal H43 Lund 1 12 - 13 LUGI HF 2