Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2013. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Senaste resultat

Lundaspelen Handball 2013 börjar
Slut
27/12
28/12
29/12
30/12

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30121101 må 30/12 09:20 må 30/12 Idrottshallen B10 Playoff A Final FIF 9 - 11 Amager SK  
30121103 må 30/12 11:00 må 30/12 Idrottshallen B11 Playoff A Final Ystads IF 2 17 - 18 CO Zagreb    
30121105 må 30/12 12:40 må 30/12 Idrottshallen B12 Playoff A Final H43 Lund 2 8 - 16 HIK    
30120201 må 30/12 09:10 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B12 Playoff B Final Ankaret 9 - 12 LUGI 2    
30121107 må 30/12 14:20 må 30/12 Idrottshallen B13 Playoff A Final H43 Lund 1 13 - 14 IK Sävehof 1    
30120203 må 30/12 10:30 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B13 Playoff B Final LUGI 1 16 - 4 Trelleborg HBK    
30121109 må 30/12 16:00 må 30/12 Idrottshallen B14 Playoff A Final H43 Lund 11 - 13 Ankaret  
30120205 må 30/12 11:50 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B14 Playoff B Final IK Sävehof 2 13 - 8 TMS Ringsted 1    
30120101 må 30/12 09:15 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B15 Playoff A Final Team Baden 1 16 - 17 Großwallstadt JA    
30120207 må 30/12 13:10 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B15 Playoff B Final Ankaret 13 - 14 Skogås HK    
30120103 må 30/12 10:45 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B16 Playoff A Final IK Sävehof 20 - 12 Huddinge HK  
30120209 må 30/12 14:30 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B16 Playoff B Final Furesø 11 - 15 H43 Lund 1    
30120108 må 30/12 15:15 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A BI Final Final IK Sävehof 18 - 20 Ystads IF    
30120106 må 30/12 13:10 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A Final IK Sävehof 15 - 22 Dachse Freiberg    
30120211 må 30/12 15:50 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Playoff B Final FIF 1 16 - 18 Hamburg-Nord    
30120109 må 30/12 16:35 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A WCH Playoff A Final H43 Lund 2 8 - 9 Växjö HF Wheelers      
30120104 må 30/12 11:40 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A SC Playoff A Final Stockholm 14 - 12 HK Malmö  
30120212 må 30/12 16:35 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B SC Playoff B Final Lunds HIF 2 8 - 11 Lunds HIF 1    
30121100 må 30/12 08:30 må 30/12 Idrottshallen G10 Playoff A Final VSH 2002 1 5 - 4 Dalhems IF    
30121102 må 30/12 10:10 må 30/12 Idrottshallen G11 Playoff A Final Helsingör IF 13 - 3 H43 Lund 1    
30121104 må 30/12 11:50 må 30/12 Idrottshallen G12 Playoff A Final FIF 1 8 - 11 HK 73 - Frederikssund    
30120200 må 30/12 08:30 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G12 Playoff B Final Hillerød HK 1 13 - 5 IK Sävehof 1    
30121106 må 30/12 13:30 må 30/12 Idrottshallen G13 Playoff A Final Lokomotiva Zagreb 1 10 - 12 Schwerte/Westhofen    
30120202 må 30/12 09:50 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G13 Playoff B Final IK Sävehof 1 13 - 12 Team Helsinge    
30121108 må 30/12 15:10 må 30/12 Idrottshallen G14 Playoff A Final Eslövs IK 15 - 13 Team Baden 1    
30120204 må 30/12 11:10 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G14 Playoff B Final IK Sävehof 3 9 - 17 FIF 1    
30120100 må 30/12 08:30 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G15 Playoff A Final Team Baden 1 19 - 18 HIK    
30120206 må 30/12 12:30 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G15 Playoff B Final Hillerød HK 4 - 15 Lokomotiva Zagreb    
30120102 må 30/12 10:00 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Final IK Sävehof 1 10 - 13 HIK 1    
30120208 må 30/12 13:50 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff B Final Country 13 - 9 HIK 2    
30120107 må 30/12 14:00 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A GI Placeringsmatch 1-3 Final IK Sävehof 12 - 16 Team Stockholm    
30120105 må 30/12 12:25 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Final TMS Ringsted 1 15 - 19 HIK    
30120210 må 30/12 15:10 må 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Playoff B Final HC Erlangen 9 - 19 FIF 1    
29121104 sö 29/12 16:15 sö 29/12 Idrottshallen B9 Playoff A Final TMS Ringsted 5 - 12 H43 Lund 2    
29121106 sö 29/12 17:45 sö 29/12 Idrottshallen B9 Playoff B Final Eslövs HF 6 - 15 Team Helsinge    
29121109 sö 29/12 20:25 sö 29/12 Idrottshallen B10 Playoff B Final IK Sävehof 2 12 - 11 LUGI 2    
29121107 sö 29/12 18:40 sö 29/12 Idrottshallen B11 Playoff B Final H43 Lund 3 12 - 10 Kävlinge HK  
29121103 sö 29/12 15:30 sö 29/12 Idrottshallen G9 Playoff A Final FIF 13 - 6 Staffanstorps HK    
29121105 sö 29/12 17:00 sö 29/12 Idrottshallen G9 Playoff B Final H43 Lund 2 10 - 9 LUGI 1    
29121110 sö 29/12 21:10 sö 29/12 Idrottshallen G10 Playoff B Final Kristianstad HK 1 7 - 3 Kävlinge HK 1  
29121108 sö 29/12 19:35 sö 29/12 Idrottshallen G11 Playoff B Final H43 Lund 3 6 - 11 LUGI    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29121720 sö 29/12 21:13 sö 29/12 Gunnesbohallen B19 Playoff B Semifinal H43 Lund 14 - 15 Hamburg-Nord    
29123119 sö 29/12 20:58 sö 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A Semifinal LVHK 2 1 - 6 Dalhems IF    
29121519 sö 29/12 20:48 sö 29/12 Bollhuset A G19 Playoff A Semifinal Roskilde 11 - 21 HIK    
29121719 sö 29/12 20:40 sö 29/12 Gunnesbohallen B19 Playoff B Semifinal FIF 1 19 - 7 Oberursel    
29120216 sö 29/12 20:30 sö 29/12 Sparbanken Skåne Arena B GI Placeringsmatch 4-5 plats 4-5 Önnereds HK 10 - 0 LUGI      
29123118 sö 29/12 20:25 sö 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A Semifinal VSH 2002 1 5 - 4 H43 Lund    
29121518 sö 29/12 20:15 sö 29/12 Bollhuset A G19 Playoff A Semifinal TMS Ringsted 1 20 - 10 Union St. Pölten    
29120417 sö 29/12 20:13 sö 29/12 Victoriastadion A G11 Playoff A Semifinal H43 Lund 1 8 - 6 Eslövs IK    
29120517 sö 29/12 19:58 sö 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A Semifinal HIK 16 - 8 Novi Beograd    
29121718 sö 29/12 19:44 sö 29/12 Gunnesbohallen B19 Playoff B 1/4 Final Hamburg-Nord 17 - 16 Kattenvenne    
29120416 sö 29/12 19:40 sö 29/12 Victoriastadion A G11 Playoff A Semifinal TMS Ringsted 1 - 11 Helsingör IF    
29121517 sö 29/12 19:33 sö 29/12 Bollhuset A B19 Playoff A Semifinal HIK / KFUM 18 - 20 Dachse Freiberg    
29120516 sö 29/12 19:25 sö 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A Semifinal H43 Lund 2 18 - 14 FIF 1    
29120916 sö 29/12 19:18 sö 29/12 Vipeholmshallen G15 Playoff B Semifinal LUGI 14 - 23 Lokomotiva Zagreb  
29120111 sö 29/12 19:15 sö 29/12 Sparbanken Skåne Arena A GI Placeringsmatch 1-3 Semifinal Team Stockholm 24 - 21 FIF  
29123117 sö 29/12 19:14 sö 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/4 Final Team Helsinge 1 3 - 8 Dalhems IF    
29122116 sö 29/12 19:13 sö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Playoff B Semifinal H43 Lund 1 19 - 12 HIK / KFUM    
29121717 sö 29/12 19:11 sö 29/12 Gunnesbohallen B19 Playoff B 1/4 Final H43 Lund 20 - 6 Uetersen    
29121516 sö 29/12 19:00 sö 29/12 Bollhuset A B19 Playoff A Semifinal IK Sävehof 17 - 16 Hatten-Sandkrug    
29121017 sö 29/12 18:53 sö 29/12 Tunahallen B15 Playoff B Semifinal IK Sävehof 1 20 - 22 Skogås HK    
29120915 sö 29/12 18:45 sö 29/12 Vipeholmshallen G15 Playoff B Semifinal Trelleborg HBK 10 - 14 Hillerød HK    
29123116 sö 29/12 18:41 sö 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/4 Final LVHK 2 5 - 4 AJAX    
29122115 sö 29/12 18:40 sö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Playoff B Semifinal Furesø 20 - 16 Gilching    
29120215 sö 29/12 18:38 sö 29/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff B Semifinal Åstorps HF 12 - 17 HIK 2    
29120415 sö 29/12 18:38 sö 29/12 Victoriastadion A B13 Playoff A Semifinal IK Sävehof 1 18 - 11 LUGI 2    
29121716 sö 29/12 18:38 sö 29/12 Gunnesbohallen B19 Playoff B 1/4 Final Oberursel 8 - 7 Øresund    
29120110 sö 29/12 18:28 sö 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Semifinal HIK 1 21 - 15 Dalhems IF 1    
29121016 sö 29/12 18:20 sö 29/12 Tunahallen B15 Playoff B Semifinal Ankaret 14 - 13 LUGI 2    
29120515 sö 29/12 18:19 sö 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A 1/4 Final Kristianstad HK 13 - 17 Novi Beograd    
29121616 sö 29/12 18:12 sö 29/12 Bollhuset B G10 Playoff B Semifinal Kävlinge HK 1 11 - 6 Ankaret    
29121515 sö 29/12 18:08 sö 29/12 Bollhuset A G15 Playoff A Semifinal IK Sävehof 13 - 22 HIK    
29123115 sö 29/12 18:08 sö 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 5 - 4 FIF    
29120214 sö 29/12 18:05 sö 29/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff B Semifinal Country 16 - 6 Team Helsinge    
29120414 sö 29/12 18:05 sö 29/12 Victoriastadion A B13 Playoff A Semifinal H43 Lund 1 21 - 12 Helsingör IF