Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2014. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

H43 Lund

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27120800 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 1 H43 Lund 2 13 - 10 NHV Handbal...ol Rijnmond    
27121200 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Eos-hallen G10 Grp 1 H43 Lund 8 - 8 Kävlinge HK Blå    
27121600 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 1 H43 Lund 1 16 - 9 IK Sävehof 4    
27124300 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Staffanshallen mini A 2 G8 Grp 1 H43 Lund 2 Färdig LVHK      
27120400 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Victoriastadion A B13 Grp 1 TMS Ringsted 16 - 9 H43 Lund 2    
27124201 lö 27/12 09:30 lö 27/12 Staffanshallen mini A 1 G8 Grp 2 LUGI 2 Färdig H43 Lund 1    
27123101 lö 27/12 09:33 lö 27/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 2 H43 Lund 4 7 - 16 Hillerød HK    
27122100 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 5 H43 Lund 14 - 12 FIF 2    
27122500 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 H43 Lund 1 11 - 7 Lågan    
27122900 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Harlösahallen B12 Grp 6 Team Helsinge 1 6 - 17 H43 Lund 4  
27124302 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Staffanshallen mini A 2 G8 Grp 1 Kristianstad HK 1 Färdig H43 Lund 2      
27121900 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 4 Team Helsinge 1 13 - 11 H43 Lund 2    
27120402 lö 27/12 10:06 lö 27/12 Victoriastadion A B13 Grp 1 H43 Lund 2 9 - 16 IK Sävehof 3    
27121702 lö 27/12 10:06 lö 27/12 Gunnesbohallen B14 Grp 6 Amager SK 5 - 24 H43 Lund 1    
27121502 lö 27/12 10:06 lö 27/12 Bollhuset A G15 Grp 1 H43 Lund 26 - 3 Team København    
27124303 lö 27/12 10:30 lö 27/12 Staffanshallen mini A 2 G8 Grp 2 H43 Lund 1 Färdig Dalhems IF      
27123001 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Veberödshallen G12 Grp 5 H43 Lund 1 5 - 10 IK Sävehof 2    
27121203 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Eos-hallen G10 Grp 1 VSH 2002 3 0 - 17 H43 Lund    
27123103 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 2 H43 Lund 4 8 - 15 Eslövs HF 1    
27120803 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Östra Tornhallen B14 Grp 1 VästeråsIrsta HF 21 - 10 H43 Lund 2    
27121603 lö 27/12 10:39 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 1 LVHK 10 - 6 H43 Lund 1    
27124304 lö 27/12 11:00 lö 27/12 Staffanshallen mini A 2 G8 Grp 1 H43 Lund 2 Färdig LUGI 1      
27121302 lö 27/12 11:06 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 5 Team Baden 1 16 - 9 H43 Lund    
27121802 lö 27/12 11:06 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 2 HK Ankaret 1 15 - 19 H43 Lund 3    
27121704 lö 27/12 11:12 lö 27/12 Gunnesbohallen B14 Grp 6 H43 Lund 1 16 - 15 OV Helsingborg    
27124205 lö 27/12 11:30 lö 27/12 Staffanshallen mini A 1 G8 Grp 2 H43 Lund 1 Färdig HK Ankaret 1      
27122103 lö 27/12 11:39 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 5 Oliveo Handbal 3 - 24 H43 Lund    
27122503 lö 27/12 11:39 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 OV Helsingborg 10 - 10 H43 Lund 1    
27123003 lö 27/12 11:39 lö 27/12 Veberödshallen G12 Grp 5 H43 Lund 1 15 - 10 Dalhems IF    
27121505 lö 27/12 11:45 lö 27/12 Bollhuset A G15 Grp 1 Kävlinge HK 13 - 13 H43 Lund    
27121605 lö 27/12 11:55 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 2 H43 Lund 2 14 - 13 Team Helsinge    
27124306 lö 27/12 12:00 lö 27/12 Staffanshallen mini A 2 G8 Grp 1 HK Ankaret 2 Färdig H43 Lund 2      
27122904 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Harlösahallen B12 Grp 6 HIK 16 - 11 H43 Lund 4    
27121904 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 4 Helsingör Håndbold 16 - 7 H43 Lund 2    
27121804 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 2 H43 Lund 3 21 - 13 TMS Ringsted    
27121304 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G14 Grp 5 H43 Lund 12 - 11 Amager SK    
27120305 lö 27/12 12:15 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 FIF 16 - 2 H43 Lund 1    
27123106 lö 27/12 12:18 lö 27/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 2 Halmstad Handboll 10 - 11 H43 Lund 4    
27121706 lö 27/12 12:18 lö 27/12 Gunnesbohallen B14 Grp 6 H43 Lund 1 16 - 13 Torslanda HK    
27120706 lö 27/12 12:23 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 2 H43 Lund 22 - 10 Önnereds HK    
27123907 lö 27/12 12:30 lö 27/12 Hagalid mini A 1 G8 Grp 2 H43 Lund 1 Färdig Staffanstorps HK      
27120606 lö 27/12 12:48 lö 27/12 Victoriastadion C B10 Grp 4 Lågan 13 - 17 H43 Lund 3    
27124308 lö 27/12 13:00 lö 27/12 Staffanshallen mini A 2 G8 Grp 1 H43 Lund 2 Färdig Lundagård      
27121305 lö 27/12 13:00 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 6 H43 Lund 16 - 2 OV Helsingborg 2    
27123006 lö 27/12 13:18 lö 27/12 Veberödshallen G12 Grp 5 TMS Ringsted 1 16 - 4 H43 Lund 1    
27121806 lö 27/12 13:23 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 H43 Lund 2 12 - 19 IK Sävehof 4    
27122506 lö 27/12 13:28 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 3 H43 Lund 2 7 - 17 Eslövs HF 1    
27123909 lö 27/12 13:30 lö 27/12 Hagalid mini A 1 G8 Grp 2 Kristianstad HK 2 Färdig H43 Lund 1      
27121608 lö 27/12 13:34 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 2 Kävlinge HK 2 5 - 9 H43 Lund 2    
27120208 lö 27/12 13:40 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 2 H43 Lund 13 - 11 Hillerød HK    
27120709 lö 27/12 14:02 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 2 Großwallstadt JA 11 - 14 H43 Lund    
27123109 lö 27/12 14:18 lö 27/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 3 H43 Lund 2 9 - 8 Team Helsinge    
27120309 lö 27/12 14:27 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 HK Ankaret 16 - 10 H43 Lund 1    
27121808 lö 27/12 14:29 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 H43 Lund 2 19 - 10 H 65    
27121308 lö 27/12 14:39 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 6 VSH 2002 2 3 - 11 H43 Lund    
27120110 lö 27/12 14:50 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 2 H43 Lund 11 - 10 Oberursel 1    
27121210 lö 27/12 14:50 lö 27/12 Eos-hallen G10 Grp 3 IK Sävehof 3 13 - 4 H43 Lund 1    
27120610 lö 27/12 15:00 lö 27/12 Victoriastadion C B10 Grp 4 H43 Lund 3 11 - 7 IK Sävehof 1    
27122509 lö 27/12 15:07 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 3 TMS Ringsted 12 - 12 H43 Lund 2    
27120211 lö 27/12 15:19 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 2 Union St. Pölten 8 - 4 H43 Lund    
27123111 lö 27/12 15:24 lö 27/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 3 H43 Lund 2 9 - 7 HK Ankaret 1    
27121011 lö 27/12 15:38 lö 27/12 Tunahallen B15 Grp 3 H43 Lund 2 15 - 13 Øresund    
27122910 lö 27/12 15:56 lö 27/12 Harlösahallen B12 Grp 7 H43 Lund 5 17 - 15 Hillerød HK    
27121212 lö 27/12 15:56 lö 27/12 Eos-hallen G10 Grp 3 H43 Lund 1 11 - 5 Team Helsinge 1    
27120612 lö 27/12 16:06 lö 27/12 Victoriastadion C B10 Grp 4 H43 Lund 3 26 - 3 LUGI    
27121811 lö 27/12 16:08 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 Fjellhammer IL 23 - 16 H43 Lund 2    
27120113 lö 27/12 16:29 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 2 Achim-Baden 8 - 18 H43 Lund    
27121911 lö 27/12 16:39 lö 27/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 2 H43 Lund 3 25 - 8 HK Ankaret    
27120313 lö 27/12 16:50 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 IK Sävehof 2 1 - 20 H43 Lund 2    
27121312 lö 27/12 16:51 lö 27/12 Stångby/Tornhallen G11 Grp 6 IK Sävehof 2 3 - 17 H43 Lund    
27123114 lö 27/12 17:03 lö 27/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 3 Staffanstorps HK 2 - 13 H43 Lund 2    
27120613 lö 27/12 17:15 lö 27/12 Victoriastadion C B10 Grp 1 H43 Lund 1 14 - 7 Eslövs HF vit    
27121014 lö 27/12 17:17 lö 27/12 Tunahallen B15 Grp 3 Kolbotn IL 15 - 17 H43 Lund 2    
27121313 lö 27/12 17:30 lö 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 4 H43 Lund 1 15 - 14 Halmstad Handboll    
27120215 lö 27/12 17:31 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 2 Øresund 13 - 21 H43 Lund    
27122913 lö 27/12 17:35 lö 27/12 Harlösahallen B12 Grp 7 IFK Malmö 19 - 16 H43 Lund 5    
27121814 lö 27/12 18:03 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B15 Grp 5 Herrsching 15 - 26 H43 Lund 1    
27120515 lö 27/12 18:21 lö 27/12 Victoriastadion B G13 Grp 4 H43 Lund 22 - 10 Team HRM Niedersachsen    
27123406 lö 27/12 18:23 lö 27/12 Hagalid B12 Grp 4 H43 Lund 1 8 - 16 Øresund    
27120616 lö 27/12 18:54 lö 27/12 Victoriastadion C B10 Grp 1 HC Empor Rostock 10 - 4 H43 Lund 1    
27123507 lö 27/12 18:56 lö 27/12 Staffanshallen G12 Grp 1 Furesø Farum 2 5 - 16 H43 Lund 4    
27121217 lö 27/12 18:56 lö 27/12 Eos-hallen G10 Grp 4 Kävlinge HK Orange 9 - 6 H43 Lund 2    
27121617 lö 27/12 18:56 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 4 HK Ankaret 0 - 10 H43 Lund 3    
27120317 lö 27/12 19:02 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 3 TMS Ringsted 7 - 9 H43 Lund 2    
27121316 lö 27/12 19:09 lö 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 4 Kristianstad HK 7 - 14 H43 Lund 1    
27120518 lö 27/12 20:00 lö 27/12 Victoriastadion B G13 Grp 4 Hillerød HK 2 3 - 18 H43 Lund    
27121219 lö 27/12 20:02 lö 27/12 Eos-hallen G10 Grp 4 H43 Lund 2 13 - 12 VSH 2002 2    
27121619 lö 27/12 20:02 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 4 H43 Lund 3 14 - 6 IK Sävehof 1    
27123409 lö 27/12 20:02 lö 27/12 Hagalid B12 Grp 4 IK Sävehof 3 18 - 8 H43 Lund 1    
27123509 lö 27/12 20:02 lö 27/12 Staffanshallen G12 Grp 1 H43 Lund 4 18 - 6 TMS Ringsted 2    
27120620 lö 27/12 21:06 lö 27/12 Victoriastadion C B10 Grp 1 LVHK 9 - 17 H43 Lund 1    
27121820 lö 27/12 21:21 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B15 Grp 5 H43 Lund 1 10 - 6 Skuru IK    
27121320 lö 27/12 21:21 lö 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 4 Baden Power 4 - 26 H43 Lund 1    
28121500 sö 28/12 09:00 sö 28/12 Bollhuset A G15 Grp 1 H43 Lund 11 - 4 SG Kappelwi...k/Steinbach    
28120300 sö 28/12 09:00 sö 28/12 Tetrahallen G10 Grp 3 H43 Lund 1 9 - 3 Veberöds HK    
28121600 sö 28/12 09:00 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 2 LUGI 2 6 - 11 H43 Lund 1    
28123901 sö 28/12 09:30 sö 28/12 Hagalid mini A 1 B8 Grp 2 H43 Lund 2 Färdig Eslövs HF 2      
28124301 sö 28/12 09:30 sö 28/12 Staffanshallen mini A 2 B8 Grp 2 LUGI 2 Färdig H43 Lund 1      
28120901 sö 28/12 09:33 sö 28/12 Vipeholmshallen G14 Grp 5 H43 Lund 19 - 10 HIK 2    
28120601 sö 28/12 09:33 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 2 LUGI 2 7 - 19 H43 Lund 2    
28120201 sö 28/12 09:33 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 2 Furesø Håndbold 17 - 18 H43 Lund    
28121701 sö 28/12 09:33 sö 28/12 Gunnesbohallen B14 Grp 6 KFUM København 2 2 - 24 H43 Lund 1    
28121300 sö 28/12 10:00 sö 28/12 Stångby/Tornhallen G12 Grp 2 Amager SK 6 - 10 H43 Lund 3    
28123102 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 3 Kävlinge HK 1 - 12 H43 Lund 2    
28121602 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 2 H43 Lund 1 8 - 4 Dalhems IF    
28120302 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Tetrahallen G10 Grp 3 LVHK 1 9 - 5 H43 Lund 1    
28120702 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 2 H43 Lund 15 - 14 IK Sävehof 1    
28124203 sö 28/12 10:30 sö 28/12 Staffanshallen mini A 1 B8 Grp 2 H43 Lund 1 Färdig Eslövs HF 2      
28123903 sö 28/12 10:30 sö 28/12 Hagalid mini A 1 B8 Grp 2 Sund Färdig H43 Lund 2      
28123001 sö 28/12 10:33 sö 28/12 Veberödshallen G12 Grp 1 H43 Lund 4 1 - 9 HIK 1    
28120903 sö 28/12 10:39 sö 28/12 Vipeholmshallen G14 Grp 5 IK Sävehof 2 16 - 13 H43 Lund    
28121503 sö 28/12 10:39 sö 28/12 Bollhuset A G15 Grp 1 NHV Handbal... Rijnmond 2 5 - 15 H43 Lund    
28122502 sö 28/12 11:06 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 3 H43 Lund 2 7 - 14 LVHK 2    
28122902 sö 28/12 11:06 sö 28/12 Harlösahallen B12 Grp 4 H43 Lund 1 14 - 9 HK Ankaret 3    
28121802 sö 28/12 11:06 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 Ystads IF 1 8 - 14 H43 Lund 2    
28120704 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 2 HC Løgum 20 - 17 H43 Lund    
28120204 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Grp 2 H43 Lund 19 - 11 SG Ratingen    
28120604 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 2 H43 Lund 2 10 - 9 IK Sävehof 2    
28121604 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 2 H43 Lund 1 13 - 7 IK Sävehof 3    
28123905 sö 28/12 11:30 sö 28/12 Hagalid mini A 1 B8 Grp 2 H43 Lund 1 Färdig Sund      
28124205 sö 28/12 11:30 sö 28/12 Staffanshallen mini A 1 B8 Grp 2 Kävlinge HK 2 Färdig H43 Lund 2      
28121303 sö 28/12 11:39 sö 28/12 Stångby/Tornhallen G12 Grp 2 H43 Lund 3 4 - 10 Team HK Køge    
28123003 sö 28/12 11:39 sö 28/12 Veberödshallen G12 Grp 1 OV Helsingborg 1 10 - 12 H43 Lund 4    
28121705 sö 28/12 11:45 sö 28/12 Gunnesbohallen B14 Grp 6 Oyten Vampires 17 - 12 H43 Lund 1    
28120405 sö 28/12 12:00 sö 28/12 Victoriastadion A G13 Grp 4 H43 Lund 15 - 10 IFK Klagshamn    
28122504 sö 28/12 12:12 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 3 LUGI 2 11 - 9 H43 Lund 2    
28122904 sö 28/12 12:12 sö 28/12 Harlösahallen B12 Grp 4 Team Helsinge 2 3 - 10 H43 Lund 1    
28121506 sö 28/12 12:18 sö 28/12 Bollhuset A G15 Grp 1 H43 Lund 13 - 8 Oyten Vampires    
28123106 sö 28/12 12:18 sö 28/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 3 IK Sävehof 2 7 - 7 H43 Lund 2    
28123907 sö 28/12 12:30 sö 28/12 Hagalid mini A 1 B8 Grp 2 Kävlinge HK 2 Färdig H43 Lund 1      
28124307 sö 28/12 12:30 sö 28/12 Staffanshallen mini A 2 B8 Grp 2 H43 Lund 2 Färdig LUGI 2      
28121607 sö 28/12 12:59 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 LVHK 1 3 - 12 H43 Lund 2    
28121806 sö 28/12 13:18 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 FIF 7 - 18 H43 Lund 2    
28124209 sö 28/12 13:30 sö 28/12 Staffanshallen mini A 1 B8 Grp 2 H43 Lund 2 Färdig H43 Lund 1      
28124209 sö 28/12 13:30 sö 28/12 Staffanshallen mini A 1 B8 Grp 2 H43 Lund 2 Färdig H43 Lund 1      
28121508 sö 28/12 13:33 sö 28/12 Bollhuset A B15 Grp 5 H43 Lund 1 21 - 6 Svedala HK    
28120408 sö 28/12 13:39 sö 28/12 Victoriastadion A G13 Grp 4 Borussia Dortmund 9 - 21 H43 Lund    
28122506 sö 28/12 13:43 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 LVHK 1 10 - 14 H43 Lund 1    
28121708 sö 28/12 13:43 sö 28/12 Gunnesbohallen B14 Grp 1 KFUM København 1 12 - 10 H43 Lund 2    
28123108 sö 28/12 13:48 sö 28/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 4 H43 Lund 3 8 - 13 TMS Ringsted    
28120308 sö 28/12 13:54 sö 28/12 Tetrahallen B10 Grp 1 H43 Lund 1 17 - 8 IK Sund    
28121609 sö 28/12 14:05 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 H43 Lund 2 11 - 2 IK Sävehof 4    
28121907 sö 28/12 14:05 sö 28/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 4 IK Sävehof 1 11 - 5 H43 Lund 2    
28123007 sö 28/12 14:36 sö 28/12 Veberödshallen G12 Grp 5 Furesø Farum 1 11 - 8 H43 Lund 1    
28121808 sö 28/12 14:38 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 2 H43 Lund 3 10 - 13 NHV Handbal...ol Rijnmond    
28120110 sö 28/12 14:45 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 2 H43 Lund 17 - 8 TSV Wendelstein    
28120510 sö 28/12 14:54 sö 28/12 Victoriastadion B B13 Grp 4 H43 Lund 1 23 - 8 VSH 2002    
28120310 sö 28/12 15:00 sö 28/12 Tetrahallen B10 Grp 1 H43 Lund 1 13 - 6 Amager SK    
28121611 sö 28/12 15:11 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 3 H43 Lund 2 11 - 8 Trelleborg HBK    
28121909 sö 28/12 15:11 sö 28/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 4 H43 Lund 2 3 - 15 Eslövs IK    
28121511 sö 28/12 15:12 sö 28/12 Bollhuset A B15 Grp 5 MTV Lübeck 13 - 29 H43 Lund 1    
28120411 sö 28/12 15:18 sö 28/12 Victoriastadion A G13 Grp 4 H43 Lund 15 - 7 IK Sävehof 2    
28122509 sö 28/12 15:22 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 H43 Lund 1 6 - 24 FIF    
28121711 sö 28/12 15:22 sö 28/12 Gunnesbohallen B14 Grp 1 H43 Lund 2 13 - 4 TMS Ringsted 2    
28123111 sö 28/12 15:27 sö 28/12 Alfa Lavalhallen B10 Grp 4 HK Ankaret 2 10 - 20 H43 Lund 3    
28121810 sö 28/12 15:44 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 2 Ystads IF 2 9 - 9 H43 Lund 3    
28120611 sö 28/12 15:53 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 4 H43 Lund 3 11 - 4 Empor Rostock    
28122610 sö 28/12 15:59 sö 28/12 Hjärupshallen G11 Grp 6 H43 Lund 12 - 6 Eslövs IK Gul    
28120512 sö 28/12 16:00 sö 28/12 Victoriastadion B B13 Grp 4 H43 Lund 1 19 - 11 Eslövs HF 2    
28121211 sö 28/12 16:03 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 1 LVHK 2 15 - 8 H43 Lund    
28122510 sö 28/12 16:15 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B12 Grp 7 H43 Lund 5 10 - 17 Norrköpings HK    
28123310 sö 28/12 16:15 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 6 Eslövs HF 6 - 25 H43 Lund 4    
28121911 sö 28/12 16:17 sö 28/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 4 H43 Lund 2 1 - 19 VSH 2002 1    
28123011 sö 28/12 16:48 sö 28/12 Veberödshallen G12 Grp 5 HIK 2 7 - 8 H43 Lund 1    
28120613 sö 28/12 16:59 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 4 LUGI 1 1 - 11 H43 Lund 3    
28122612 sö 28/12 17:05 sö 28/12 Hjärupshallen G11 Grp 6 H43 Lund 17 - 4 Ystads IF 2    
28120214 sö 28/12 17:16 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B15 Grp 3 H43 Lund 2 19 - 7 Borlänge HK    
28123312 sö 28/12 17:21 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 6 H43 Lund 4 28 - 7 IK Sävehof 2  
28121515 sö 28/12 17:28 sö 28/12 Bollhuset A G16 Grp 5 SV Warnemünde 2 8 - 17 H43 Lund    
28120314 sö 28/12 17:41 sö 28/12 Tetrahallen B10 Grp 2 Tomelilla IF 8 - 7 H43 Lund 4    
28121214 sö 28/12 17:42 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 1 H43 Lund 9 - 8 Amager SK    
28122513 sö 28/12 17:54 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B12 Grp 7 HK Ankaret 2 8 - 22 H43 Lund 5    
28120216 sö 28/12 18:22 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena B B15 Grp 3 Großwallstadt JA 17 - 14 H43 Lund 2    
28123314 sö 28/12 18:27 sö 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 6 H43 Lund 4 19 - 8 Svedala HK    
28121518 sö 28/12 19:07 sö 28/12 Bollhuset A G16 Grp 5 H43 Lund 15 - 8 Helsingör Håndbold    
28120616 sö 28/12 19:18 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 1 TMS Ringsted 16 - 7 H43 Lund 1    
28122516 sö 28/12 19:33 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B12 Grp 7 H43 Lund 5 11 - 11 Holte Håndbold    
28120419 sö 28/12 19:55 sö 28/12 Victoriastadion A B13 Grp 1 H43 Lund 2 19 - 13 HK Björnen    
28121620 sö 28/12 20:18 sö 28/12 Bollhuset B G10 Grp 4 H43 Lund 2 5 - 10 Dalhems IF    
28120619 sö 28/12 20:57 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 1 H43 Lund 1 6 - 8 LUGI 3    
28120421 sö 28/12 21:01 sö 28/12 Victoriastadion A B13 Grp 1 Sund 13 - 10 H43 Lund 2    
28121622 sö 28/12 21:24 sö 28/12 Bollhuset B G10 Grp 4 Helsingör Håndbold 10 - 9 H43 Lund 2    
29121500 må 29/12 09:00 må 29/12 Bollhuset A G15 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 10 - 9 IL Runar    
29120501 må 29/12 09:33 må 29/12 Victoriastadion B G12 Playoff A 1/8 Final HIK 1 7 - 9 H43 Lund 3    
29121201 må 29/12 09:33 må 29/12 Eos-hallen B10 Playoff B 1/8 Final HK Ankaret 2 13 - 3 H43 Lund 4    
29123101 må 29/12 09:33 må 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 3 19 - 9 Eslövs HF 1    
29121601 må 29/12 09:33 må 29/12 Bollhuset B B9 Playoff B 1/8 Final H43 Lund 1 13 - 3 IK Sävehof 3    
29122201 må 29/12 10:33 må 29/12 Bjärehovshallen B11 Playoff B 1/8 Final IFK Malmö 9 - 7 H43 Lund 2    
29121301 må 29/12 10:35 må 29/12 Stångby/Tornhallen G12 Playoff B 1/16 Final Hillerød HK 2 8 - 10 H43 Lund 2    
29123103 må 29/12 10:39 må 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 2 7 - 6 H43 Lund 1    
29120403 må 29/12 10:39 må 29/12 Victoriastadion A G13 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 17 - 11 Münster    
29120503 må 29/12 10:39 må 29/12 Victoriastadion B G12 Playoff A 1/8 Final Team HK Køge 14 - 8 H43 Lund 4    
29123103 må 29/12 10:39 må 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 2 7 - 6 H43 Lund 1    
29121003 må 29/12 10:45 må 29/12 Tunahallen B15 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 1 14 - 17 LUGI 2    
29120603 må 29/12 10:46 må 29/12 Victoriastadion C B9 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 3 11 - 10 Team Helsinge    
29121802 må 29/12 11:06 må 29/12 Dalby/Nyvångshallen B15 Playoff B 1/8 Final H43 Lund 2 20 - 15 LUGI 1    
29120304 må 29/12 11:13 må 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B 1/4 Final H43 Lund 1 7 - 2 IK Sävehof 1    
29120504 må 29/12 11:15 må 29/12 Victoriastadion B B12 Playoff A 1/8 Final Norrköpings HK 12 - 13 H43 Lund 4    
29120102 må 29/12 11:15 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A 1/4 Final FIF 20 - 8 H43 Lund    
29120604 må 29/12 11:19 må 29/12 Victoriastadion C B9 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 2 8 - 5 Empor Rostock    
29121105 må 29/12 11:45 må 29/12 Idrottshallen G16 Playoff A 1/8 Final FIF 1 17 - 7 H43 Lund    
29121605 må 29/12 11:58 må 29/12 Bollhuset B B9 Playoff B 1/4 Final IK Sävehof 1 7 - 12 H43 Lund 1    
29122904 må 29/12 12:12 må 29/12 Harlösahallen B13 Playoff B 1/8 Final H43 Lund 2