Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2014. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

FIF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121100 lö 27/12 09:00 lö 27/12 Idrottshallen G15 Grp 2 NHV Handbal... Rijnmond 1 4 - 23 FIF      
27120701 lö 27/12 09:33 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 1 FIF 13 - 15 Team Baden 1    
27122100 lö 27/12 10:00 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 5 H43 Lund 14 - 12 FIF 2    
27120602 lö 27/12 10:06 lö 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 5 Ljunghusens HK 4 - 18 FIF 1    
27122501 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 FIF 15 - 5 OV Helsingborg    
27122401 lö 27/12 10:33 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B19 Grp 3 FIF 17 - 11 SV Warnemünde    
27122102 lö 27/12 11:06 lö 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G16 Grp 5 FIF 2 21 - 9 SV Warnemünde 2    
27120704 lö 27/12 11:12 lö 27/12 Fäladshallen B16 Grp 1 IK Bolton 17 - 13 FIF    
27120604 lö 27/12 11:12 lö 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 5 FIF 1 27 - 1 Team Helsinge 2    
27121104 lö 27/12 11:12 lö 27/12 Idrottshallen G15 Grp 2 Team Baden 15 - 12 FIF  
27122404 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B19 Grp 3 ASV Senden 10 - 18 FIF    
27122504 lö 27/12 12:12 lö 27/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 LVHK 1 4 - 17 FIF    
27120305 lö 27/12 12:15 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 FIF 16 - 2 H43 Lund 1    
27120106 lö 27/12 12:28 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 FIF 18 - 8 IK Sävehof    
27120507 lö 27/12 13:21 lö 27/12 Victoriastadion B G13 Grp 3 FIF 6 - 14 LUGI 2    
27121108 lö 27/12 13:24 lö 27/12 Idrottshallen G15 Grp 2 MTV Lübeck 4 - 33 FIF    
27120308 lö 27/12 13:54 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 Dalhems IF 1 - 16 FIF    
27121807 lö 27/12 13:56 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 FIF 8 - 23 Fjellhammer IL    
27120109 lö 27/12 14:07 lö 27/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 Furesø Håndbold 9 - 10 FIF    
27123400 lö 27/12 14:35 lö 27/12 Hagalid G11 Grp 4 FIF 14 - 6 Staffanstorps HK    
27120510 lö 27/12 15:00 lö 27/12 Victoriastadion B G13 Grp 3 Lundagård 13 - 8 FIF    
27121810 lö 27/12 15:35 lö 27/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 IK Sävehof 4 24 - 8 FIF    
27121612 lö 27/12 15:56 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 Lågan 3 - 22 FIF    
27120312 lö 27/12 16:06 lö 27/12 Tetrahallen G9 Grp 2 IK Sävehof 3 3 - 28 FIF    
27123403 lö 27/12 16:14 lö 27/12 Hagalid G11 Grp 4 IFK Klagshamn 10 - 21 FIF    
27120913 lö 27/12 16:45 lö 27/12 Vipeholmshallen G14 Grp 4 FIF 3 - 10 Team Baden 2    
27123012 lö 27/12 16:57 lö 27/12 Veberödshallen G12 Grp 3 Skuru IK 6 - 30 FIF    
27121614 lö 27/12 17:02 lö 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 FIF 14 - 8 Eslövs HF    
27120916 lö 27/12 18:24 lö 27/12 Vipeholmshallen G14 Grp 4 GW Landskrona 10 - 5 FIF    
27121116 lö 27/12 19:00 lö 27/12 Idrottshallen G16 Grp 1 FIF 1 15 - 11 IK Sävehof 1    
27120920 lö 27/12 20:36 lö 27/12 Vipeholmshallen G14 Grp 4 Lundagård 8 - 15 FIF    
27121119 lö 27/12 20:39 lö 27/12 Idrottshallen G16 Grp 1 Gökstens BK 14 - 12 FIF 1    
28121800 sö 28/12 10:00 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 FIF 8 - 11 Ystads IF 1    
28122600 sö 28/12 10:05 sö 28/12 Hjärupshallen G12 Grp 3 Hillerød HK 2 5 - 26 FIF    
28120102 sö 28/12 10:06 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 FIF 16 - 11 HC Erlangen    
28121603 sö 28/12 10:39 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 2 FIF 23 - 1 LUGI 2    
28121103 sö 28/12 10:39 sö 28/12 Idrottshallen G15 Grp 2 FIF 16 - 9 IL Runar    
28122602 sö 28/12 11:11 sö 28/12 Hjärupshallen G12 Grp 3 FIF 18 - 8 Staffanstorps HK    
28120104 sö 28/12 11:12 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 LUGI 16 - 11 FIF    
28121803 sö 28/12 11:39 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 H 65 10 - 6 FIF    
28121605 sö 28/12 11:45 sö 28/12 Bollhuset B G9 Grp 2 FIF 14 - 13 HK Ankaret    
28121105 sö 28/12 11:45 sö 28/12 Idrottshallen G15 Grp 2 FIF 15 - 10 LUGI    
28122604 sö 28/12 12:17 sö 28/12 Hjärupshallen G12 Grp 3 FIF 27 - 7 VSH 2002 2    
28120606 sö 28/12 12:48 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 3 FIF 15 - 3 IK Sävehof 3    
28121107 sö 28/12 12:51 sö 28/12 Idrottshallen G15 Grp 2 FIF 24 - 7 Dalhems IF    
28121206 sö 28/12 12:53 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 5 FIF 1 14 - 5 LUGI 1    
28121806 sö 28/12 13:18 sö 28/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Grp 5 FIF 7 - 18 H43 Lund 2    
28120608 sö 28/12 13:54 sö 28/12 Victoriastadion C B9 Grp 3 Kävlinge HK 1 3 - 13 FIF    
28121208 sö 28/12 13:59 sö 28/12 Eos-hallen G10 Grp 5 IK Sävehof 1 4 - 24 FIF 1    
28122507 sö 28/12 14:16 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 FIF 23 - 4 Lågan    
28123401 sö 28/12 15:03 sö 28/12 Hagalid G11 Grp 4 IK Sävehof 1 3 - 17 FIF    
28122509 sö 28/12 15:22 sö 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 1 H43 Lund 1 6 - 24 FIF    
28123404 sö 28/12 16:42 sö 28/12 Hagalid G11 Grp 4 FIF 20 - 5 H 65 1    
28121514 sö 28/12 16:55 sö 28/12 Bollhuset A G16 Grp 5 FIF 2 18 - 4 Oliveo Handbal    
28120714 sö 28/12 17:26 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 1 FIF 23 - 14 NHV Handbal... Rijnmond 1    
28120514 sö 28/12 17:30 sö 28/12 Victoriastadion B G13 Grp 3 FIF 10 - 16 HK Ankaret    
28122413 sö 28/12 17:54 sö 28/12 Lödde/Tolvåkershallen G14 Grp 4 FIF 8 - 11 Hillerød HK    
28121516 sö 28/12 18:01 sö 28/12 Bollhuset A G16 Grp 5 Helsingör Håndbold 19 - 15 FIF 2    
28120716 sö 28/12 18:32 sö 28/12 Fäladshallen B16 Grp 1 LUGI 19 - 14 FIF    
28122415 sö 28/12 19:00 sö 28/12 Lödde/Tolvåkershallen G14 Grp 4 FIF 14 - 9 IK Sävehof 3    
28120517 sö 28/12 19:09 sö 28/12 Victoriastadion B G13 Grp 3 Oberursel 3 - 17 FIF    
28121520 sö 28/12 20:18 sö 28/12 Bollhuset A G16 Grp 1 AJAX København 1 10 - 11 FIF 1    
28120119 sö 28/12 20:31 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 3 FIF 10 - 15 IK Sävehof 1    
28120520 sö 28/12 20:48 sö 28/12 Victoriastadion B G13 Grp 3 FIF 14 - 4 Hillerød HK 1    
28120121 sö 28/12 21:37 sö 28/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 3 Oberursel 2 5 - 16 FIF    
28121523 sö 28/12 21:57 sö 28/12 Bollhuset A G16 Grp 1 FIF 1 12 - 3 HC Erlangen    
29121501 må 29/12 09:33 må 29/12 Bollhuset A G15 Playoff A 1/4 Final FIF 19 - 6 SG Kappelwi...k/Steinbach    
29120201 må 29/12 09:33 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Playoff A 1/8 Final FIF 13 - 9 TMS Ringsted    
29121900 må 29/12 10:00 må 29/12 Sandby/Killebäckshallen B12 Playoff B 1/16 Final TMS Ringsted 16 - 11 FIF    
29121703 må 29/12 10:39 må 29/12 Gunnesbohallen G11 Playoff A 1/8 Final FIF 14 - 3 Kävlinge HK 1    
29120102 må 29/12 11:15 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A 1/4 Final FIF 20 - 8 H43 Lund    
29121105 må 29/12 11:45 må 29/12 Idrottshallen G16 Playoff A 1/8 Final FIF 1 17 - 7 H43 Lund    
29120605 må 29/12 11:52 må 29/12 Victoriastadion C B9 Playoff A 1/4 Final FIF 12 - 13 LVHK    
29123105 må 29/12 11:58 må 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/8 Final FIF 1 15 - 5 Furesø Farum  
29120606 må 29/12 12:30 må 29/12 Victoriastadion C G9 Playoff A Semifinal FIF 19 - 3 Trelleborg HBK    
29120205 må 29/12 13:15 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Playoff A 1/4 Final FIF 24 - 3 IK Sävehof 2    
29123306 må 29/12 13:18 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G13 Playoff B 1/8 Final FIF 9 - 7 SG Kappelwi...k/Steinbach    
29123506 må 29/12 13:23 må 29/12 Staffanshallen G14 Playoff B 1/8 Final FIF 14 - 4 OV Helsingborg    
29120106 må 29/12 13:36 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A 1/4 Final HP Skövde/HK Country 16 - 17 FIF    
29121708 må 29/12 13:49 må 29/12 Gunnesbohallen G11 Playoff A 1/4 Final TuS Aumühle-Wohltorf 11 - 13 FIF    
29120709 må 29/12 14:15 må 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/8 Final FIF 14 - 12 Lidingö SK    
29120510 må 29/12 14:40 må 29/12 Victoriastadion B G12 Playoff A 1/4 Final FIF 13 - 11 Helsingör Håndbold    
29121111 må 29/12 15:18 må 29/12 Idrottshallen G15 Playoff A Semifinal Kävlinge HK 9 - 19 FIF    
29120109 må 29/12 15:23 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Semifinal FIF 10 - 14 LUGI    
29122409 må 29/12 15:25 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B 1/8 Final FIF 2 14 - 13 Amager SK    
29120208 må 29/12 15:35 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B11 Playoff A Semifinal FIF 22 - 11 RP IF Linköping    
29123310 må 29/12 15:39 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G13 Playoff B 1/4 Final Borussia Dortmund 14 - 15 FIF    
29123111 må 29/12 15:53 må 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A 1/4 Final Dalhems IF 7 - 9 FIF 1    
29121509 må 29/12 16:08 må 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A 1/4 Final Halmstad Handboll 15 - 18 FIF 1    
29121112 må 29/12 16:20 må 29/12 Idrottshallen G9 Playoff A Final FIF 8 - 2 HK Ankaret  
29120111 må 29/12 16:43 må 29/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A Semifinal FIF 9 - 10 H43 Lund    
29123312 må 29/12 17:08 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G13 Playoff B Semifinal VSH 2002 15 - 9 FIF    
29120714 må 29/12 17:11 må 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 22 - 12 FIF    
29123513 må 29/12 17:30 må 29/12 Staffanshallen G14 Playoff B 1/4 Final LUGI 11 - 9 FIF    
29120412 må 29/12 17:35 må 29/12 Victoriastadion A G12 Playoff A Semifinal FIF 12 - 9 LUGI    
29122413 må 29/12 17:49 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B 1/4 Final BV Garrel 14 - 13 FIF 2    
29123114 må 29/12 18:10 må 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A Semifinal LVHK 2 8 - 10 FIF 1    
29121714 må 29/12 18:13 må 29/12 Gunnesbohallen G11 Playoff A Semifinal H43 Lund 6 - 8 FIF    
29121512 må 29/12 18:30 må 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal AJAX København 1 5 - 11 FIF 1    
30121100 ti 30/12 08:30 ti 30/12 Idrottshallen G10 Playoff A Final FIF 1 14 - 3 IK Sävehof 3  
30120102 ti 30/12 10:00 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G15 Playoff A Final H43 Lund 9 - 12 FIF    
30121102 ti 30/12 10:10 ti 30/12 Idrottshallen G11 Playoff A Final VSH 2002 1 10 - 6 FIF  
30121103 ti 30/12 11:00 ti 30/12 Idrottshallen B11 Playoff A Final FIF 14 - 5 OV Helsingborg  
30121104 ti 30/12 11:50 ti 30/12 Idrottshallen G12 Playoff A Final FIF 10 - 8 VSH 2002 1  
30120107 ti 30/12 14:00 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Final FIF 1 7 - 16 HIK 1