Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2014. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
Achim-Baden Boys 19
AJAX København Boys 16
AJAX København Boys 19
AJAX København Girls 16
AJAX København Girls 16
AJAX København Girls 19
Amager SK Boys 10
Amager SK Boys 12
Amager SK Boys 14
Amager SK Girls 10
Amager SK Girls 12
Amager SK Girls 14
Amager SK Girls 16
Assens HK Boys 15
ASV Senden Boys 16
ASV Senden Boys 19
Baden Power Boys 13
Baden Power Boys 16
Baden Power Girls 16
Borlänge HK Boys 15
Borussia Dortmund Girls 13
Borussia Dortmund Girls 14
BV Garrel Girls 16
Cluvenhagen-Langwedel Boys 19
Dalhems IF Girls 8
Dalhems IF Girls 9
Dalhems IF Girls 10
Dalhems IF Girls 12
Dalhems IF Girls 13
Dalhems IF Girls 15
Dalhems IF Girls 16
Daverden Boys 19
DJK Sparta Münster Boys 16
Empor Rostock Boys 9
Empor Rostock Boys 12
Empor Rostock Boys 14
Eslövs HF Boys 8
Eslövs HF Boys 8
Eslövs HF Boys 9
Eslövs HF vit Boys 10
Eslövs HF Boys 10
Eslövs HF Boys 11
Eslövs HF Boys 12
Eslövs HF Boys 13
Eslövs HF Boys 13
Eslövs HF Boys 14
Eslövs IK Gul Girls 11
Eslövs IK Svart Girls 11
Eslövs IK Girls 12
Eslövs IK Girls 14
Eslövs IK Girls 16
Everswinkel Girls 16
Everswinkel Girls 16
FIF Boys 9
FIF Boys 11
FIF Boys 12
FIF Boys 16
FIF Boys 19
FIF Girls 9
FIF Girls 10
FIF Girls 11
FIF Girls 12
FIF Girls 13
FIF Girls 14
FIF Girls 15
FIF Girls 16
FIF Girls 16
FIF Girls 19
Fjellhammer IL Boys 12
Furesø Farum Girls 10
Furesø Farum Girls 12
Furesø Farum Girls 12
Furesø Håndbold Boys 16
Furesø Håndbold Boys 16
Furesø Håndbold Boys 19
Furesø Håndbold Girls 19
Großwallstadt JA Boys 15
Großwallstadt JA Boys 16
GW Landskrona Girls 14
Gökstens BK Girls 14
Gökstens BK Girls 16
H43 Lund Boys 8
H43 Lund Boys 8
H43 Lund Boys 9
H43 Lund Boys 9
H43 Lund Boys 9
H43 Lund Boys 10
H43 Lund Boys 10
H43 Lund Boys 10
H43 Lund Boys 10
H43 Lund Boys 11
H43 Lund Boys 11
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 13
H43 Lund Boys 13
H43 Lund Boys 14
H43 Lund Boys 14
H43 Lund Boys 15
H43 Lund Boys 15
H43 Lund Boys 16
H43 Lund Boys 19
H43 Lund Girls 8
H43 Lund Girls 8
H43 Lund Girls 9
H43 Lund Girls 9
H43 Lund Girls 10
H43 Lund Girls 10
H43 Lund Girls 10
H43 Lund Girls 11
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 13
H43 Lund Girls 14
H43 Lund Girls 15
H43 Lund Girls 16
H43 Lund Girls 19
H 65 Boys 12
H 65 Girls 11
H 65 Girls 11
H 65 Girls 14
Halmstad Handboll Boys 10
Halmstad Handboll Boys 13
Halmstad Handboll Girls 16
HC Empor Rostock Boys 10
HC Erlangen Boys 15
HC Erlangen Boys 16
HC Erlangen Boys 16
HC Erlangen Boys 19
HC Erlangen Girls 16
HC Erlangen Girls 19
HC Løgum Boys 16
Helsingör Håndbold Girls 10
Helsingör Håndbold Girls 12
Helsingör Håndbold Girls 16
Herrsching Boys 14
Herrsching Boys 15
Herrsching Boys 16
Herrsching Girls 16
HIK Boys 12
HIK Boys 13
HIK Boys 14
HIK KFUM Boys 16
HIK KFUM Boys 19
HIK Girls 12
HIK Girls 12
HIK Girls 14
HIK Girls 14
HIK Girls 16
HIK Girls 16
Hillerød HK Boys 10
Hillerød HK Boys 12
Hillerød HK Boys 13
Hillerød HK Boys 14
Hillerød HK Boys 14
Hillerød HK Boys 15
Hillerød HK Boys 16
Hillerød HK Boys 19
Hillerød HK Girls 12
Hillerød HK Girls 12
Hillerød HK Girls 13
Hillerød HK Girls 13
Hillerød HK Girls 14
Hillerød HK Girls 16
Hillerød HK Girls 19
HK Ankaret Boys 9
HK Ankaret Boys 10
HK Ankaret Boys 10
HK Ankaret Boys 11
HK Ankaret Boys 11
HK Ankaret Boys 12
HK Ankaret Boys 12
HK Ankaret Boys 12
HK Ankaret Boys 13
HK Ankaret Boys 14
HK Ankaret Boys 19
HK Ankaret Girls 8
HK Ankaret Girls 8
HK Ankaret Girls 9
HK Ankaret Girls 10
HK Ankaret Girls 10
HK Ankaret Girls 11
HK Ankaret Girls 11
HK Ankaret Girls 12
HK Ankaret Girls 13
HK Ankaret Girls 19
HK Björnen Boys 13
HK Malmö Girls 11
HK Malmö Special class
Holte Håndbold Boys 12
HP Skövde/HK Country Boys 19
IFK Klagshamn Girls 11
IFK Klagshamn Girls 13
IFK Malmö Boys 11
IFK Malmö Boys 12
IFK Malmö Boys 14
IK Bolton Boys 16
IK Sund Boys 10
IK Sävehof Boys 9
IK Sävehof Boys 9
IK Sävehof Boys 9
IK Sävehof Boys 9
IK Sävehof Boys 10
IK Sävehof Boys 10
IK Sävehof Boys 11
IK Sävehof Boys 11
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 13
IK Sävehof Boys 13
IK Sävehof Boys 13
IK Sävehof Boys 14
IK Sävehof Boys 14
IK Sävehof Boys 15
IK Sävehof Boys 15
IK Sävehof Boys 16
IK Sävehof Boys 16
IK Sävehof Boys 19
IK Sävehof Boys 19
IK Sävehof Girls 9
IK Sävehof Girls 9
IK Sävehof Girls 9
IK Sävehof Girls 9
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 12
IK Sävehof Girls 12
IK Sävehof Girls 13
IK Sävehof Girls 13
IK Sävehof Girls 14
IK Sävehof Girls 14
IK Sävehof Girls 14
IK Sävehof Girls 16
IK Sävehof Girls 16
IK Sävehof Girls 16
IK Sävehof Girls 19
IL Runar Girls 15
KFUM København Boys 14
KFUM København Boys 14
KFUM København Girls 14
Kolbotn IL Boys 15
Kristianstad HK Boys 13
Kristianstad HK Girls 8
Kristianstad HK Girls 8
Kristianstad HK Girls 10
Kristianstad HK Girls 11
Kristianstad HK Girls 11
Kristianstad HK Girls 14
Kävlinge HK Boys 8
Kävlinge HK Boys 8
Kävlinge HK Boys 9
Kävlinge HK Boys 9
Kävlinge HK Boys 10
Kävlinge HK Boys 11
Kävlinge HK Boys 12
Kävlinge HK Boys 14
Kävlinge HK Boys 16
Kävlinge HK Girls 9
Kävlinge HK Orange Girls 10
Kävlinge HK Blå Girls 10
Kävlinge HK Girls 11
Kävlinge HK Girls 11
Kävlinge HK Girls 12
Kävlinge HK Girls 13
Kävlinge HK Girls 14
Kävlinge HK Girls 15
Lidingö SK Boys 16
Ljunghusens HK Boys 8
Ljunghusens HK Boys 15
Ljunghusens HK Girls 10
LUGI Boys 8
LUGI Boys 8
LUGI Boys 9
LUGI Boys 9
LUGI Boys 9
LUGI Boys 10
LUGI Boys 11
LUGI Boys 11
LUGI Boys 11
LUGI Boys 11
LUGI Boys 12
LUGI Boys 12
LUGI Boys 13
LUGI Boys 13
LUGI Boys 14
LUGI Boys 14
LUGI Boys 15
LUGI Boys 15
LUGI Boys 16
LUGI Boys 19
LUGI Girls 8
LUGI Girls 8
LUGI Girls 9
LUGI Girls 9
LUGI Girls 10
LUGI Girls 10
LUGI Girls 11
LUGI Girls 11
LUGI Girls 11
LUGI Girls 12
LUGI Girls 13
LUGI Girls 13
LUGI Girls 14
LUGI Girls 15
LUGI Girls 16
LUGI Girls 16
LUGI Girls 19
Lundagård Boys 8
Lundagård Girls 8
Lundagård Girls 13
Lundagård Girls 14
Lunds HIF Special class
Lunds HIF Special class
LVHK Boys 9
LVHK Boys 10
LVHK Boys 11
LVHK Boys 11
LVHK Boys 12
LVHK Girls 8
LVHK Girls 9
LVHK Girls 9
LVHK Girls 10
LVHK Girls 10
LVHK Girls 11
LVHK Girls 11
LVHK Girls 13
Lågan Boys 9
Lågan Boys 10
Lågan Boys 11
MTV Aurich Boys 16
MTV Lübeck Boys 15
MTV Lübeck Girls 15
Münster Boys 14
Münster Girls 13
NHV Handbalschool Rijnmond Boys 11
NHV Handbalschool Rijnmond Boys 12
NHV Handbalschool Rijnmond Boys 14
NHV Handbalschool Rijnmond Boys 16
NHV Handbalschool Rijnmond Boys 16
NHV Handbalschool Rijnmond Girls 14
NHV Handbalschool Rijnmond Girls 15
NHV Handbalschool Rijnmond Girls 15
Norrköpings HK Boys 12
Oberursel Boys 12
Oberursel Boys 14
Oberursel Boys 16
Oberursel Boys 19
Oberursel Boys 19
Oberursel Girls 13
Oberursel Girls 16
Oliveo Handbal Girls 16
OV Helsingborg Boys 11
OV Helsingborg Boys 14
OV Helsingborg Girls 11
OV Helsingborg Girls 11
OV Helsingborg Girls 12
OV Helsingborg Girls 13
OV Helsingborg Girls 14
Oyten Vampires Boys 14
Oyten Vampires Boys 16
Oyten Vampires Girls 15
RK PPD Zagreb Boys 11
RK PPD Zagreb Boys 13
RP IF Linköping Boys 11
RP IF Linköping Girls 14
Schwanewede/Neuenkirchen Girls 14
SG Kappelwindeck/Steinbach Girls 13
SG Kappelwindeck/Steinbach Girls 15
SG Kappelwindeck/Steinbach Girls 16
SG Ratingen Boys 16
SG Ratingen Boys 19
Skuru IK Boys 15
Skuru IK Girls 12
Slagelse HK Boys 14
Slagelse HK Girls 16
Sola Håndball Boys 14
Sola Håndball Boys 15
Sola Håndball Girls 14
Spånga HK Boys 15
Stadeln Boys 11
Stadeln Boys 16
Stadeln Girls 16
Staffanstorps HK Boys 8
Staffanstorps HK Boys 10
Staffanstorps HK Boys 16
Staffanstorps HK Girls 8
Staffanstorps HK Girls 9
Staffanstorps HK Girls 10
Staffanstorps HK Girls 11
Staffanstorps HK Girls 12
Staffanstorps HK Girls 13
Stockholm Special class
Sund Boys 8
Sund Boys 11
Sund Boys 13
Svedala HK Boys 12
Svedala HK Boys 15
SV Warnemünde Boys 16
SV Warnemünde Boys 19
SV Warnemünde Girls 16
SV Warnemünde Girls 16
Team Baden Boys 15
Team Baden Boys 15
Team Baden Boys 16
Team Baden Boys 16
Team Baden Girls 14
Team Baden Girls 14
Team Baden Girls 15
Team Barbie Girls 19
Team Helsinge Boys 9
Team Helsinge Boys 10
Team Helsinge Boys 12
Team Helsinge Boys 12
Team Helsinge Boys 14
Team Helsinge Boys 14
Team Helsinge Boys 16
Team Helsinge Girls 10
Team Helsinge Girls 10
Team Helsinge Girls 11
Team Helsinge Girls 12
Team Helsinge Girls 13
Team Helsinge Girls 14
Team Helsinge Girls 16
Team HK Køge Girls 12
Team HRM Niedersachsen Girls 12
Team HRM Niedersachsen Girls 13
Team København Girls 15
TMS Ringsted Boys 9
TMS Ringsted Boys 10
TMS Ringsted Boys 11
TMS Ringsted Boys 12
TMS Ringsted Boys 13
TMS Ringsted Boys 14
TMS Ringsted Boys 14
TMS Ringsted Boys 15
TMS Ringsted Boys 16
TMS Ringsted Boys 19
TMS Ringsted Girls 9
TMS Ringsted Girls 10
TMS Ringsted Girls 12
TMS Ringsted Girls 12
TMS Ringsted Girls 14
TMS Ringsted Girls 14
TMS Ringsted Girls 16
TMS Ringsted Girls 19
Tomelilla IF Boys 10
Torslanda HK Boys 14
Trelleborg HBK Boys 14
Trelleborg HBK Girls 9
TSV Birkenau Girls 19
TSV Gilching Boys 16
TSV Gilching Boys 19
TSV Ismaning Boys 19
TSV Wendelstein Girls 19
TuS Aumühle-Wohltorf Girls 11
TuS Nieder-Eschbach TuS Niederschbach/Dortelweil Boys 16
Tårnby HK Girls 14
Union St. Pölten Boys 15
Union St. Pölten Girls 19
Warendorfer SU Boys 16
Warendorfer SU Boys 19
Veberöds HK Girls 10
VfL Günzburg Girls 14
VSH 2002 Boys 12
VSH 2002 Boys 13
VSH 2002 Boys 14
VSH 2002 Boys 16
VSH 2002 Girls 10
VSH 2002 Girls 10
VSH 2002 Girls 10
VSH 2002 Girls 11
VSH 2002 Girls 11
VSH 2002 Girls 12
VSH 2002 Girls 12
VSH 2002 Girls 13
VSH 2002 Girls 14
VSH 2002 Girls 16
VästeråsIrsta HF Boys 14
VästeråsIrsta HF Boys 16
Ystads IF Boys 12
Ystads IF Boys 12
Ystads IF Boys 12
Ystads IF Boys 13
Ystads IF Boys 13
Ystads IF Boys 15
Ystads IF Girls 11
Ystads IF Girls 11
Ystads IF Girls 12
Ystads IF Girls 14
Önnereds HK Boys 16
Øresund Boys 12
Øresund Boys 15
Øresund Boys 16
Øresund Boys 19
Øresund Girls 12
Øresund Girls 16
Øresund Girls 19