Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2014. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Senaste resultat

Lundaspelen Handball 2014 börjar
Slut
27/12
28/12
29/12
30/12

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30121101 ti 30/12 09:20 ti 30/12 Idrottshallen B10 Playoff A Final H43 Lund 3 8 - 11 TMS Ringsted  
30121103 ti 30/12 11:00 ti 30/12 Idrottshallen B11 Playoff A Final FIF 14 - 5 OV Helsingborg  
30121105 ti 30/12 12:40 ti 30/12 Idrottshallen B12 Playoff A Final Fjellhammer IL 11 - 20 HIK  
30120208 ti 30/12 13:50 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B12 Playoff B Final H43 Lund 2 12 - 15 H43 Lund 3    
30121107 ti 30/12 14:20 ti 30/12 Idrottshallen B13 Playoff A Final TMS Ringsted 4 - 9 H43 Lund 1  
30120203 ti 30/12 10:30 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B13 Playoff B Final IK Sävehof 1 24 - 15 Hillerød HK    
30120101 ti 30/12 09:15 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B14 Playoff A Final LUGI 2 16 - 27 IK Sävehof 1    
30120205 ti 30/12 11:50 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B14 Playoff B Final Torslanda HK 17 - 19 Empor Rostock    
30120103 ti 30/12 10:45 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B15 Playoff A Final LUGI 2 16 - 14 Skuru IK    
30120207 ti 30/12 13:10 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B15 Playoff B Final H43 Lund 2 15 - 17 Øresund    
30120108 ti 30/12 14:50 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B16 Playoff A Final IK Sävehof 1 18 - 16 Team Baden 1    
30120209 ti 30/12 14:30 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B16 Playoff B Final NHV Handbal... Rijnmond 1 11 - 8 ASV Senden    
30120105 ti 30/12 12:20 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A Final IK Sävehof 1 12 - 14 H43 Lund    
30120211 ti 30/12 15:50 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Playoff B Final HK Ankaret 13 - 17 HC Erlangen  
30120106 ti 30/12 13:10 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A SC Playoff A Final Stockholm 14 - 12 Lunds HIF 1    
30121100 ti 30/12 08:30 ti 30/12 Idrottshallen G10 Playoff A Final FIF 1 14 - 3 IK Sävehof 3  
30121102 ti 30/12 10:10 ti 30/12 Idrottshallen G11 Playoff A Final VSH 2002 1 10 - 6 FIF  
30121104 ti 30/12 11:50 ti 30/12 Idrottshallen G12 Playoff A Final FIF 10 - 8 VSH 2002 1  
30120200 ti 30/12 08:30 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G12 Playoff B Final Eslövs IK 7 - 13 Team Helsinge 1    
30121106 ti 30/12 13:30 ti 30/12 Idrottshallen G13 Playoff A Final IK Sävehof 2 10 - 12 H43 Lund  
30120202 ti 30/12 09:50 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G13 Playoff B Final LUGI 1 9 - 11 VSH 2002    
30120100 ti 30/12 08:30 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G14 Playoff A Final IK Sävehof 2 9 - 14 Team Baden 1    
30120204 ti 30/12 11:10 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G14 Playoff B Final LUGI 12 - 4 NHV Handbal...ol Rijnmond    
30120102 ti 30/12 10:00 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G15 Playoff A Final H43 Lund 9 - 12 FIF    
30120206 ti 30/12 12:30 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G15 Playoff B Final NHV Handbal... Rijnmond 1 9 - 10 Dalhems IF    
30120107 ti 30/12 14:00 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Final FIF 1 7 - 16 HIK 1    
30120201 ti 30/12 09:10 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff B Final IK Sävehof 3 14 - 12 SV Warnemünde 1    
30120104 ti 30/12 11:30 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Final IK Sävehof 17 - 11 LUGI    
30120210 ti 30/12 15:10 ti 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Playoff B Final HK Ankaret 9 - 8 Hillerød HK    
29121113 må 29/12 17:00 må 29/12 Idrottshallen B9 Playoff A Final TMS Ringsted 13 - 10 LVHK  
29121115 må 29/12 18:20 må 29/12 Idrottshallen B9 Playoff B Final H43 Lund 1 9 - 11 Kävlinge HK 1  
29121116 må 29/12 19:00 må 29/12 Idrottshallen B10 Playoff B Final Lågan 11 - 7 HK Ankaret 1  
29121119 må 29/12 21:20 må 29/12 Idrottshallen B11 Playoff B Final H43 Lund 1 13 - 11 LVHK 2  
29121112 må 29/12 16:20 må 29/12 Idrottshallen G9 Playoff A Final FIF 8 - 2 HK Ankaret  
29121114 må 29/12 17:40 må 29/12 Idrottshallen G9 Playoff B Final H43 Lund 1 6 - 1 Dalhems IF  
29121118 må 29/12 20:30 må 29/12 Idrottshallen G10 Playoff B Final Kävlinge HK Orange 10 - 7 Kristianstad HK  
29121117 må 29/12 19:45 må 29/12 Idrottshallen G11 Playoff B Final Kävlinge HK 2 9 - 4 Eslövs IK Gul  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29121021 må 29/12 21:23 må 29/12 Tunahallen B19 Playoff B Semifinal Øresund 19 - 24 HK Ankaret    
29120818 må 29/12 20:55 må 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A Semifinal IK Sävehof 1 19 - 10 H43 Lund 1    
29121020 må 29/12 20:50 må 29/12 Tunahallen B19 Playoff B Semifinal HC Erlangen 16 - 6 TSV Ismaning    
29123518 må 29/12 20:48 må 29/12 Staffanshallen G14 Playoff B Semifinal Hillerød HK 13 - 14 NHV Handbal...ol Rijnmond    
29122618 må 29/12 20:43 må 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B Semifinal Empor Rostock 18 - 17 OV Helsingborg    
29122118 må 29/12 20:33 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Playoff B Semifinal Önnereds HK 11 - 14 ASV Senden    
29120817 må 29/12 20:20 må 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A Semifinal LUGI 2 23 - 21 VästeråsIrsta HF    
29123517 må 29/12 20:15 må 29/12 Staffanshallen G14 Playoff B Semifinal LUGI 14 - 7 Amager SK    
29122617 må 29/12 20:10 må 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B Semifinal Torslanda HK 16 - 10 HK Ankaret    
29121019 må 29/12 20:09 må 29/12 Tunahallen B19 Playoff B 1/4 Final Oberursel 1 9 - 10 TSV Ismaning    
29122117 må 29/12 20:00 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Playoff B Semifinal NHV Handbal... Rijnmond 1 21 - 19 TMS Ringsted    
29121018 må 29/12 19:36 må 29/12 Tunahallen B19 Playoff B 1/4 Final HC Erlangen 19 - 7 TSV Gilching    
29120816 må 29/12 19:34 må 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/4 Final H43 Lund 1 18 - 14 Herrsching    
29120717 må 29/12 19:23 må 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A Semifinal H43 Lund 25 - 26 Team Baden 1    
29122415 må 29/12 19:23 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B Semifinal SV Warnemünde 1 16 - 12 BV Garrel    
29121716 må 29/12 19:13 må 29/12 Gunnesbohallen G19 Playoff B Semifinal Hillerød HK 15 - 6 TMS Ringsted    
29123516 må 29/12 19:09 må 29/12 Staffanshallen G14 Playoff B 1/4 Final NHV Handbal...ol Rijnmond 12 - 8 Team Helsinge    
29122116 må 29/12 19:04 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Playoff B 1/4 Final ASV Senden 20 - 12 IK Sävehof 2    
29122616 må 29/12 19:04 må 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B 1/4 Final OV Helsingborg 18 - 17 Eslövs HF    
29121017 må 29/12 19:03 må 29/12 Tunahallen B19 Playoff B 1/4 Final Oberursel 2 13 - 15 HK Ankaret    
29121513 må 29/12 19:03 må 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal HIK 1 20 - 9 TMS Ringsted    
29120815 må 29/12 19:01 må 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/4 Final IK Sävehof 1 12 - 9 HIK    
29120716 må 29/12 18:50 må 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A Semifinal LUGI 11 - 15 IK Sävehof 1    
29122414 må 29/12 18:50 må 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G16 Playoff B Semifinal HC Erlangen 8 - 10 IK Sävehof 3    
29123115 må 29/12 18:43 må 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff A Semifinal LUGI 2 5 - 17 IK Sävehof 3    
29121715 må 29/12 18:40 må 29/12 Gunnesbohallen G19 Playoff B Semifinal HC Erlangen 12 - 13 HK Ankaret    
29123515 må 29/12 18:36 må 29/12 Staffanshallen G14 Playoff B 1/4 Final Hillerød HK 20 - 10 Borussia Dortmund    
29122115 må 29/12 18:31 må 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Playoff B 1/4 Final Önnereds HK 21 - 20 Baden Power    
29122615 må 29/12 18:31 må 29/12 Hjärupshallen B14 Playoff B 1/4 Final Empor Rostock 12 - 11 Trelleborg HBK    
29121016 må 29/12 18:30 må 29/12 Tunahallen B19 Playoff B 1/4 Final Øresund 17 - 12 ASV Senden    
29121512 må 29/12 18:30 må 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal AJAX København 1 5 - 11 FIF 1    
29120814 må 29/12 18:28 må 29/12 Östra Tornhallen B14 Playoff A 1/4 Final VästeråsIrsta HF 22 - 17 LUGI 1    
29120315 må 29/12 18:20 må 29/12 Tetrahallen G10 Playoff B Semifinal H43 Lund 2 6 - 8 Kristianstad HK