Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2015. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2018 här.

Boys 14



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29123000 ti 29/12 09:00 ti 29/12 Veberödshallen 1/16 Final TSV Herrsching 14 - 17 Bregenz    
29123300 ti 29/12 09:00 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/16 Final TuS Aumühle-Wohltorf 7 - 18 LUGI 3    
29123301 ti 29/12 09:33 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/16 Final Hillerød HK 1 17 - 16 Ajax København 2    
29123001 ti 29/12 09:35 ti 29/12 Veberödshallen 1/16 Final Slagelse Håndboldklub 21 - 22 P IK Sävehof 1    
29123302 ti 29/12 10:06 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/16 Final TMS Ringsted 2 14 - 11 Kävlinge HK    
29123002 ti 29/12 10:08 ti 29/12 Veberödshallen 1/16 Final Hellerup Id...lub (HIK) 2 15 - 10 HandbalSchool Rijnmond    
29123003 ti 29/12 10:41 ti 29/12 Veberödshallen 1/16 Final Münster 9 - 24 GF Kroppskultur    
29123303 ti 29/12 10:45 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/16 Final Zagreb 16 - 10 VFL Günzburg    
29123004 ti 29/12 11:14 ti 29/12 Veberödshallen 1/16 Final TMS Ringsted 1 18 - 8 TV Roßtal    
29123304 ti 29/12 11:18 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/16 Final TV Bissendorf-Holte 18 - 7 Hillerød HK 2    
29123005 ti 29/12 11:55 ti 29/12 Veberödshallen 1/8 Final Ankaret 20 - 11 Bregenz    
29123305 ti 29/12 11:55 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/8 Final H43 Lund 2 14 - 16 LUGI 3    
29123006 ti 29/12 12:28 ti 29/12 Veberödshallen 1/8 Final IK Sävehof 1 12 - 13 Hellerup Id...lub (HIK) 2    
29123306 ti 29/12 12:30 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/8 Final Hillerød HK 1 17 - 14 TMS Ringsted 2    
29123007 ti 29/12 13:01 ti 29/12 Veberödshallen 1/8 Final TV Oyten 13 - 15 GF Kroppskultur    
29123307 ti 29/12 13:05 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/8 Final VSH 2002 12 - 18 Zagreb    
29123008 ti 29/12 13:35 ti 29/12 Veberödshallen 1/8 Final LVHK 17 - 15 P TMS Ringsted 1    
29123308 ti 29/12 13:40 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/8 Final Amager SK 7 - 27 TV Bissendorf-Holte    
29123009 ti 29/12 14:30 ti 29/12 Veberödshallen 1/4 Final Ankaret 13 - 14 Hellerup Id...lub (HIK) 2    
29123309 ti 29/12 14:37 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/4 Final LUGI 3 14 - 11 P Hillerød HK 1    
29123010 ti 29/12 15:05 ti 29/12 Veberödshallen 1/4 Final GF Kroppskultur 12 - 17 LVHK    
29123310 ti 29/12 15:10 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B 1/4 Final Zagreb 21 - 9 TV Bissendorf-Holte    
29123011 ti 29/12 16:15 ti 29/12 Veberödshallen Semifinal Hellerup Id...lub (HIK) 2 12 - 20 LVHK    
29123311 ti 29/12 16:30 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen B Semifinal LUGI 3 9 - 17 Zagreb    
30120205 on 30/12 11:50 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B Final Zagreb 21 - 17 LVHK