Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2015. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2018 här.

Senaste resultat

Lundaspelen Handball 2015 börjar
Slut
27/12
28/12
29/12
30/12

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30121103 on 30/12 10:45 on 30/12 Idrottshallen B11 Playoff A Final RK Maksimir-Pastela 19 - 4 Lågan  
30121101 on 30/12 09:15 on 30/12 Idrottshallen B11 Playoff B Final TMS Ringsted 14 - 12 Önnereds HK  
30121105 on 30/12 12:20 on 30/12 Idrottshallen B12 Playoff A Final FIF 1 18 - 14 RP IF Linköping 1  
30120201 on 30/12 09:10 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B12 Playoff B Final Trelleborg HBK 10 - 14 IFK Malmö    
30121107 on 30/12 14:00 on 30/12 Idrottshallen B13 Playoff A Final Kävlinge HK 13 - 23 Letmather TV  
30120203 on 30/12 10:30 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B13 Playoff B Final Ystads IF 2 16 - 18 IK Sävehof 3    
30120101 on 30/12 09:15 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B14 Playoff A Final Team Baden 2 10 - 13 H43 Lund 1    
30120205 on 30/12 11:50 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B14 Playoff B Final Zagreb 21 - 17 LVHK    
30120103 on 30/12 10:45 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B15 Playoff A Final H43 Lund 1 15 - 12 Eskilstuna Guif 1  
30120207 on 30/12 13:10 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B15 Playoff B Final Eskilstuna Guif 2 17 - 12 HandbalSchool Rijnmond    
30120108 on 30/12 14:45 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B16 Playoff A Final HUK Øresund 12 - 14 LUGI    
30120209 on 30/12 14:35 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B B16 Playoff B Final Team Baden 18 - 11 HandbalSchool Rijnmond    
30120105 on 30/12 12:20 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A Final TMS Ringsted 13 - 10 IK Sävehof 1    
30121109 on 30/12 15:35 on 30/12 Idrottshallen B19 Playoff B Final HandbalSchool Rijnmond 12 - 11 Oberursel 2  
30120106 on 30/12 13:10 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A SC Playoff A Final Skuru IK 13 - 7 Lunds HIF 1    
30121102 on 30/12 10:00 on 30/12 Idrottshallen G11 Playoff A Final LVHK 2 5 - 4 FIF  
30121100 on 30/12 08:30 on 30/12 Idrottshallen G11 Playoff B Final LUGI 3 7 - 9 LUGI 1  
30121104 on 30/12 11:30 on 30/12 Idrottshallen G12 Playoff A Final Hellerup Idrætsklub (HIK) 17 - 15 H43 Lund  
30120200 on 30/12 08:30 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G12 Playoff B Final LVHK 1 10 - 11 LUGI 1    
30121106 on 30/12 13:10 on 30/12 Idrottshallen G13 Playoff A Final Staffanstorps HK 1 10 - 20 Helsingör Håndbold  
30120202 on 30/12 09:50 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G13 Playoff B Final VSH 2002 15 - 13 TMS Ringsted    
30120100 on 30/12 08:30 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G14 Playoff A Final TJ Tatran Bohunice 1 16 - 6 HandbalSchool Rijnmond    
30120204 on 30/12 11:10 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G14 Playoff B Final IK Sävehof 1 11 - 12 Kävlinge HK    
30120102 on 30/12 10:00 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G15 Playoff A Final Team Baden 21 - 13 LUGI    
30120206 on 30/12 12:30 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G15 Playoff B Final BVB 09 Dortmund 15 - 20 HK Veselí nad Moravou    
30120107 on 30/12 14:00 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G16 Playoff A Final FIF 1 8 - 10 Hellerup Idrætsklub (HIK)    
30120208 on 30/12 13:55 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena B G16 Playoff B Final Team Baden 12 - 10 IK Sävehof 2    
30120104 on 30/12 11:30 on 30/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Playoff A Final Ajax København 1 14 - 7 BK Ydun    
30121108 on 30/12 14:45 on 30/12 Idrottshallen G19 Playoff B Final MTV Stadeln 11 - 18 FIF 1  
29121113 ti 29/12 17:00 ti 29/12 Idrottshallen B9 Playoff A Final LVHK 1 15 - 13 LVHK 2  
29121115 ti 29/12 18:20 ti 29/12 Idrottshallen B9 Playoff B Final H43 Lund 1 6 - 9 Ystads IF 1  
29120315 ti 29/12 18:50 ti 29/12 Tetrahallen B9 Playoff C Final IK Sund 9 - 4 IK Sävehof 3    
29121117 ti 29/12 19:45 ti 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A Final LVHK 10 - 12 TMS Ringsted  
29121119 ti 29/12 21:05 ti 29/12 Idrottshallen B10 Playoff B Final Team Helsinge 9 - 11 OV Helsingborg  
29121218 ti 29/12 19:50 ti 29/12 Eos-hallen B10 Playoff C Final IK Sävehof 1 14 - 16 LUGI 2    
29122908 ti 29/12 14:30 ti 29/12 Harlösahallen B11 Playoff C Final H43 Lund 5 14 - 16 P LUGI 2    
29121112 ti 29/12 16:20 ti 29/12 Idrottshallen G9 Playoff A Final LVHK 2 4 - 9 Eslövs IK  
29121114 ti 29/12 17:40 ti 29/12 Idrottshallen G9 Playoff B Final IK Sävehof 5 9 - 1 H43 Lund  
29121612 ti 29/12 16:15 ti 29/12 Bollhuset B G9 Playoff C Final LUGI 1 12 - 13 LUGI 2    
29121116 ti 29/12 19:00 ti 29/12 Idrottshallen G10 Playoff A Final FIF 1 17 - 4 HUK  
29121118 ti 29/12 20:25 ti 29/12 Idrottshallen G10 Playoff B Final LVHK 2 5 - 6 VSH 2002 1  
29123118 ti 29/12 19:20 ti 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff C Final Amager SK 7 - 8 Team Helsinge 1    
29123508 ti 29/12 15:00 ti 29/12 Staffanshallen G11 Playoff C Final Kristianstad HK 5 - 9 Kävlinge HK 1    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29121022 ti 29/12 21:08 ti 29/12 Tunahallen B15 Playoff B Semifinal HandbalSchool Rijnmond 18 - 12 LUGI 1    
29121021 ti 29/12 20:35 ti 29/12 Tunahallen B15 Playoff B Semifinal Eskilstuna Guif 2 16 - 13 RK Maksimir-Pastela    
29121720 ti 29/12 20:18 ti 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B Semifinal HandbalSchool Rijnmond 18 - 17 IFK Kristianstad 2    
29121020 ti 29/12 19:58 ti 29/12 Tunahallen G15 Playoff A Semifinal LUGI 15 - 14 VFL Günzburg    
29121719 ti 29/12 19:45 ti 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B Semifinal Team Baden 17 - 11 SG Herbrechtingen-Bolheim    
29121519 ti 29/12 19:33 ti 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal Hellerup Idrætsklub (HIK) 24 - 8 LUGI    
29121019 ti 29/12 19:25 ti 29/12 Tunahallen G15 Playoff A Semifinal Hellerup Idrætsklub (HIK) 9 - 10 Team Baden    
29122417 ti 29/12 19:08 ti 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G13 Playoff B Semifinal TMS Ringsted 17 - 14 Höörs HK H65    
29121518 ti 29/12 19:00 ti 29/12 Bollhuset A G16 Playoff A Semifinal FIF 1 11 - 8 IK Sävehof 1    
29121718 ti 29/12 18:54 ti 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/4 Final IFK Kristianstad 2 19 - 12 Hillerød HK 2    
29121018 ti 29/12 18:48 ti 29/12 Tunahallen B15 Playoff A Semifinal Eskilstuna Guif 1 13 - 12 TV Oyten    
29123117 ti 29/12 18:47 ti 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff C Semifinal Team Helsinge 1 10 - 5 IK Sävehof 3    
29121217 ti 29/12 18:43 ti 29/12 Eos-hallen B10 Playoff C Semifinal Kävlinge HK 2 10 - 13 LUGI 2    
29122416 ti 29/12 18:35 ti 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G13 Playoff B Semifinal VSH 2002 15 - 12 H43 Lund 1    
29120717 ti 29/12 18:33 ti 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A Semifinal HSG Bachgau 08 10 - 23 LUGI    
29121717 ti 29/12 18:21 ti 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/4 Final HandbalSchool Rijnmond 17 - 11 Amager SK Håndbold    
29121517 ti 29/12 18:18 ti 29/12 Bollhuset A B11 Playoff A Semifinal Lågan 12 - 11 H43 Lund 4    
29121017 ti 29/12 18:15 ti 29/12 Tunahallen B15 Playoff A Semifinal H43 Lund 1 16 - 15 Skånela IF    
29123116 ti 29/12 18:14 ti 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff C Semifinal Amager SK 9 - 8 Staffanstorps HK 2    
29121815 ti 29/12 18:13 ti 29/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Playoff A Semifinal Ajax København 1 9 - 20 RP IF Linköping 1    
29121216 ti 29/12 18:10 ti 29/12 Eos-hallen B10 Playoff C Semifinal Kävlinge HK 1 13 - 15 IK Sävehof 1    
29122116 ti 29/12 18:08 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A B19 Playoff B Semifinal FIF 11 - 13 Oberursel 2    
29120716 ti 29/12 18:00 ti 29/12 Fäladshallen B16 Playoff A Semifinal HK Aranäs 13 - 15 HUK Øresund    
29124615 ti 29/12 17:58 ti 29/12 Lomma/Slättängshallen G12 Playoff A Semifinal FIF 1 15 - 21 H43 Lund    
29121716 ti 29/12 17:48 ti 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/4 Final SG Herbrechtingen-Bolheim 10 - 9 Hellerup Idrætsklub (HIK)    
29122215 ti 29/12 17:48 ti 29/12 Bjärehovshallen G11 Playoff B Semifinal Kävlinge HK 2 11 - 12 LUGI 1    
29121516 ti 29/12 17:45 ti 29/12 Bollhuset A B11 Playoff A Semifinal Zagreb 6 - 18 RK Maksimir-Pastela    
29122415 ti 29/12 17:44 ti 29/12 Lödde/Tolvåkershallen G13 Playoff B 1/4 Final IK Sävehof 3 11 - 12 Höörs HK H65    
29121814 ti 29/12 17:40 ti 29/12 Dalby/Nyvångshallen B12 Playoff A Semifinal FIF 1 20 - 6 TMS Ringsted 1    
29120314 ti 29/12 17:38 ti 29/12 Tetrahallen B9 Playoff C Semifinal Ljunghusens HK 7 - 8 IK Sävehof 3    
29123115 ti 29/12 17:38 ti 29/12 Alfa Lavalhallen G10 Playoff B Semifinal VSH 2002 1 10 - 9 Kristianstad HK 2    
29122115 ti 29/12 17:35 ti 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A B19 Playoff B Semifinal HandbalSchool Rijnmond 25 - 15 HT Norderstedt    
29121016 ti 29/12 17:34 ti 29/12 Tunahallen G15 Playoff A 1/4 Final VFL Günzburg 13 - 11 Eskilstuna Guif    
29123213 ti 29/12 17:33 ti 29/12 Borgebyhallen G16 Playoff B Semifinal VSH 2002 9 - 10 IK Sävehof 2    
29120215 ti 29/12 17:30 ti 29/12 Sparbanken Skåne Arena B SC Grp 1 Lunds HIF 2 4 - 14 Lunds HIF 1