Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2016. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
AGF Haandbold Boys 15
AGF Haandbold Boys 16
Ajax København Boys 8
Ajax København Boys 8
Ajax København Boys 19
Ajax København Girls 8
Ajax København Girls 8
Ajax København Girls 12
Ajax København Girls 16
Ajax København Girls 19
Alingsås HK Boys 9
Alingsås HK Boys 10
Alingsås HK Boys 12
Alingsås HK Boys 12
Alingsås HK Boys 12
Alingsås HK Boys 13
Alingsås HK Boys 13
Alingsås HK Girls 10
Amager Håndbold Boys 12
Amager Håndbold Boys 12
Amager Håndbold Boys 12
Amager Håndbold Boys 14
Amager Håndbold Boys 14
Amager Håndbold Boys 16
Amager SK Girls 10
Amager SK Girls 10
Amager SK Girls 12
Amager Håndbold Girls 15
Amager Håndbold Girls 15
Amager Håndbold Girls 16
Amager Håndbold Girls 19
Ankaret Boys 8
Ankaret Boys 9
Ankaret Boys 9
Ankaret Boys 10
Ankaret Boys 11
Ankaret Boys 12
Ankaret Boys 12
Ankaret Boys 13
Ankaret Boys 13
Ankaret Boys 14
Ankaret Boys 14
Ankaret Boys 16
Ankaret Boys 16
Ankaret Girls 8
Ankaret Girls 8
Ankaret Girls 8
Ankaret Girls 9
Ankaret Girls 9
Ankaret Girls 10
Ankaret Girls 10
Ankaret Girls 11
Ankaret Girls 12
Ankaret Girls 16
ASA Tel Aviv Handball Club Boys 15
ASV Senden Boys 14
ASV Senden Boys 16
ASV Senden Boys 19
BadenPower Boys 15
BadenPower Boys 16
BadenPower Girls 14
Bezirk Wiesbaden/Frankfurt m2004 - Boys 12
Bezirk Wiesbaden/Frankfurt m03/04 - Boys 13
Bezirk Wiesbaden/Frankfurt m2003 - Boys 13
Bezirk Wiesbaden/Frankfurt m2002 - Boys 14
Bezirk Wiesbaden/Frankfurt w2001 - Girls 15
BK-46 Boys 12
BSC Urberach Girls 16
BV Garrel Girls 16
Bækkelagets SPKL Boys 15
Charlottenlund Håndball Girls 16
Dalhems IF Girls 8
Dalhems IF Girls 8
Dalhems IF Girls 11
Dalhems IF Girls 19
DJK SPARTA Münster Boys 16
Enköpings HF Boys 15
Eskilstuna Guif Boys 14
Eskilstuna Guif Boys 15
Eskilstuna Guif Boys 15
Eskilstuna Guif Boys 16
Eskilstuna Guif Boys 16
Eslövs HF Boys 9
Eslövs HF Boys 10
Eslövs HF Boys 10
Eslövs HF Boys 11
Eslövs HF Boys 12
Eslövs HF Boys 13
Eslövs HF Boys 14
Eslövs HF Boys 16
Eslövs IK Girls 10
Eslövs IK Girls 10
Eslövs IK Girls 11
Eslövs IK Girls 12
Eslövs IK Girls 12
Eslövs IK Girls 13
Eslövs IK Girls 13
Eslövs IK Girls 14
Eslövs IK Girls 16
FIF Boys 9
FIF Boys 10
FIF Boys 11
FIF Boys 12
FIF Boys 13
FIF Boys 13
FIF Boys 14
FIF Boys 15
FIF Boys 16
FIF Boys 19
FIF Girls 9
FIF Girls 10
FIF Girls 11
FIF Girls 12
FIF Girls 12
FIF Girls 13
FIF Girls 14
FIF Girls 15
FIF Girls 16
FIF Girls 19
FIF Girls 19
Fjordbyerne Girls 16
Funka För Livet IF Wheelchair
Furesø Håndbold Boys 14
Furesø Håndbold Boys 14
Furesø Håndbold Boys 19
Furesø Håndbold Girls 10
Furesø Håndbold Girls 12
Furesø Håndbold Girls 14
Furesø Håndbold Girls 14
Furesø Håndbold Girls 19
Fyllingen Håndball Boys 14
GF Kroppskultur Boys 16
Gökstens BK Girls 13
H43 Lund Boys 8
H43 Lund Boys 9
H43 Lund Boys 10
H43 Lund Boys 10
H43 Lund Boys 11
H43 Lund Boys 11
H43 Lund Boys 11
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 12
H43 Lund Boys 13
H43 Lund Boys 14
H43 Lund Boys 14
H43 Lund Boys 15
H43 Lund Boys 15
H43 Lund Boys 16
H43 Lund Boys 19
H43 Lund Boys 19
H43 Lund Girls 9
H43 Lund Girls 9
H43 Lund Girls 10
H43 Lund Girls 10
H43 Lund Girls 10
H43 Lund Girls 11
H43 Lund Girls 11
H43 Lund Girls 11
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 12
H43 Lund Girls 14
H43 Lund Girls 14
H43 Lund Girls 15
H43 Lund Girls 16
H43 Lund Girls 19
H43 Lund Girls 19
H65 Höör Girls 13
H65 Höör Girls 14
Halmstad Handboll Boys 15
Hammarby IF Boys 11
Hammarby IF Boys 14
Hammarby IF Boys 14
Hammarby IF Boys 19
Handbalschool Rijnmond Boys 14
Handbalschool Rijnmond Boys 14
Handbalschool Rijnmond Boys 15
Handbalschool Rijnmond Boys 19
Handbalschool Rijnmond Girls 12
Handbalschool Rijnmond Girls 13
Handbalschool Rijnmond Girls 14
Handbalschool Rijnmond Girls 15
Handbalschool Rijnmond Girls 16
HC ATOMIX Boys 15
HC ATOMIX Girls 15
HC UTENA Boys 13
Hellerup Idrætsklub (HIK) Boys 10
Hellerup Idrætsklub (HIK) Boys 12
Hellerup Idrætsklub (HIK) Boys 14
Hellerup Idrætsklub (HIK) Girls 12
Hellerup Idrætsklub (HIK) Girls 12
Hellerup Idrætsklub (HIK) Girls 14
Hellerup Idrætsklub (HIK) Girls 16
Hellerup Idrætsklub (HIK) Girls 19
Helsingör Håndbold Boys 12
Helsingör Håndbold Boys 12
Helsingör Håndbold Girls 12
Helsingör Håndbold Girls 12
Helsingör Håndbold Girls 14
Helsingör Håndbold Girls 14
Hillerød HK Boys 8
Hillerød HK Boys 9
Hillerød HK Boys 12
Hillerød HK Boys 12
Hillerød HK Boys 13
Hillerød HK Boys 14
Hillerød HK Boys 15
Hillerød HK Boys 19
Hillerød HK Girls 8
Hillerød HK Girls 9
Hillerød HK Girls 10
Hillerød HK Girls 12
Hillerød HK Girls 15
Hillerød HK Girls 16
Hillerød HK Girls 16
Hillerød HK Girls 19
HK Aranäs Boys 14
HK Aranäs Boys 14
HK Lidköping Girls 13
HK Lidköping Girls 15
HK Lidköping Girls 19
HK Malmö Boys 11
HK Malmö Boys 19
HK Malmö Girls 11
HK Malmö Special class
HK Münster Girls 13
HK Silwing/Troja Girls 15
HLZ Ahlen Boys 14
HLZ Ahlen Boys 16
HLZ Ahlen Girls 16
Holte IF Boys 12
Hong Kong Boys 16
Hong Kong Girls 16
HSG Bremer-Kreuz Boys 14
HSG Gremmendorf-Angelmodde Boys 14
HSG Isar-Loisach Boys 19
HSG Schwanewede Neuenkirchen Boys 19
HSG Würm-Mitte Girls 14
HT Siek Boys 16
HUK Girls 11
HUK Øresund Boys 12
HUK Øresund Boys 13
HUK Øresund Boys 14
HUK Øresund Boys 16
HUK Øresund Boys 16
HUK Øresund Boys 19
HUK Øresund Girls 13
HUK Øresund Girls 15
HUK Øresund Girls 19
IFK Klagshamn Girls 13
IFK Kristianstad Boys 10
IFK Kristianstad Boys 10
IFK Kristianstad Boys 11
IFK Kristianstad Boys 11
IFK Kristianstad Boys 12
IFK Kristianstad Boys 12
IFK Kristianstad Boys 12
IFK Kristianstad Boys 13
IFK Kristianstad Boys 13
IFK Kristianstad Boys 13
IFK Kristianstad Boys 14
IFK Kristianstad Boys 14
IFK Kristianstad Boys 15
IFK Kristianstad Boys 15
IFK Kristianstad Boys 16
IFK Kristianstad Girls 10
IFK Kristianstad Girls 11
IFK Kristianstad Girls 13
IFK Kristianstad Girls 14
IFK Kristianstad Girls 15
IFK Kristianstad Girls 19
IFK Kristianstad Girls 19
IFK Kristianstad Wheelchair
IFK Malmö Boys 13
IFK Malmö Boys 13
IFK Malmö Girls 13
IFK Malmö Girls 19
IFK Skövde HK Boys 15
IFK Skövde HK Boys 15
IK Bolton Girls 16
IK Lågan Boys 10
IK Lågan Boys 12
IK Sund Boys 9
IK Sund Boys 10
IK Sund Boys 10
IK Sund Boys 12
IK Sund Boys 13
IK Sund Boys 15
IK Sävehof Boys 9
IK Sävehof Boys 9
IK Sävehof Boys 10
IK Sävehof Boys 10
IK Sävehof Boys 10
IK Sävehof Boys 11
IK Sävehof Boys 11
IK Sävehof Boys 11
IK Sävehof Boys 11
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 12
IK Sävehof Boys 13
IK Sävehof Boys 13
IK Sävehof Boys 14
IK Sävehof Boys 14
IK Sävehof Boys 14
IK Sävehof Boys 15
IK Sävehof Boys 16
IK Sävehof Boys 16
IK Sävehof Boys 19
IK Sävehof Boys 19
IK Sävehof Girls 9
IK Sävehof Girls 9
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 10
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 11
IK Sävehof Girls 12
IK Sävehof Girls 12
IK Sävehof Girls 12
IK Sävehof Girls 12
IK Sävehof Girls 13
IK Sävehof Girls 13
IK Sävehof Girls 13
IK Sävehof Girls 14
IK Sävehof Girls 14
IK Sävehof Girls 15
IK Sävehof Girls 16
IK Sävehof Girls 16
IK Sävehof Girls 19
IK Sävehof Girls 19
IK Sävehof Girls 19
Kristianstad HK Girls 10
Kristianstad HK Girls 11
Kristianstad HK Girls 11
Kristianstad HK Girls 12
Kristianstad HK Girls 12
Kristianstad HK Girls 13
Kristianstad HK Girls 13
Kävlinge HK Boys 8
Kävlinge HK Boys 8
Kävlinge HK Boys 8
Kävlinge HK Boys 9
Kävlinge HK Boys 10
Kävlinge HK Boys 11
Kävlinge HK Boys 11
Kävlinge HK Boys 12
Kävlinge HK Boys 13
Kävlinge HK Boys 14
Kävlinge HK Boys 16
Kävlinge HK Boys 19
Kävlinge HK Girls 8
Kävlinge HK Girls 8
Kävlinge HK Girls 9
Kävlinge HK Girls 10
Kävlinge HK Girls 11
Kävlinge HK Girls 12
Kävlinge HK Girls 12
Kävlinge HK Girls 13
Kävlinge HK Girls 14
Kävlinge HK Girls 15
Kävlinge HK Girls 19
Køge Håndbold Boys 12
Ljunghusens HK Boys 10
LUGI HF Boys 8
LUGI HF Boys 8
LUGI HF Boys 8
LUGI HF Boys 8
LUGI HF Boys 8
LUGI HF Boys 8
LUGI HF Boys 9
LUGI HF Boys 9
LUGI HF Boys 10
LUGI HF Boys 10
LUGI HF Boys 10
LUGI HF Boys 11
LUGI HF Boys 11
LUGI HF Boys 11
LUGI HF Boys 12
LUGI HF Boys 13
LUGI HF Boys 13
LUGI HF Boys 13
LUGI HF Boys 13
LUGI HF Boys 14
LUGI HF Boys 15
LUGI HF Boys 15
LUGI HF Boys 16
LUGI HF Boys 16
LUGI HF Boys 19
LUGI HF Boys 19
LUGI HF Boys 19
LUGI HF Girls 8
LUGI HF Girls 8
LUGI HF Girls 9
LUGI HF Girls 9
LUGI HF Girls 9
LUGI HF Girls 10
LUGI HF Girls 10
LUGI HF Girls 11
LUGI HF Girls 12
LUGI HF Girls 12
LUGI HF Girls 12
LUGI HF Girls 13
LUGI HF Girls 13
LUGI HF Girls 13
LUGI HF Girls 14
LUGI HF Girls 15
LUGI HF Girls 16
LUGI HF Girls 16
LUGI HF Girls 19
Lundagård Girls 11
Lundagård Girls 15
Lunds HIF Special class
Lunds HIF Special class
LVHK Boys 8
LVHK Boys 8
LVHK Boys 8
LVHK Boys 9
LVHK Boys 9
LVHK Boys 10
LVHK Boys 10
LVHK Boys 11
LVHK Boys 11
LVHK Boys 12
LVHK Boys 13
LVHK Boys 13
LVHK Boys 14
LVHK Girls 8
LVHK Girls 8
LVHK Girls 8
LVHK Girls 9
LVHK Girls 10
LVHK Girls 10
LVHK Girls 11
LVHK Girls 11
LVHK Girls 11
LVHK Girls 12
LVHK Girls 13
Mellendorfer TV Girls 16
MTG Wangen Boys 14
MTG Wangen Boys 16
MTG Wangen Girls 16
MTG Wangen Girls 19
MTV Stadeln Boys 13
MTV Stadeln Boys 15
MTV Stadeln Boys 19
MTV Stadeln Girls 13
MTV Stadeln Girls 15
MTV Stadeln Girls 19
NoLimits Göteborg Wheelchair
Nordic Handball Club Boys 19
Norrköpings HK Boys 16
Oberursel Boys 12
Oberursel Boys 13
Oberursel Boys 14
Oberursel Boys 19
Oberursel Girls 15
Oberursel Girls 19
OV Helsingborg Boys 9
OV Helsingborg Boys 10
OV Helsingborg Boys 11
OV Helsingborg Boys 13
OV Helsingborg Boys 14
OV Helsingborg Girls 11
OV Helsingborg Girls 11
OV Helsingborg Girls 12
OV Helsingborg Girls 13
OV Helsingborg Girls 13
OV Helsingborg Girls 14
OV Helsingborg Girls 15
OV Helsingborg Girls 16
Pallamano Modena Boys 13
Pallamano Modena Boys 15
Partille IF Girls 16
RP IF Linköping Boys 14
RP IF Linköping Girls 15
Rudersdal Boys 14
Rudersdal Girls 13
Rudersdal Girls 14
Rudersdal Girls 19
SC Lehr Boys 19
SC Lehr Girls 19
SC Markranstädt Girls 16
SC Westfalia Kinderhaus Boys 14
SG Achim/Baden Boys 16
SG Achim/Baden Boys 19
SG H2KU Herrenberg Girls 14
SG HC Bremen/Hastedt Boys 14
SG HC Bremen/Hastedt Boys 16
SG Herbrechtingen/Bolheim Boys 14
SG Herbrechtingen/Bolheim Boys 16
SG Herbrechtingen/Bolheim Girls 16
SG Kappelwindeck/Steinbach Girls 13
SG Kappelwindeck/Steinbach Girls 14
SG Kappelwindeck/Steinbach Girls 16
SG Ulm&Wiblingen Boys 14
SG Ulm&Wiblingen Boys 16
SG Ulm&Wiblingen Boys 19
SG Ulm&Wiblingen Girls 16
SG Überruhr Girls 19
Skara HF Girls 16
Ski IL Boys 13
Ski IL Boys 16
Skuru IK Girls 13
Skuru IK Girls 16
Skuru IK Girls 16
Skuru IK Special class
Skurups Handboll Girls 12
Staffanstorps HK Boys 8
Staffanstorps HK Boys 10
Staffanstorps HK Boys 12
Staffanstorps HK Boys 14
Staffanstorps HK Girls 8
Staffanstorps HK Girls 10
Staffanstorps HK Girls 11
Staffanstorps HK Girls 12
Staffanstorps HK Girls 13
Staffanstorps HK Girls 14
SV Anzing Boys 14
SV Anzing Boys 16
SV Anzing Boys 16
Svedala HK Boys 14
SV Warnemünde Boys 19
SV Warnemünde Girls 19
Team Baden Boys 14
Team Baden Boys 14
Team Baden Boys 15
Team Baden Boys 15
Team Baden Girls 14
Team Baden Girls 14
Team Baden Girls 15
Team Baden Girls 16
Team Helsinge Boys 10
Team Helsinge Boys 12
Team Helsinge Boys 12
Team Helsinge Girls 10
Team Helsinge Girls 12
Team Helsinge Girls 12
Team Helsinge Girls 16
TJ Tatran Bohunice Girls 10
TJ Tatran Bohunice Girls 13
TJ Tatran Bohunice Girls 14
TJ Tatran Bohunice Girls 15
TMS Ringsted Boys 9
TMS Ringsted Boys 10
TMS Ringsted Boys 11
TMS Ringsted Boys 12
TMS Ringsted Boys 13
TMS Ringsted Boys 14
TMS Ringsted Boys 15
TMS Ringsted Boys 16
TMS Ringsted Boys 19
TMS Ringsted Girls 10
TMS Ringsted Girls 10
TMS Ringsted Girls 11
TMS Ringsted Girls 12
TMS Ringsted Girls 14
TMS Ringsted Girls 14
TMS Ringsted Girls 16
TMS Ringsted Girls 19
Trelleborg HBK Boys 14
Trelleborg HBK Girls 10
Trelleborg HBK Girls 11
Trelleborg HBK Girls 14
TSV Allach 09 München Boys 15
TSV Herrsching Boys 16
TSV Unterhaching Girls 13
TSV Unterhaching Girls 14
TSV Unterhaching Girls 16
TuS Aumühle-Wohltorf Boys 11
TuS Aumühle-Wohltorf Boys 14
TuS Aumühle-Wohltorf Boys 16
TuS Aumühle-Wohltorf Girls 14
TV Bissendorf-Holte Boys 14
TV Bissendorf-Holte Boys 16
TV Cloppenburg Boys 14
TV Cloppenburg Girls 14
TV Oyten Boys 13
TV Oyten Boys 15
TV Oyten Boys 16
TV Oyten Boys 19
TV Oyten Girls 14
TV Oyten Girls 16
TV Oyten Girls 19
TV Roßtal Boys 12
TV Roßtal Boys 14
TV Roßtal Boys 16
TV Roßtal Boys 19
TV Roßtal Girls 14
TV Roßtal Girls 16
Täby HBK Boys 11
Täby HBK Girls 12
Täby HBK Girls 13
Uppsala HK Girls 16
Uppsala HK Girls 16
Veberöds HK Boys 9
Veberöds HK Girls 8
Veberöds HK Girls 12
VFL Gladbeck Boys 14
VFL Günzburg Boys 16
VFL Günzburg Boys 19
VFL Günzburg Girls 16
VSH 2002 Boys 9
VSH 2002 Boys 10
VSH 2002 Boys 12
VSH 2002 Boys 14
VSH 2002 Boys 16
VSH 2002 Boys 19
VSH 2002 Girls 10
VSH 2002 Girls 10
VSH 2002 Girls 11
VSH 2002 Girls 12
VSH 2002 Girls 12
VSH 2002 Girls 13
VSH 2002 Girls 14
VSH 2002 Girls 16
Ystads IF Boys 9
Ystads IF Boys 9
Ystads IF Boys 10
Ystads IF Boys 10
Ystads IF HF blå Boys 8
Ystads IF HF vit Boys 8
Ystads IF HF Boys 11
Ystads IF HF Boys 11
Ystads IF HF Boys 13
Ystads IF HF Boys 14
Ystads IF HF Boys 14
Ystads IF HF Boys 16
Ystads IF HF Girls 8
Ystads IF HF Girls 8
Ystads IF HF Girls 8
Ystads IF HF Girls 10
Zagreb Boys 12
Zagreb Boys 16
ÅHUS Handboll Boys 11
ÅHUS Handboll Boys 12
ÅHUS Handboll Boys 15
ÅHUS Handboll Girls 10
ÅHUS Handboll Girls 14
Önnereds HK Boys 12
Önnereds HK Boys 14
Önnereds HK Boys 14