Dette er resultatet fra Lundaspelen Handball 2018. Se de seneste resultater fra Lundaspelen Handball 2021 her.

Ankaret

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
27120200 tor. 27/12 08:30 tor. 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Pulje 4 TV Bissendorf-Holte 23 - 15 Ankaret  
27121000 tor. 27/12 08:30 tor. 27/12 Tunahallen B16 Pulje 5 TV Oyten 9 - 10 Ankaret 3  
27121601 tor. 27/12 09:05 tor. 27/12 Bollhuset B B9 Pulje 3 Ankaret 2 3 - 18 LUGI HF 1  
27120301 tor. 27/12 09:05 tor. 27/12 Tetrahallen B9 Pulje 1 Kävlinge HK 2 9 - 8 Ankaret 1  
27123000 tor. 27/12 09:30 tor. 27/12 Veberödshallen G10 Pulje 1 Ankaret - Eagles 14 - 3 Veberöds HK  
27125200 tor. 27/12 09:30 tor. 27/12 Staffanshallen mini B G8 Pulje 3 FIF Håndbold Ankaret 2      
27123200 tor. 27/12 09:30 tor. 27/12 Borgebyhallen G15 Pulje 2 KyIF Kyrkslätts IF 19 - 15 Ankaret  
27120202 tor. 27/12 09:40 tor. 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Pulje 4 Ankaret 16 - 18 TMS Ringsted 2  
27124101 tor. 27/12 09:50 tor. 27/12 Staffanshallen mini A G8 Pulje 2 LUGI HF 4 Ankaret 1      
27122501 tor. 27/12 10:05 tor. 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Pulje 1 Ankaret 1 22 - 6 Kävlinge HK 1  
27122201 tor. 27/12 10:05 tor. 27/12 Bjärehovshallen B11 Pulje 1 OV Helsingborg 2 12 - 3 Ankaret  
27121801 tor. 27/12 10:05 tor. 27/12 Dalby/Nyvångshallen B16 Pulje 12 Ankaret 1 4 - 14 H43 Lund /Dalby  
27121603 tor. 27/12 10:15 tor. 27/12 Bollhuset B B9 Pulje 3 TMS Ringsted 15 - 5 Ankaret 2  
27121003 tor. 27/12 10:15 tor. 27/12 Tunahallen B16 Pulje 5 Ankaret 3 15 - 13 HA of Hong ...g Kong MU16  
27123103 tor. 27/12 10:15 tor. 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Pulje 1 Ankaret F09 2 - 10 FIF Håndbold  
27125203 tor. 27/12 10:30 tor. 27/12 Staffanshallen mini B G8 Pulje 3 LVHK 2 Ankaret 2      
27123302 tor. 27/12 10:40 tor. 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G12 Pulje 6 Ankaret 1 10 - 17 Kävlinge HK  
27124502 tor. 27/12 10:40 tor. 27/12 Lomma/Pilängshallen G10 Pulje 6 HK Malmö 7 - 10 Ankaret - Sharks  
27120304 tor. 27/12 10:50 tor. 27/12 Tetrahallen B9 Pulje 1 FIF Håndbold 15 - 6 Ankaret 1  
27124105 tor. 27/12 11:10 tor. 27/12 Staffanshallen mini A G8 Pulje 2 Ankaret 1 Växjö HF      
27122503 tor. 27/12 11:15 tor. 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Pulje 1 LUGI HF 4 8 - 17 Ankaret 1  
27121803 tor. 27/12 11:15 tor. 27/12 Dalby/Nyvångshallen B16 Pulje 12 Køge Håndbold 1 12 - 11 Ankaret 1  
27123203 tor. 27/12 11:15 tor. 27/12 Borgebyhallen G15 Pulje 2 Ankaret 6 - 7 Vlaamse Han... Vereniging  
27121605 tor. 27/12 11:25 tor. 27/12 Bollhuset B B9 Pulje 3 IK Sund 18 - 5 Ankaret 2  
27123304 tor. 27/12 11:50 tor. 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G12 Pulje 6 TSV Allach 09 15 - 13 Ankaret 1  
27124504 tor. 27/12 11:50 tor. 27/12 Lomma/Pilängshallen G10 Pulje 6 Ankaret - Sharks 15 - 9 IK Sävehof 4  
27122204 tor. 27/12 11:50 tor. 27/12 Bjärehovshallen B11 Pulje 1 Kävlinge HK 15 - 10 Ankaret  
27123106 tor. 27/12 12:00 tor. 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Pulje 1 Ankaret F09 6 - 20 LUGI HF 1  
27124107 tor. 27/12 12:00 tor. 27/12 Staffanshallen mini A G8 Pulje 2 Ankaret 1 Kävlinge HK 3      
27120206 tor. 27/12 12:00 tor. 27/12 Sparbanken Skåne Arena B B19 Pulje 4 HT München 17 - 16 Ankaret  
27122505 tor. 27/12 12:25 tor. 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Pulje 1 Eslövs HF 7 - 16 Ankaret 1  
27123005 tor. 27/12 12:25 tor. 27/12 Veberödshallen G10 Pulje 1 Ankaret - Eagles 14 - 5 Kävlinge HK 2  
27125505 tor. 27/12 12:40 tor. 27/12 Videdals sporthall B14 Pulje 7 Ankaret 25 - 2 FIF Håndbold 2  
27125210 tor. 27/12 13:00 tor. 27/12 Staffanshallen mini B G8 Pulje 3 Ankaret 2 LUGI HF 1      
27124110 tor. 27/12 13:00 tor. 27/12 Staffanshallen mini A G8 Pulje 2 LUGI HF 2 Ankaret 1      
27121607 tor. 27/12 13:10 tor. 27/12 Bollhuset B B9 Pulje 4 Kävlinge HK 1 4 - 9 Ankaret 3  
27125211 tor. 27/12 13:20 tor. 27/12 Staffanshallen mini B G8 Pulje 3 H43 Lund 2 Ankaret 2      
27123206 tor. 27/12 13:30 tor. 27/12 Borgebyhallen G11 Pulje 2 Ankaret 1 9 - 9 IFK Malmö  
27125507 tor. 27/12 13:50 tor. 27/12 Videdals sporthall B14 Pulje 7 Amager 17 - 16 Ankaret  
27126307 tor. 27/12 14:05 tor. 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Pulje 4 LUGI HF 3 12 - 21 Ankaret 2  
27121609 tor. 27/12 14:20 tor. 27/12 Bollhuset B B9 Pulje 4 Ankaret 3 12 - 6 Ystads IF HF 2  
27123208 tor. 27/12 14:40 tor. 27/12 Borgebyhallen G11 Pulje 2 IK Sävehof 2 10 - 13 Ankaret 1  
27122208 tor. 27/12 14:55 tor. 27/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 4 Ankaret 2 6 - 10 SV Warnemünde  
27124608 tor. 27/12 15:15 tor. 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Pulje 4 Ankaret 10 - 13 Ystads IF HF 2  
27126309 tor. 27/12 15:15 tor. 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Pulje 4 Ankaret 2 19 - 3 IK Sävehof 2  
27120812 tor. 27/12 15:40 tor. 27/12 Östra Tornhallen G12 Pulje 3 Ankaret 2 12 - 15 Kristianstad HK  
27120510 tor. 27/12 15:50 tor. 27/12 Victoriastadion B G14 Pulje 7 Hellerup 2 12 - 7 Ankaret  
27123210 tor. 27/12 15:50 tor. 27/12 Borgebyhallen G11 Pulje 2 OV Helsingborg 1 11 - 14 Ankaret 1  
27121113 tor. 27/12 16:05 tor. 27/12 Idrottshallen G19 Pulje 3 BV Garrel 14 - 9 Ankaret  
27122211 tor. 27/12 16:40 tor. 27/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 4 Kristianstad handboll 12 - 13 Ankaret 2  
27121613 tor. 27/12 16:40 tor. 27/12 Bollhuset B B9 Pulje 4 Hillerød HK 15 - 8 Ankaret 3  
27120814 tor. 27/12 16:50 tor. 27/12 Östra Tornhallen G12 Pulje 3 TMS Ringsted 2 13 - 12 Ankaret 2  
27124611 tor. 27/12 17:00 tor. 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Pulje 4 Ankaret 14 - 14 IK Sävehof 2  
27126313 tor. 27/12 17:35 tor. 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Pulje 4 Ljunghusens HK 1 13 - 22 Ankaret 2  
27120513 tor. 27/12 17:35 tor. 27/12 Victoriastadion B G14 Pulje 7 Ankaret 16 - 13 TuS Aumühle-Wohltorf  
27121116 tor. 27/12 17:50 tor. 27/12 Idrottshallen G19 Pulje 3 Hellerup 13 - 9 Ankaret  
27123115 tor. 27/12 18:05 tor. 27/12 Alfa Lavalhallen B12 Pulje 2 Ankaret 22 - 13 SG Ulm & Wiblingen  
27123117 tor. 27/12 19:15 tor. 27/12 Alfa Lavalhallen B12 Pulje 2 LUGI HF 3 16 - 23 Ankaret  
27122216 tor. 27/12 19:35 tor. 27/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 4 Ankaret 2 8 - 6 OV Helsingborg 2  
28121800 fre. 28/12 09:30 fre. 28/12 Dalby/Nyvångshallen B16 Pulje 12 Ankaret 1 17 - 15 SG HSV / Hamm02 2  
28123200 fre. 28/12 09:30 fre. 28/12 Borgebyhallen B11 Pulje 1 Ankaret 12 - 18 LUGI HF 3  
28123000 fre. 28/12 09:30 fre. 28/12 Veberödshallen G10 Pulje 1 IK Sävehof 2 5 - 8 Ankaret - Eagles  
28121702 fre. 28/12 09:40 fre. 28/12 Gunnesbohallen B19 Pulje 4 Ankaret 17 - 17 TV Roßtal  
28121202 fre. 28/12 09:40 fre. 28/12 Eos-hallen B9 Pulje 4 Ankaret 3 6 - 12 LUGI HF 2  
28122901 fre. 28/12 10:05 fre. 28/12 Harlösahallen B13 Pulje 4 Ankaret 14 - 9 LUGI HF 2  
28126401 fre. 28/12 10:05 fre. 28/12 Burlövs sporthall B16 Pulje 5 Herlev/Hjorten Håndbold 17 - 9 Ankaret 3  
28122202 fre. 28/12 10:40 fre. 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 2 H43 Lund 1 11 - 11 Ankaret 1  
28123003 fre. 28/12 11:15 fre. 28/12 Veberödshallen G10 Pulje 1 LUGI HF 1 5 - 13 Ankaret - Eagles  
28121803 fre. 28/12 11:15 fre. 28/12 Dalby/Nyvångshallen B16 Pulje 12 HT München 2 7 - 19 Ankaret 1  
28123204 fre. 28/12 11:50 fre. 28/12 Borgebyhallen B11 Pulje 1 Ankaret 7 - 14 Helsingør Håndbold  
28126404 fre. 28/12 11:50 fre. 28/12 Burlövs sporthall B16 Pulje 5 Ankaret 3 10 - 22 LUGI HF  
28122904 fre. 28/12 11:50 fre. 28/12 Harlösahallen B13 Pulje 4 SPR POGON 1945 ZABRZE 10 - 8 Ankaret  
28121206 fre. 28/12 12:00 fre. 28/12 Eos-hallen B9 Pulje 4 Ankaret 3 9 - 3 IK Sävehof 2  
28121706 fre. 28/12 12:00 fre. 28/12 Gunnesbohallen B19 Pulje 4 Ankaret 5 - 23 Skee-Tåstrup HK  
28120806 fre. 28/12 12:05 fre. 28/12 Östra Tornhallen G12 Pulje 3 Ankaret 2 10 - 5 H43 Lund 1  
28120606 fre. 28/12 12:15 fre. 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 1 Ankaret F09 6 - 4 IK Sävehof 2  
28122205 fre. 28/12 12:25 fre. 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 2 Ankaret 1 7 - 21 FIF Håndbold  
28126706 fre. 28/12 13:00 fre. 28/12 Kirseberg sporthall G10 Pulje 6 FIF Håndbold 2 4 - 7 Ankaret - Sharks  
28123206 fre. 28/12 13:00 fre. 28/12 Borgebyhallen B11 Pulje 1 IFK Malmö 16 - 18 Ankaret  
28120808 fre. 28/12 13:15 fre. 28/12 Östra Tornhallen G12 Pulje 3 RK Lokomotiva Zagreb 1 22 - 8 Ankaret 2  
28123108 fre. 28/12 13:35 fre. 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Pulje 1 Ankaret 1 14 - 9 OV Helsingborg HK  
28122907 fre. 28/12 13:35 fre. 28/12 Harlösahallen B13 Pulje 4 Amager 16 - 9 Ankaret  
28123007 fre. 28/12 13:35 fre. 28/12 Veberödshallen G10 Pulje 1 Ankaret - Eagles 7 - 8 Hillerød HK 1  
28120609 fre. 28/12 14:00 fre. 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 1 Kävlinge HK 1 18 - 2 Ankaret F09  
28125608 fre. 28/12 14:10 fre. 28/12 Bäckagårds sporthall B14 Pulje 7 Ankaret 17 - 17 TV Bissendorf-Holte  
28126708 fre. 28/12 14:10 fre. 28/12 Kirseberg sporthall G10 Pulje 6 Ankaret - Sharks 10 - 7 Kävlinge HK 1  
28121210 fre. 28/12 14:45 fre. 28/12 Eos-hallen B9 Pulje 3 Ystads IF HF 1 18 - 5 Ankaret 2  
28123209 fre. 28/12 14:55 fre. 28/12 Borgebyhallen G15 Pulje 2 Stockholmspolisen IF HF 19 - 15 Ankaret  
28120310 fre. 28/12 14:55 fre. 28/12 Tetrahallen B10 Pulje 1 Ystads IF HF 1 6 - 11 Ankaret 1  
28121610 fre. 28/12 15:10 fre. 28/12 Bollhuset B B10 Pulje 4 Ankaret 2 14 - 10 Ystads IF HF 2  
28125610 fre. 28/12 15:20 fre. 28/12 Bäckagårds sporthall B14 Pulje 7 Atomix 14 - 16 Ankaret  
28126710 fre. 28/12 15:20 fre. 28/12 Kirseberg sporthall G10 Pulje 6 OV Helsingborg 2 - 17 Ankaret - Sharks  
28122210 fre. 28/12 15:20 fre. 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 4 Ankaret 2 18 - 8 Eslövs IK 1  
28120612 fre. 28/12 15:45 fre. 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 1 IFK Malmö 3 18 - 4 Ankaret F09  
28123112 fre. 28/12 15:55 fre. 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Pulje 1 Ankaret 1 9 - 7 H43 Lund 2  
28121213 fre. 28/12 16:30 fre. 28/12 Eos-hallen B9 Pulje 3 Ankaret 2 3 - 14 IK Sävehof 3  
28123212 fre. 28/12 16:40 fre. 28/12 Borgebyhallen G15 Pulje 2 Ankaret 15 - 12 TJ SOKOL LÁZNĚ KYNŽVART  
28120313 fre. 28/12 16:40 fre. 28/12 Tetrahallen B10 Pulje 1 Ankaret 1 14 - 7 TMS Ringsted  
28123114 fre. 28/12 17:05 fre. 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Pulje 1 IK Sävehof 1 15 - 14 Ankaret 1  
28121614 fre. 28/12 17:30 fre. 28/12 Bollhuset B B10 Pulje 4 Ankaret 2 12 - 13 Hillerød HK  
28122214 fre. 28/12 17:40 fre. 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 4 LUGI HF 1 8 - 14 Ankaret 2  
28123314 fre. 28/12 18:05 fre. 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G12 Pulje 6 Ankaret 1 14 - 19 Helsingør Håndbold  
28120416 fre. 28/12 18:20 fre. 28/12 Victoriastadion A G14 Pulje 7 Handbalschool Rijnmond 19 - 11 Ankaret  
28123215 fre. 28/12 18:30 fre. 28/12 Borgebyhallen G19 Pulje 3 Ankaret 12 - 11 Nykøbing Håndboldklub  
28123116 fre. 28/12 18:30 fre. 28/12 Alfa Lavalhallen B12 Pulje 2 TMS Ringsted 1 22 - 7 Ankaret  
28123316 fre. 28/12 19:15 fre. 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G12 Pulje 6 Køge Håndbold 7 - 10 Ankaret 1  
28122217 fre. 28/12 19:25 fre. 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 4 IK Sävehof 3 10 - 10 Ankaret 2  
28123217 fre. 28/12 19:40 fre. 28/12 Borgebyhallen G19 Pulje 3 Ankaret 11 - 16 SCDJK Everswinkel  
28120419 fre. 28/12 20:05 fre. 28/12 Victoriastadion A G14 Pulje 7 Ankaret 12 - 10 Ledøje -Smørum Håndbold  
28123119 fre. 28/12 20:15 fre. 28/12 Alfa Lavalhallen B12 Pulje 2 Ankaret 13 - 18 IK Sävehof 2  
29120600 lør. 29/12 08:30 lør. 29/12 Victoriastadion C B14 Playoff A 1/16 Final Ankaret 9 - 8 Hillerød HK  
29121100 lør. 29/12 08:30 lør. 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A 1/4 Final Ankaret 1 17 - 8 LUGI HF 1  
29121101 lør. 29/12 09:05 lør. 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A 1/4 Final Ankaret 2 14 - 13 LVHK  
29126200 lør. 29/12 09:30 lør. 29/12 Uppåkrahallen G14 Playoff B 1/16 Final LUGI HF 2 14 - 5 Ankaret  
29125600 lør. 29/12 09:30 lør. 29/12 Bäckagårds sporthall B11 Playoff C 1/8 Final Ankaret 15 - 9 Atomix  
29121602 lør. 29/12 09:40 lør. 29/12 Bollhuset B G10 Playoff A 1/8 Final Ankaret - Eagles 7 - 12 LVHK 1  
29124601 lør. 29/12 10:05 lør. 29/12 Lomma/Slättängshallen B12 Playoff B 1/16 Final Ankaret 11 - 12 TMS Ringsted 2  
29122101 lør. 29/12 10:05 lør. 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Playoff B 1/8 Final HLZ Ahlen 13 - 16 Ankaret  
29121603 lør. 29/12 10:15 lør. 29/12 Bollhuset B G10 Playoff A 1/8 Final Ankaret - Sharks 18 - 6 Staffanstorps HK  
29121703 lør. 29/12 10:40 lør. 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/16 Final Ankaret 3 13 - 9 TSV Gilching  
29122202 lør. 29/12 10:45 lør. 29/12 Bjärehovshallen G12 Playoff B 1/16 Final Ankaret 1 10 - 9 Amager 2  
29121104 lør. 29/12 10:50 lør. 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A Semifinal Ankaret 1 16 - 18 Ankaret 2  
29121104 lør. 29/12 10:50 lør. 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A Semifinal Ankaret 1 16 - 18 Ankaret 2  
29125602 lør. 29/12 11:00 lør. 29/12 Bäckagårds sporthall B11 Playoff C 1/4 Final LUGI HF 4 16 - 9 Ankaret  
29121803 lør. 29/12 11:15 lør. 29/12 Dalby/Nyvångshallen G19 Playoff B 1/8 Final Ankaret 16 - 3 SG Ulm & Wiblingen  
29123203 lør. 29/12 11:15 lør. 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/16 Final Ankaret 1 16 - 7 SG Herbrechtingen/Bolheim  
29126304 lør. 29/12 12:05 lør. 29/12 Burlöv/Lillevångshallen G15 Playoff B 1/8 Final Lidingö SK 14 - 8 Ankaret  
29120606 lør. 29/12 12:10 lør. 29/12 Victoriastadion C B14 Playoff A 1/8 Final Hsg/Wallau-Massenheim 14 - 13 Ankaret  
29123005 lør. 29/12 12:25 lør. 29/12 Veberödshallen G11 Playoff A 1/4 Final Staffanstorps HK 12 - 6 Ankaret 2  
29122205 lør. 29/12 12:30 lør. 29/12 Bjärehovshallen G12 Playoff B 1/16 Final Ankaret 2 19 - 3 Trelleborg HBK 2  
29121607 lør. 29/12 12:35 lør. 29/12 Bollhuset B G10 Playoff A 1/4 Final Trelleborgs HK 2 10 - 5 Ankaret - Sharks  
29120306 lør. 29/12 12:40 lør. 29/12 Tetrahallen G9 Playoff C Semifinal Ankaret F09 3 - 9 IK Sävehof 1  
29122106 lør. 29/12 13:10 lør. 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Playoff B 1/4 Final Ankaret 14 - 9 TSV Weilheim  
29121608 lør. 29/12 13:10 lør. 29/12 Bollhuset B B9 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 2 - 15 IK Sävehof 3  
29123407 lør. 29/12 13:35 lør. 29/12 Hagalid G11 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 5 - 11 Eslövs IK 2  
29121609 lør. 29/12 13:45 lør. 29/12 Bollhuset B B9 Playoff B 1/4 Final Ankaret 3 19 - 2 IK Sävehof 4  
29121807 lør. 29/12 13:55 lør. 29/12 Dalby/Nyvångshallen G19 Playoff B 1/4 Final OV Helsingborg 9 - 12 Ankaret  
29122208 lør. 29/12 14:40 lør. 29/12 Bjärehovshallen G12 Playoff B 1/8 Final Ankaret 1 9 - 17 LUGI HF 1  
29121309 lør. 29/12 14:55 lør. 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/8 Final IK Sävehof 1 16 - 17 Ankaret  
29123209 lør. 29/12 14:55 lør. 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/8 Final Helsingør Håndbold 15 - 20 Ankaret 1  
29122109 lør. 29/12 15:20 lør. 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B19 Playoff B Semifinal SG Herbrechtingen/Bolheim 9 - 12 Ankaret  
29121709 lør. 29/12 15:20 lør. 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/8 Final Ankaret 3 13 - 12 IFK Malmö  
29121612 lør. 29/12 15:50 lør. 29/12 Bollhuset B B9 Playoff C 1/4 Final Kävlinge HK 2 18 - 3 Ankaret 2  
29121809 lør. 29/12 15:55 lør. 29/12 Dalby/Nyvångshallen G19 Playoff B Semifinal Nykøbing Håndboldklub 24 - 9 Ankaret  
29122210 lør. 29/12 15:55 lør. 29/12 Bjärehovshallen G12 Playoff B 1/8 Final Hillerød HK 1 13 - 6 Ankaret 2  
29121510 lør. 29/12 16:05 lør. 29/12 Bollhuset A B9 Playoff B Semifinal IK Sävehof 3 4 - 9 Ankaret 3  
29121114 lør. 29/12 17:00 lør. 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A Final Ankaret 2 7 - 16 FIF Håndbold 1  
29121313 lør. 29/12 17:15 lør. 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/4 Final IK Sävehof 3 18 - 8 Ankaret  
29123212 lør. 29/12 17:20 lør. 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/4 Final Eslövs HF 1 17 - 8 Ankaret 1  
29121712 lør. 29/12 18:00 lør. 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/4 Final Ankaret 3 9 - 16 Køge Håndbold 2  
29121512 lør. 29/12 18:15 lør. 29/12 Bollhuset A B9 Playoff B Final Ankaret 3 10 - 7 Ystads IF HF 2  
30120606 søn. 30/12 13:30 søn. 30/12 Victoriastadion C B19 Playoff B Final Ankaret 16 - 18 H43 Lund