Dette er resultatet fra Lundaspelen Handball 2018. Se de seneste resultater fra Lundaspelen Handball 2019 her.

IFK Malmö

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
27123100 to 27/12 08:30 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Pulje 1 IFK Malmö 3 9 - 7 LUGI HF 1  
27121200 to 27/12 08:30 to 27/12 Eos-hallen G9 Pulje 3 IFK Malmö 1 6 - 12 LUGI HF 3  
27126700 to 27/12 09:30 to 27/12 Kirseberg sporthall B12 Pulje 6 Backa HK 28 - 3 IFK Malmö  
27122200 to 27/12 09:30 to 27/12 Bjärehovshallen B11 Pulje 1 LUGI HF 3 15 - 15 IFK Malmö  
27126501 to 27/12 10:05 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Pulje 4 IFK Malmö 10 - 27 HK Aranäs  
27122202 to 27/12 10:40 to 27/12 Bjärehovshallen B11 Pulje 1 IFK Malmö 10 - 9 Kävlinge HK  
27126702 to 27/12 10:40 to 27/12 Kirseberg sporthall B12 Pulje 6 IFK Malmö 8 - 25 TV Oyten  
27126503 to 27/12 11:15 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Pulje 4 TuS Aumühle-Wohltorf 13 - 17 IFK Malmö  
27123105 to 27/12 11:25 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Pulje 1 IFK Malmö 3 7 - 10 FIF Håndbold  
27121205 to 27/12 11:25 to 27/12 Eos-hallen G9 Pulje 3 IFK Malmö 1 9 - 6 IK Sävehof 4  
27120605 to 27/12 12:00 to 27/12 Victoriastadion C G10 Pulje 3 IFK Malmö 8 - 11 LVHK 2  
27121805 to 27/12 12:30 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Pulje 3 IK Sävehof 1 26 - 10 IFK Malmö  
27126706 to 27/12 13:00 to 27/12 Kirseberg sporthall B12 Pulje 6 Ystads IF HF 2 26 - 6 IFK Malmö  
27122206 to 27/12 13:00 to 27/12 Bjärehovshallen B11 Pulje 1 Helsingør Håndbold 6 - 20 IFK Malmö  
27123206 to 27/12 13:30 to 27/12 Borgebyhallen G11 Pulje 2 Ankaret 1 9 - 9 IFK Malmö  
27121807 to 27/12 13:40 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Pulje 3 IFK Malmö 16 - 15 H43 Lund  
27123108 to 27/12 13:55 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Pulje 2 Eslövs IK 5 - 8 IFK Malmö 2  
27120610 to 27/12 14:55 to 27/12 Victoriastadion C G10 Pulje 3 IFK Malmö 7 - 6 Trelleborgs HK 2  
27123209 to 27/12 15:15 to 27/12 Borgebyhallen G11 Pulje 2 FIF Håndbold 20 - 5 IFK Malmö  
27123111 to 27/12 15:40 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Pulje 2 LVHK 10 - 8 IFK Malmö 2  
27121811 to 27/12 16:00 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Pulje 3 FIF Håndbold 29 - 4 IFK Malmö  
28122500 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Pulje 2 IFK Malmö 2 5 - 2 LUGI HF 2  
28122200 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 2 IFK Malmö 12 - 9 OV Helsingborg 1  
28123202 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Borgebyhallen B11 Pulje 1 IFK Malmö 7 - 11 OV Helsingborg 2  
28125602 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Bäckagårds sporthall B12 Pulje 6 IFK Malmö 9 - 17 Handbalschool Rijnmond  
28120605 fr 28/12 11:40 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 1 Kävlinge HK 1 7 - 4 IFK Malmö 3  
28122504 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Pulje 2 IFK Malmö 2 3 - 2 IK Sävehof 1  
28122204 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 2 IFK Malmö 14 - 8 IK Sävehof 2  
28123206 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Borgebyhallen B11 Pulje 1 IFK Malmö 16 - 18 Ankaret  
28122506 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Pulje 2 Kävlinge HK 2 9 - 6 IFK Malmö 2  
28125606 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Bäckagårds sporthall B12 Pulje 6 IFK Malmö 13 - 18 Køge Håndbold  
28122206 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Pulje 2 H43 Lund 1 15 - 7 IFK Malmö  
28120608 fr 28/12 13:25 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 1 IK Sävehof 2 2 - 8 IFK Malmö 3  
28121807 fr 28/12 13:35 fr 28/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Pulje 3 IFK Malmö 14 - 19 LVHK 1  
28121908 fr 28/12 14:10 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Pulje 3 Amager 6 - 4 IFK Malmö  
28120612 fr 28/12 15:45 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 1 IFK Malmö 3 18 - 4 Ankaret F09  
28121811 fr 28/12 15:55 fr 28/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Pulje 3 IFK Malmö 9 - 28 IFK Kristianstad 1  
28121911 fr 28/12 15:55 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Pulje 3 IK Sävehof 3 6 - 4 IFK Malmö  
28120613 fr 28/12 16:30 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 3 Kristianstad Handboll 10 - 3 IFK Malmö 1  
28126515 fr 28/12 18:15 fr 28/12 Stapelbäddens sporthall B16 Pulje 4 SG Herbrechtingen/Bolheim 15 - 18 IFK Malmö  
28121915 fr 28/12 18:15 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Pulje 3 IFK Malmö 17 - 7 H43 Lund 1  
28120616 fr 28/12 18:15 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 3 H43 Lund 4 - 4 IFK Malmö 1  
28126518 fr 28/12 20:00 fr 28/12 Stapelbäddens sporthall B16 Pulje 4 IFK Malmö 10 - 16 HK Country  
28120620 fr 28/12 20:35 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Pulje 3 IFK Malmö 1 5 - 6 IK Sävehof 3  
29120300 lø 29/12 08:30 lø 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B 1/4 Final Eslövs IK 10 - 5 IFK Malmö 1  
29121200 lø 29/12 08:30 lø 29/12 Eos-hallen G10 Playoff B 1/8 Final TMS Ringsted 6 - 10 IFK Malmö  
29125500 lø 29/12 09:30 lø 29/12 Videdals sporthall B11 Playoff B 1/4 Final Ystads IF HF 2 16 - 8 IFK Malmö  
29123401 lø 29/12 10:05 lø 29/12 Hagalid G11 Playoff B 1/8 Final IFK Malmö 7 - 19 LVHK 1  
29120304 lø 29/12 11:10 lø 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Semifinal IFK Malmö 3 1 - 7 Eslövs IK  
29121704 lø 29/12 11:20 lø 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/16 Final IFK Malmö 19 - 14 P SG HSV / Hamm02 2  
29121204 lø 29/12 11:25 lø 29/12 Eos-hallen G10 Playoff B 1/4 Final IK Sävehof 2 3 - 8 IFK Malmö  
29120305 lø 29/12 11:45 lø 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Semifinal IFK Malmö 2 12 - 4 LUGI HF 1  
29124604 lø 29/12 11:55 lø 29/12 Lomma/Slättängshallen B12 Playoff B 1/16 Final H43 Lund 1 24 - 8 IFK Malmö  
29121305 lø 29/12 12:35 lø 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/8 Final Oberursel 25 - 11 IFK Malmö  
29120308 lø 29/12 14:10 lø 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Final Eslövs IK 10 - 9 IFK Malmö 2  
29121709 lø 29/12 15:20 lø 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/8 Final Ankaret 3 13 - 12 IFK Malmö  
29121209 lø 29/12 15:20 lø 29/12 Eos-hallen G10 Playoff B Semifinal IFK Malmö 5 - 6 Kristianstad handboll