Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2018. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Ystads IF HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27121600 to 27/12 08:30 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 IK Sund 4 - 11 Ystads IF HF 1  
27120601 to 27/12 09:05 to 27/12 Victoriastadion C G14 Grp 3 LUGI HF 3 10 - 13 Ystads IF HF  
27122500 to 27/12 09:30 to 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Grp 1 Eslövs HF 6 - 12 Ystads IF HF 1  
27121602 to 27/12 09:40 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 Ystads IF HF 1 14 - 7 IK Sävehof 3  
27122101 to 27/12 10:05 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G19 Grp 5 TMS Ringsted 20 - 4 Ystads IF HF  
27122402 to 27/12 10:40 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 LVHK 10 - 14 Ystads IF HF 1  
27122502 to 27/12 10:40 to 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Grp 1 Ystads IF HF 1 14 - 13 TMS Ringsted  
27121902 to 27/12 10:40 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen B13 Grp 2 Ystads IF HF 1 16 - 8 LUGI HF 1  
27120604 to 27/12 10:50 to 27/12 Victoriastadion C G14 Grp 3 Ystads IF HF 14 - 20 RK Lokomotiva Zagreb  
27126703 to 27/12 11:15 to 27/12 Kirseberg sporthall B12 Grp 6 Ystads IF HF 2 25 - 13 Handbalschool Rijnmond  
27121303 to 27/12 11:15 to 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 5 Ystads IF HF 3 18 - 17 IK Sävehof 3  
27121904 to 27/12 11:50 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen B13 Grp 2 Kävlinge HK 1 10 - 19 Ystads IF HF 1  
27122104 to 27/12 11:50 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G19 Grp 5 SG Ulm & Wiblingen 10 - 10 Ystads IF HF  
27121606 to 27/12 12:00 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 TMS Ringsted 8 - 20 Ystads IF HF 1  
27121006 to 27/12 12:25 to 27/12 Tunahallen B16 Grp 3 TMS Ringsted 2 16 - 16 Ystads IF HF 2  
27122506 to 27/12 13:00 to 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Grp 1 LUGI HF 4 9 - 21 Ystads IF HF 1  
27126706 to 27/12 13:00 to 27/12 Kirseberg sporthall B12 Grp 6 Ystads IF HF 2 26 - 6 IFK Malmö  
27121306 to 27/12 13:00 to 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 5 Ystads IF HF 3 11 - 11 Kävlinge HK 2  
27122406 to 27/12 13:00 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 Ystads IF HF 1 18 - 19 IK Sävehof 2  
27124606 to 27/12 14:05 to 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Grp 4 Ystads IF HF 2 16 - 16 SPR POGON 1945 ZABRZE  
27121009 to 27/12 14:10 to 27/12 Tunahallen B16 Grp 3 Ystads IF HF 2 20 - 10 SG Ulm & Wiblingen  
27122408 to 27/12 14:10 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 Atomix 15 - 19 Ystads IF HF 1  
27120309 to 27/12 14:20 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 2 Eslövs HF 8 - 16 Ystads IF HF 3  
27121609 to 27/12 14:20 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 4 Ankaret 3 12 - 6 Ystads IF HF 2  
27126708 to 27/12 14:25 to 27/12 Kirseberg sporthall B14 Grp 2 TMS Ringsted 1 16 - 8 Ystads IF HF  
27123401 to 27/12 14:30 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 Ystads IF HF 12 - 6 Hillerød HK 2  
27126308 to 27/12 14:40 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 4 Ystads IF HF 2 16 - 14 Hillerød HK  
27123009 to 27/12 14:45 to 27/12 Veberödshallen B11 Grp 3 Ystads IF HF 2 22 - 10 IK Sävehof 3  
27122909 to 27/12 14:55 to 27/12 Harlösahallen B12 Grp 7 TMS Ringsted 2 2 - 19 Ystads IF HF 1  
27124608 to 27/12 15:15 to 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Grp 4 Ankaret 10 - 13 Ystads IF HF 2  
27124510 to 27/12 15:25 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 H43 Lund 3 6 - 24 Ystads IF HF  
27120311 to 27/12 15:30 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 2 Ystads IF HF 3 23 - 2 IK Sävehof 4  
27121611 to 27/12 15:30 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 4 Ystads IF HF 2 18 - 8 IK Sävehof 2  
27123403 to 27/12 15:40 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 LUGI HF 2 10 - 14 Ystads IF HF  
27126310 to 27/12 15:50 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 4 Ljunghusens HK 1 10 - 13 Ystads IF HF 2  
27122911 to 27/12 16:05 to 27/12 Harlösahallen B12 Grp 7 Ystads IF HF 1 20 - 14 IK Sund  
27126711 to 27/12 16:10 to 27/12 Kirseberg sporthall B14 Grp 2 Ystads IF HF 17 - 11 TuS Aumühle-Wohltorf  
27124610 to 27/12 16:25 to 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Grp 4 Amager 12 - 12 Ystads IF HF 2  
27123012 to 27/12 16:30 to 27/12 Veberödshallen B11 Grp 3 Ystads IF HF 2 15 - 15 TMS Ringsted  
27123405 to 27/12 16:50 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 IK Sävehof 1 12 - 10 Ystads IF HF  
27126312 to 27/12 17:00 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 4 LUGI HF 3 14 - 21 Ystads IF HF 2  
27126113 to 27/12 17:25 to 27/12 Lödde Idrottshall B16 Grp 11 Ystads IF HF 1 12 - 16 TV Bissendorf-Holte  
27121914 to 27/12 17:40 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 10 Åhus Handbol 6 - 13 Ystads IF HF  
27124514 to 27/12 17:45 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 Ystads IF HF 15 - 12 Höör H65  
27120115 to 27/12 17:50 to 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 6 Ystads IF HF 24 - 15 SG Herbrechtingen/Bolheim  
27126115 to 27/12 18:35 to 27/12 Lödde Idrottshall B16 Grp 11 IFK Skövde 1 12 - 18 Ystads IF HF 1  
27121916 to 27/12 18:50 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen G12 Grp 10 Ystads IF HF 4 - 12 Handbalschool Brabant 1  
27124516 to 27/12 18:55 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 IK Lågan 9 - 11 Ystads IF HF  
27120117 to 27/12 19:00 to 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 6 Ystads IF HF 17 - 11 HLZ Ahlen  
27123017 to 27/12 19:25 to 27/12 Veberödshallen B11 Grp 3 Åhus Handboll 1 6 - 22 Ystads IF HF 2  
27126117 to 27/12 19:45 to 27/12 Lödde Idrottshall B16 Grp 11 TMS Ringsted 1 17 - 15 Ystads IF HF 1  
28121201 fr 28/12 09:05 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 4 Hillerød HK 11 - 5 Ystads IF HF 2  
28123101 fr 28/12 09:05 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 2 H43 Lund 1 5 - 17 Ystads IF HF 3  
28123800 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Hagalid mini A B8 Grp 1 Ystads IF HF 3 Hillerød HK 1      
28121502 fr 28/12 09:40 fr 28/12 Bollhuset A B16 Grp 11 MTG Wangen 26 - 19 Ystads IF HF 1  
28120202 fr 28/12 09:40 fr 28/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 5 Ystads IF HF 10 - 16 HSG Wettenberg  
28124101 fr 28/12 09:50 fr 28/12 Staffanshallen mini A B8 Grp 2 Ystads IF HF 2 KFUM Lundagård      
28122601 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Hjärupshallen B13 Grp 2 Ystads IF HF 1 17 - 18 Oberursel  
28125601 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Bäckagårds sporthall B12 Grp 6 Ystads IF HF 2 21 - 10 TV Oyten  
28124601 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Lomma/Slättängshallen B12 Grp 7 Hellerup 2 8 - 19 Ystads IF HF 1  
28125202 fr 28/12 10:10 fr 28/12 Staffanshallen mini B B8 Grp 3 FIF Håndbold Ystads IF HF 1      
28123802 fr 28/12 10:10 fr 28/12 Hagalid mini A B8 Grp 1 Ystads IF HF 3 LUGI HF 3      
28121203 fr 28/12 10:15 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 4 Ystads IF HF 2 8 - 7 Kävlinge HK 1  
28123103 fr 28/12 10:15 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 2 Ystads IF HF 3 10 - 0 W TSV Frosh    
28122902 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Harlösahallen B13 Grp 4 IK Sävehof 2 12 - 12 Ystads IF HF 2  
28120204 fr 28/12 10:50 fr 28/12 Sparbanken Skåne Arena B G19 Grp 5 Ystads IF HF 12 - 14 HSG Würm-Mitte  
28124104 fr 28/12 10:50 fr 28/12 Staffanshallen mini A B8 Grp 2 Hillerød HK 2 Ystads IF HF 2      
28125204 fr 28/12 10:50 fr 28/12 Staffanshallen mini B B8 Grp 3 Ystads IF HF 1 LUGI HF 1      
28124603 fr 28/12 11:15 fr 28/12 Lomma/Slättängshallen B12 Grp 7 Ystads IF HF 1 18 - 9 Ljunghusens HK  
28122603 fr 28/12 11:15 fr 28/12 Hjärupshallen B13 Grp 2 LVHK 2 15 - 19 Ystads IF HF 1  
28121205 fr 28/12 11:25 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 4 LUGI HF 2 12 - 12 Ystads IF HF 2  
28123105 fr 28/12 11:25 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 2 LVHK 5 - 22 Ystads IF HF 3  
28121505 fr 28/12 11:25 fr 28/12 Bollhuset A B16 Grp 11 Ystads IF HF 1 23 - 10 Køge Håndbold 2  
28123806 fr 28/12 11:35 fr 28/12 Hagalid mini A B8 Grp 1 Växjö HF Ystads IF HF 3      
28125604 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Bäckagårds sporthall B12 Grp 6 Køge Håndbold 8 - 15 Ystads IF HF 2  
28123807 fr 28/12 11:55 fr 28/12 Hagalid mini A B8 Grp 1 LVHK 1 Ystads IF HF 3      
28124108 fr 28/12 12:15 fr 28/12 Staffanshallen mini A B8 Grp 2 Veberöds Handbollsklubb Ystads IF HF 2      
28122905 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Harlösahallen B13 Grp 4 Ystads IF HF 2 15 - 11 LUGI HF 2  
28124605 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Lomma/Slättängshallen B12 Grp 7 TSV Rudow 1...udow Devils 7 - 15 Ystads IF HF 1  
28125209 fr 28/12 12:35 fr 28/12 Staffanshallen mini B B8 Grp 3 Ystads IF HF 1 Eslövs HF      
28124109 fr 28/12 12:35 fr 28/12 Staffanshallen mini A B8 Grp 2 LUGI HF 2 Ystads IF HF 2      
28120507 fr 28/12 12:40 fr 28/12 Victoriastadion B G14 Grp 3 Ystads IF HF 14 - 8 Hillerød HK 1  
28121508 fr 28/12 13:10 fr 28/12 Bollhuset A B19 Grp 6 HC Novi Beograd 7 - 19 Ystads IF HF  
28125211 fr 28/12 13:15 fr 28/12 Staffanshallen mini B B8 Grp 3 LVHK 2 Ystads IF HF 1      
28125607 fr 28/12 13:35 fr 28/12 Bäckagårds sporthall B12 Grp 6 Backa HK 14 - 14 Ystads IF HF 2  
28120509 fr 28/12 13:50 fr 28/12 Victoriastadion B G14 Grp 3 Handbalschool Brabant 2 10 - 12 Ystads IF HF  
28122508 fr 28/12 14:15 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 4 OV Helsingborg 1 13 - 13 Ystads IF HF 1  
28121510 fr 28/12 14:20 fr 28/12 Bollhuset A B19 Grp 6 Hillerød HK 9 - 14 Ystads IF HF  
28121210 fr 28/12 14:45 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 3 Ystads IF HF 1 18 - 5 Ankaret 2  
28120310 fr 28/12 14:55 fr 28/12 Tetrahallen B10 Grp 1 Ystads IF HF 1 6 - 11 Ankaret 1  
28124509 fr 28/12 15:05 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 Ystads IF HF 11 - 10 TMS Ringsted  
28121610 fr 28/12 15:10 fr 28/12 Bollhuset B B10 Grp 4 Ankaret 2 14 - 10 Ystads IF HF 2  
28123010 fr 28/12 15:20 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 3 Veberöd HK 9 - 20 Ystads IF HF 2  
28123402 fr 28/12 15:30 fr 28/12 Hagalid G10 Grp 5 Eslövs IK 2 5 - 9 Ystads IF HF  
28120912 fr 28/12 15:45 fr 28/12 Vipeholmshallen B14 Grp 2 Ystads IF HF 10 - 15 VfL Günzburg  
28126211 fr 28/12 16:00 fr 28/12 Uppåkrahallen B13 Grp 5 Ystads IF HF 3 11 - 12 TMS Ringsted  
28126311 fr 28/12 16:15 fr 28/12 Burlöv/Lillevångshallen G12 Grp 10 Amager 1 11 - 8 Ystads IF HF  
28122512 fr 28/12 16:35 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 4 Ystads IF HF 1 23 - 18 Eslövs HF 2  
28122112 fr 28/12 16:45 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 3 Ystads IF HF 2 12 - 18 HK Malmö  
28124512 fr 28/12 16:50 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 Handbalschool Brabant 18 - 8 Ystads IF HF  
28120914 fr 28/12 16:55 fr 28/12 Vipeholmshallen B14 Grp 2 IK Sävehof 2 11 - 11 Ystads IF HF  
28121613 fr 28/12 16:55 fr 28/12 Bollhuset B B10 Grp 4 Ystads IF HF 2 13 - 11 IK Sävehof 2  
28121214 fr 28/12 17:05 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 3 Ystads IF HF 1 8 - 8 LUGI HF 1  
28123013 fr 28/12 17:05 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 3 Ystads IF HF 2 16 - 11 LUGI HF 4  
28120314 fr 28/12 17:15 fr 28/12 Tetrahallen B10 Grp 1 Ystads IF HF 1 19 - 9 Kävlinge HK 1  
28123405 fr 28/12 17:15 fr 28/12 Hagalid G10 Grp 5 Ystads IF HF 6 - 7 Staffanstorps HK  
28126313 fr 28/12 17:25 fr 28/12 Burlöv/Lillevångshallen G12 Grp 10 Ystads IF HF 6 - 10 Ledøje -Smørum Håndbold  
28126214 fr 28/12 17:45 fr 28/12 Uppåkrahallen B13 Grp 5 Bergischer HC 22 - 14 Ystads IF HF 3  
28122114 fr 28/12 17:55 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 3 HC Novi Beograd 11 - 11 Ystads IF HF 2  
28126315 fr 28/12 18:35 fr 28/12 Burlöv/Lillevångshallen G12 Grp 10 Trelleborg HBK 1 8 - 6 Ystads IF HF  
28123016 fr 28/12 18:50 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 3 IK Sund 13 - 9 Ystads IF HF 2  
28124516 fr 28/12 19:10 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 Ystads IF HF 14 - 8 IK Sävehof 4  
28126217 fr 28/12 19:30 fr 28/12 Uppåkrahallen B13 Grp 5 IK Lågan 15 - 15 Ystads IF HF 3  
28122517 fr 28/12 19:30 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 4 Ystads IF HF 1 21 - 14 LUGI HF 2  
29123101 lö 29/12 09:05 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff B 1/4 Final Ystads IF HF 2 16 - 13 LUGI HF 2  
29120901 lö 29/12 09:05 lö 29/12 Vipeholmshallen B12 Playoff A 1/8 Final FIF Håndbold 20 - 19 Ystads IF HF 2  
29121201 lö 29/12 09:05 lö 29/12 Eos-hallen G10 Playoff B 1/8 Final Ystads IF HF 7 - 2 Kävlinge HK 1  
29123000 lö 29/12 09:30 lö 29/12 Veberödshallen G11 Playoff A 1/8 Final Ystads IF HF 9 - 4 LUGI HF 2  
29123200 lö 29/12 09:30 lö 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/16 Final Ystads IF HF 2 15 - 11 IFK Skövde 1  
29121800 lö 29/12 09:30 lö 29/12 Dalby/Nyvångshallen G19 Playoff B 1/8 Final Ystads IF HF 9 - 15 SCDJK Everswinkel  
29122500 lö 29/12 09:30 lö 29/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Playoff B 1/16 Final IK Sävehof 3 10 - 8 Ystads IF HF  
29122900 lö 29/12 09:30 lö 29/12 Harlösahallen B14 Playoff B 1/16 Final Ystads IF HF 21 - 15 SG Ulm & Wiblingen  
29125500 lö 29/12 09:30 lö 29/12 Videdals sporthall B11 Playoff B 1/4 Final Ystads IF HF 2 16 - 8 IFK Malmö  
29120102 lö 29/12 09:40 lö 29/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Playoff A 1/8 Final FIF Håndbold 19 - 18 Ystads IF HF  
29121103 lö 29/12 10:15 lö 29/12 Idrottshallen B10 Playoff A 1/4 Final FIF Håndbold 1 18 - 5 Ystads IF HF 1  
29123002 lö 29/12 10:40 lö 29/12 Veberödshallen G11 Playoff A 1/4 Final SV Warnemünde 6 - 16 Ystads IF HF  
29120404 lö 29/12 10:50 lö 29/12 Victoriastadion A G14 Playoff A 1/16 Final Ystads IF HF 11 - 18 HK Aranäs  
29126605 lö 29/12 11:35 lö 29/12 ISLK-hallen B13 Playoff A 1/8 Final HC Novi Beograd 16 - 14 Ystads IF HF 1  
29121205 lö 29/12 12:00 lö 29/12 Eos-hallen G10 Playoff B 1/4 Final Kristianstad handboll 10 - 5 Ystads IF HF  
29121304 lö 29/12 12:00 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/8 Final Ystads IF HF 2 15 - 11 Kävlinge HK 2  
29120906 lö 29/12 12:00 lö 29/12 Vipeholmshallen B12 Playoff A 1/8 Final Ystads IF HF 1 20 - 16 Zagreb 2  
29120206 lö 29/12 12:05 lö 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff A 1/4 Final Ystads IF HF 3 7 - 9 LUGI HF 2  
29120207 lö 29/12 12:40 lö 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff A 1/4 Final Ystads IF HF 1 16 - 9 IK Sävehof 1  
29125504 lö 29/12 12:50 lö 29/12 Videdals sporthall B11 Playoff B Semifinal Ystads IF HF 2 15 - 9 LVHK  
29123007 lö 29/12 13:35 lö 29/12 Veberödshallen B11 Playoff A 1/4 Final FIF Håndbold 19 - 15 Ystads IF HF 1  
29123207 lö 29/12 13:35 lö 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/16 Final Ystads IF HF 1 20 - 10 SG Ulm & Wiblingen  
29121307 lö 29/12 13:45 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/8 Final Amager 10 - 13 Ystads IF HF 3  
29123108 lö 29/12 13:50 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff B Semifinal Eslövs HF 8 - 10 Ystads IF HF 2  
29123208 lö 29/12 14:20 lö 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/8 Final Ystads IF HF 2 15 - 18 Eslövs HF 1  
29121610 lö 29/12 14:20 lö 29/12 Bollhuset B B9 Playoff B 1/4 Final H43 Lund 1 3 - 6 Ystads IF HF 2  
29122908 lö 29/12 15:10 lö 29/12 Harlösahallen B14 Playoff B 1/8 Final Ystads IF HF 17 - 15 P AMTV Hamburg  
29120911 lö 29/12 15:15 lö 29/12 Vipeholmshallen B12 Playoff A 1/4 Final Ystads IF HF 1 9 - 18 TMS Ringsted 1  
29123010 lö 29/12 15:25 lö 29/12 Veberödshallen G11 Playoff A Semifinal Ystads IF HF 6 - 21 FIF Håndbold  
29120212 lö 29/12 15:35 lö 29/12 Sparbanken Skåne Arena B B9 Playoff A Semifinal LUGI HF 2 8 - 16 Ystads IF HF 1  
29123211 lö 29/12 16:05 lö 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/8 Final HSG Gröbenz...ng GP FüGrO 22 - 23 Ystads IF HF 1  
29121311 lö 29/12 16:05 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/4 Final Ystads IF HF 2 13 - 22 Oberursel  
29121511 lö 29/12 16:40 lö 29/12 Bollhuset A B9 Playoff B Semifinal Ystads IF HF 2 5 - 4 H43 Lund 2  
29121312 lö 29/12 16:40 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/4 Final Eslövs HF 15 - 20 Ystads IF HF 3  
29123112 lö 29/12 16:50 lö 29/12 Alfa Lavalhallen B10 Playoff B Final Ystads IF HF 2 16 - 15 LUGI HF 3  
29122912 lö 29/12 17:40 lö 29/12 Harlösahallen B14 Playoff B 1/4 Final Ystads IF HF 13 - 14 H43 Lund 1  
29123213 lö 29/12 17:55 lö 29/12 Borgebyhallen B16 Playoff B 1/4 Final TuS Aumühle-Wohltorf 13 - 12 Ystads IF HF 1  
29121512 lö 29/12 18:15 lö 29/12 Bollhuset A B9 Playoff B Final Ankaret 3 10 - 7 Ystads IF HF 2  
29121116 lö 29/12 18:40 lö 29/12 Idrottshallen B9 Playoff A Final FIF Håndbold 10 - 8 Ystads IF HF 1  
29121315 lö 29/12 18:55 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B Semifinal Ystads IF HF 3 15 - 8 IK Sävehof 3  
30120600 sö 30/12 08:30 sö 30/12 Victoriastadion C B11 Playoff B Final Ystads IF HF 2 19 - 13 IK Sävehof 2  
30120602 sö 30/12 10:10 sö 30/12 Victoriastadion C B13 Playoff B Final IFK Kristianstad 1 19 - 12 Ystads IF HF 3