Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2018. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Eslövs IK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27120700 to 27/12 08:30 to 27/12 Fäladshallen G16 Grp 1 LUGI HF 13 - 15 Eslövs IK  
27120702 to 27/12 09:40 to 27/12 Fäladshallen G16 Grp 1 Eslövs IK 9 - 14 FIF Håndbold  
27120706 to 27/12 12:00 to 27/12 Fäladshallen G16 Grp 1 Skuru IK 15 - 21 Eslövs IK  
27121208 to 27/12 13:45 to 27/12 Eos-hallen G10 Grp 2 H43 Lund 5 10 - 9 Eslövs IK 1  
27122106 to 27/12 13:55 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Grp 5 Eslövs IK 4 - 11 FIF Håndbold  
27123108 to 27/12 13:55 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 2 Eslövs IK 5 - 8 IFK Malmö 2  
27123400 to 27/12 13:55 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 IK Sävehof 1 11 - 3 Eslövs IK 2  
27122108 to 27/12 15:05 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Grp 5 HT München 11 - 16 Eslövs IK  
27126610 to 27/12 15:05 to 27/12 ISLK-hallen G13 Grp 3 Skövde HF 2 17 - 16 Eslövs IK  
27123402 to 27/12 15:05 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 Eslövs IK 2 10 - 11 Staffanstorps HK  
27123110 to 27/12 15:05 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 2 IK Sävehof 1 5 - 10 Eslövs IK  
27121211 to 27/12 15:30 to 27/12 Eos-hallen G10 Grp 2 RK Lokomotiva Zagreb 18 - 11 Eslövs IK 1  
27122209 to 27/12 15:30 to 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Eslövs IK 1 15 - 7 IK Sävehof 3  
27123112 to 27/12 16:15 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 2 LUGI HF 2 8 - 7 Eslövs IK  
27126613 to 27/12 16:50 to 27/12 ISLK-hallen G13 Grp 3 Eslövs IK 11 - 22 H43 Lund 3  
27122212 to 27/12 17:15 to 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Eslövs IK 1 12 - 15 SV Warnemünde    
27123406 to 27/12 17:25 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 LUGI HF 2 8 - 10 Eslövs IK 2  
27122414 to 27/12 17:40 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G11 Grp 3 Eslövs IK 2 11 - 8 LUGI HF 3  
27122915 to 27/12 19:00 to 27/12 Harlösahallen G12 Grp 2 Eslövs IK 13 - 3 FIF Håndbold 2  
27122417 to 27/12 19:25 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen G11 Grp 3 Eslövs IK 2 15 - 4 Helsingør Håndbold  
27122217 to 27/12 20:10 to 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 LUGI HF 1 13 - 5 Eslövs IK 1  
27122917 to 27/12 20:10 to 27/12 Harlösahallen G12 Grp 2 Hillerød HK 1 8 - 10 Eslövs IK  
28124500 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G10 Grp 2 Eslövs IK 1 11 - 18 Trelleborgs HK 1  
28122100 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Grp 5 TSV Herrsching 16 - 11 Eslövs IK  
28122502 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Grp 2 Kävlinge HK 2 5 - 6 Eslövs IK  
28122103 fr 28/12 11:15 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A G15 Grp 5 Eslövs IK 20 - 9 Kävlinge hk  
28124504 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G10 Grp 2 Eslövs IK 1 10 - 7 Ljunghusens...dbollsklubb  
28122505 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Grp 2 Eslövs IK 1 - 6 LVHK  
28120707 fr 28/12 12:35 fr 28/12 Fäladshallen G16 Grp 1 Eslövs IK 9 - 7 Spånga HK  
28124506 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G10 Grp 2 TMS Ringsted 10 - 8 Eslövs IK 1  
28122406 fr 28/12 13:20 fr 28/12 Lödde/Tolvåkershallen G11 Grp 3 Eslövs IK 2 5 - 15 Skuru IK  
28120711 fr 28/12 14:55 fr 28/12 Fäladshallen G16 Grp 1 Eslövs IK 9 - 16 IK Sävehof 1  
28122409 fr 28/12 15:05 fr 28/12 Lödde/Tolvåkershallen G11 Grp 3 LVHK 1 10 - 12 Eslövs IK 2  
28122210 fr 28/12 15:20 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Ankaret 2 18 - 8 Eslövs IK 1  
28123402 fr 28/12 15:30 fr 28/12 Hagalid G10 Grp 5 Eslövs IK 2 5 - 9 Ystads IF HF  
28122412 fr 28/12 16:50 fr 28/12 Lödde/Tolvåkershallen G11 Grp 3 Ljunghusens HK 12 - 8 Eslövs IK 2  
28122213 fr 28/12 17:05 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Eslövs IK 1 10 - 6 Kristianstad handboll  
28120815 fr 28/12 17:40 fr 28/12 Östra Tornhallen G12 Grp 2 LVHK 2 8 - 10 Eslövs IK  
28123406 fr 28/12 17:50 fr 28/12 Hagalid G10 Grp 5 Eslövs IK 2 11 - 1 Hillerød HK 2  
28126616 fr 28/12 17:55 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 3 HK Münster 8 - 15 Eslövs IK  
28122216 fr 28/12 18:50 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 OV Helsingborg 2 6 - 8 Eslövs IK 1  
28120818 fr 28/12 19:25 fr 28/12 Östra Tornhallen G12 Grp 2 Eslövs IK 18 - 6 HA of Hong ...g Kong WU12  
28126619 fr 28/12 19:40 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 3 Eslövs IK 11 - 14 LUGI HF 2  
29120300 lö 29/12 08:30 lö 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B 1/4 Final Eslövs IK 10 - 5 IFK Malmö 1  
29121203 lö 29/12 10:15 lö 29/12 Eos-hallen G10 Playoff B 1/8 Final IK Sävehof 4 5 - 4 Eslövs IK 2  
29120304 lö 29/12 11:10 lö 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Semifinal IFK Malmö 3 1 - 7 Eslövs IK  
29123303 lö 29/12 11:40 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G13 Playoff B 1/8 Final LVHK 1 7 - 9 Eslövs IK  
29121906 lö 29/12 13:20 lö 29/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Playoff C 1/4 Final Eslövs IK 1 9 - 7 P LUGI HF 1  
29123407 lö 29/12 13:35 lö 29/12 Hagalid G11 Playoff B 1/4 Final Ankaret 1 5 - 11 Eslövs IK 2  
29120308 lö 29/12 14:10 lö 29/12 Tetrahallen G9 Playoff B Final Eslövs IK 10 - 9 IFK Malmö 2  
29120810 lö 29/12 14:40 lö 29/12 Östra Tornhallen G12 Playoff A 1/8 Final Eslövs IK 14 - 9 Kristianstad HK  
29123410 lö 29/12 15:20 lö 29/12 Hagalid G11 Playoff C 1/4 Final Eslövs IK 1 13 - 5 IK Lågan  
29121909 lö 29/12 15:25 lö 29/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Playoff C Semifinal Eslövs IK 1 4 - 16 IK Sävehof 3  
29126310 lö 29/12 15:35 lö 29/12 Burlöv/Lillevångshallen G15 Playoff B 1/8 Final Eslövs IK 10 - 11 Vinslövs HK  
29121012 lö 29/12 15:40 lö 29/12 Tunahallen G16 Playoff A 1/8 Final Eslövs IK 16 - 12 Hellerup 1  
29123310 lö 29/12 15:55 lö 29/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B G13 Playoff B 1/4 Final HK Malmö 2 15 - 9 Eslövs IK  
29123414 lö 29/12 18:00 lö 29/12 Hagalid G11 Playoff B Semifinal HUK Øresund 9 - 6 Eslövs IK 2  
29120815 lö 29/12 18:05 lö 29/12 Östra Tornhallen G12 Playoff A 1/4 Final Eslövs IK 14 - 12 Ajax København 1  
29123415 lö 29/12 18:40 lö 29/12 Hagalid G11 Playoff C Semifinal Eslövs IK 1 20 - 7 Helsingør Håndbold  
29121017 lö 29/12 18:45 lö 29/12 Tunahallen G16 Playoff A 1/4 Final Eslövs IK 12 - 13 LUGI HF  
29120817 lö 29/12 19:35 lö 29/12 Östra Tornhallen G12 Playoff A Semifinal LVHK 1 7 - 15 Eslövs IK  
29123514 lö 29/12 19:55 lö 29/12 Staffanshallen G11 Playoff C Final Eslövs IK 1 9 - 11 LVHK 2  
30121103 sö 30/12 12:00 sö 30/12 Idrottshallen G12 Playoff A Final FIF Håndbold 1 16 - 11 Eslövs IK