Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2018. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

IK Sävehof

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27120300 to 27/12 08:30 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 1 OV Helsingborg HK 3 - 13 IK Sävehof 1  
27126600 to 27/12 08:30 to 27/12 ISLK-hallen G13 Grp 1 IK Sävehof 3 17 - 12 HK Malmö 2  
27121201 to 27/12 09:05 to 27/12 Eos-hallen G9 Grp 3 IK Sävehof 4 4 - 12 Kristianstad Handboll  
27120701 to 27/12 09:05 to 27/12 Fäladshallen G16 Grp 1 IK Sävehof 1 20 - 8 Spånga HK  
27121101 to 27/12 09:05 to 27/12 Idrottshallen G19 Grp 1 IK Sävehof 14 - 13 Ajax København  
27122400 to 27/12 09:30 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 OV Helsingborg 1 16 - 14 IK Sävehof 2  
27126300 to 27/12 09:30 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 3 H43 Lund 15 - 8 IK Sävehof 1  
27123102 to 27/12 09:40 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 1 LUGI HF 1 9 - 2 IK Sävehof 2  
27126602 to 27/12 09:40 to 27/12 ISLK-hallen G13 Grp 1 SG Kappelwi...k/Steinbach 13 - 13 IK Sävehof 3  
27121602 to 27/12 09:40 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 Ystads IF HF 1 14 - 7 IK Sävehof 3  
27120302 to 27/12 09:40 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 1 IK Sävehof 1 4 - 8 FIF Håndbold  
27124501 to 27/12 10:05 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G10 Grp 6 OV Helsingborg 5 - 10 IK Sävehof 4  
27122901 to 27/12 10:05 to 27/12 Harlösahallen B11 Grp 2 Åhus Handboll 2 16 - 19 IK Sävehof 1  
27123001 to 27/12 10:05 to 27/12 Veberödshallen G10 Grp 1 Kävlinge HK 2 8 - 18 IK Sävehof 2  
27121301 to 27/12 10:05 to 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 5 IK Sävehof 3 12 - 21 Bergischer HC  
27121203 to 27/12 10:15 to 27/12 Eos-hallen G9 Grp 3 IK Sävehof 3 5 - 5 IK Sävehof 4  
27121203 to 27/12 10:15 to 27/12 Eos-hallen G9 Grp 3 IK Sävehof 3 5 - 5 IK Sävehof 4  
27126302 to 27/12 10:40 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 3 IK Sävehof 1 8 - 12 LUGI HF 1  
27121604 to 27/12 10:50 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 3 IK Sävehof 3 7 - 15 LUGI HF 1  
27121104 to 27/12 10:50 to 27/12 Idrottshallen G19 Grp 1 IK Sävehof 15 - 10 Önnereds HK  
27120704 to 27/12 10:50 to 27/12 Fäladshallen G16 Grp 1 IK Sävehof 1 12 - 11 FIF Håndbold  
27123104 to 27/12 10:50 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 1 IK Sävehof 2 3 - 22 Kävlinge HK 1  
27121303 to 27/12 11:15 to 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 5 Ystads IF HF 3 18 - 17 IK Sävehof 3  
27122403 to 27/12 11:15 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 IK Sävehof 2 23 - 19 Eslövs HF 2  
27121205 to 27/12 11:25 to 27/12 Eos-hallen G9 Grp 3 IFK Malmö 1 9 - 6 IK Sävehof 4  
27126605 to 27/12 11:40 to 27/12 ISLK-hallen G13 Grp 6 IFK Kristianstad 11 - 11 IK Sävehof 1  
27122904 to 27/12 11:50 to 27/12 Harlösahallen B11 Grp 2 FIF Håndbold 18 - 12 IK Sävehof 1  
27123004 to 27/12 11:50 to 27/12 Veberödshallen G10 Grp 1 LUGI HF 1 4 - 12 IK Sävehof 2  
27124504 to 27/12 11:50 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G10 Grp 6 Ankaret - Sharks 15 - 9 IK Sävehof 4  
27121206 to 27/12 12:00 to 27/12 Eos-hallen G9 Grp 3 IK Sävehof 3 5 - 5 LUGI HF 3  
27120306 to 27/12 12:00 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 1 H43 Lund 2 10 - 13 IK Sävehof 1  
27120505 to 27/12 12:20 to 27/12 Victoriastadion B G14 Grp 5 IK Sävehof 2 12 - 16 Ajax København 1  
27121305 to 27/12 12:25 to 27/12 Stångby/Tornhallen B13 Grp 5 IK Lågan 8 - 16 IK Sävehof 3  
27121805 to 27/12 12:30 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Grp 3 IK Sävehof 1 26 - 10 IFK Malmö  
27121707 to 27/12 12:45 to 27/12 Gunnesbohallen B15 Grp 5 IK Sävehof 6 - 16 Ski IL  
27121906 to 27/12 13:00 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen B12 Grp 5 LUGI HF 2 16 - 11 IK Sävehof 3  
27126306 to 27/12 13:00 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 3 FIF Håndbold 1 32 - 2 IK Sävehof 1  
27122406 to 27/12 13:00 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 Ystads IF HF 1 18 - 19 IK Sävehof 2  
27120107 to 27/12 13:05 to 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 1 IK Sävehof 14 - 17 FIF Håndbold  
27120907 to 27/12 13:10 to 27/12 Vipeholmshallen B14 Grp 11 IK Sävehof 1 10 - 0 W TSV Frosh  
27120607 to 27/12 13:10 to 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 3 LVHK 2 15 - 9 IK Sävehof 3  
27126205 to 27/12 13:10 to 27/12 Uppåkrahallen G11 Grp 1 H43 Lund 2 14 - 5 IK Sävehof 1  
27126506 to 27/12 13:15 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 6 IK Sävehof 3 12 - 19 HT München 1  
27126106 to 27/12 13:15 to 27/12 Lödde Idrottshall G15 Grp 6 IK Sävehof 16 - 8 TV Oyten  
27122605 to 27/12 13:20 to 27/12 Hjärupshallen G12 Grp 4 IK Sävehof 4 12 - 9 Staffanstorps HK  
27126608 to 27/12 13:25 to 27/12 ISLK-hallen G13 Grp 6 IK Sävehof 1 10 - 6 Handbalschool Rijnmond  
27124605 to 27/12 13:30 to 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Grp 4 Amager 12 - 15 IK Sävehof 2  
27120507 to 27/12 13:30 to 27/12 Victoriastadion B G14 Grp 5 HSG Delmenhorst 10 - 15 IK Sävehof 2  
27121608 to 27/12 13:45 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 4 LUGI HF 2 21 - 6 IK Sävehof 2  
27120308 to 27/12 13:45 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 2 LVHK 8 - 8 IK Sävehof 4  
27126707 to 27/12 13:50 to 27/12 Kirseberg sporthall B14 Grp 2 VfL Günzburg 19 - 10 IK Sävehof 2  
27121709 to 27/12 13:55 to 27/12 Gunnesbohallen B15 Grp 5 HC Empor Rostock 19 - 8 IK Sävehof  
27123400 to 27/12 13:55 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 IK Sävehof 1 11 - 3 Eslövs IK 2  
27120109 to 27/12 14:15 to 27/12 Sparbanken Skåne Arena A B19 Grp 1 LUGI HF 2 19 - 11 IK Sävehof  
27120909 to 27/12 14:20 to 27/12 Vipeholmshallen B14 Grp 11 TV Roßtal 10 - 20 IK Sävehof 1  
27120609 to 27/12 14:20 to 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 3 IK Sävehof 3 3 - 8 Amager  
27126207 to 27/12 14:20 to 27/12 Uppåkrahallen G11 Grp 1 IK Sävehof 1 4 - 15 Staffanstorps HK  
27126508 to 27/12 14:25 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 6 Oberursel 11 - 23 IK Sävehof 3  
27122607 to 27/12 14:30 to 27/12 Hjärupshallen G12 Grp 4 LUGI HF 3 10 - 14 IK Sävehof 4  
27124607 to 27/12 14:40 to 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Grp 4 IK Sävehof 2 24 - 12 LUGI HF 2  
27123208 to 27/12 14:40 to 27/12 Borgebyhallen G11 Grp 2 IK Sävehof 2 10 - 13 Ankaret 1  
27123009 to 27/12 14:45 to 27/12 Veberödshallen B11 Grp 3 Ystads IF HF 2 22 - 10 IK Sävehof 3  
27121909 to 27/12 14:45 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen B12 Grp 5 Hellerup 1 27 - 15 IK Sävehof 3  
27124509 to 27/12 14:50 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 IK Sävehof 4 9 - 23 Handbalschool Brabant  
27126109 to 27/12 15:00 to 27/12 Lödde Idrottshall G15 Grp 6 IK Sävehof 12 - 12 Rudersdal Håndbold  
27123110 to 27/12 15:05 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 2 IK Sävehof 1 5 - 10 Eslövs IK  
27126309 to 27/12 15:15 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 4 Ankaret 2 19 - 3 IK Sävehof 2  
27122510 to 27/12 15:20 to 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Grp 2 IK Sävehof 3 7 - 11 IFK Ystad HK  
27122410 to 27/12 15:20 to 27/12 Lödde/Tolvåkershallen B11 Grp 4 IK Sävehof 2 21 - 17 LVHK  
27121810 to 27/12 15:25 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Grp 3 LVHK 1 22 - 19 IK Sävehof 1  
27120311 to 27/12 15:30 to 27/12 Tetrahallen B9 Grp 2 Ystads IF HF 3 23 - 2 IK Sävehof 4  
27122209 to 27/12 15:30 to 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Eslövs IK 1 15 - 7 IK Sävehof 3  
27121511 to 27/12 15:30 to 27/12 Bollhuset A G16 Grp 6 IK Sävehof 3 13 - 9 TMS Ringsted  
27121611 to 27/12 15:30 to 27/12 Bollhuset B B9 Grp 4 Ystads IF HF 2 18 - 8 IK Sävehof 2  
27126710 to 27/12 15:35 to 27/12 Kirseberg sporthall B14 Grp 2 IK Sävehof 2 12 - 20 TMS Ringsted 1  
27121012 to 27/12 15:55 to 27/12 Tunahallen B16 Grp 2 IK Sävehof 1 14 - 9 Handbalschool Rijnmond  
27123211 to 27/12 16:25 to 27/12 Borgebyhallen G11 Grp 2 IK Sävehof 2 10 - 16 H43 Lund 1  
27126311 to 27/12 16:25 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B10 Grp 4 IK Sävehof 2 11 - 20 Hillerød HK  
27124512 to 27/12 16:35 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 IK Sävehof 4 11 - 21 TMS Ringsted  
27121513 to 27/12 16:40 to 27/12 Bollhuset A G16 Grp 6 H65 Höör 15 - 13 IK Sävehof 3  
27126211 to 27/12 16:40 to 27/12 Uppåkrahallen G11 Grp 1 LVHK 2 11 - 11 IK Sävehof 1  
27121312 to 27/12 16:40 to 27/12 Stångby/Tornhallen G12 Grp 7 IK Sävehof 2 12 - 8 LUGI HF 2  
27123113 to 27/12 16:50 to 27/12 Alfa Lavalhallen G9 Grp 2 IK Sävehof 1 6 - 15 Kävlinge HK 2  
27123405 to 27/12 16:50 to 27/12 Hagalid G10 Grp 5 IK Sävehof 1 12 - 10 Ystads IF HF  
27120613 to 27/12 16:55 to 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 4 IK Sävehof 5 8 - 10 Kristianstad handboll  
27124611 to 27/12 17:00 to 27/12 Lomma/Slättängshallen B13 Grp 4 Ankaret 14 - 14 IK Sävehof 2  
27126512 to 27/12 17:05 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 7 IK Sävehof 2 14 - 13 Hellerup 2  
27123013 to 27/12 17:05 to 27/12 Veberödshallen B11 Grp 3 IK Sävehof 3 15 - 14 Åhus Handboll 1  
27121014 to 27/12 17:05 to 27/12 Tunahallen B16 Grp 2 FIF Håndbold 15 - 19 IK Sävehof 1  
27122513 to 27/12 17:05 to 27/12 Lödde/Nyvångshallen B10 Grp 2 IK Sävehof 3 8 - 13 IK Sund  
27123312 to 27/12 17:40 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 8 LUGI HF 1 9 - 14 IK Sävehof 1  
27122213 to 27/12 17:50 to 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 IK Sävehof 3 8 - 7 LUGI HF 1    
27121314 to 27/12 17:50 to 27/12 Stångby/Tornhallen G12 Grp 7 FIF Håndbold 1 16 - 4 IK Sävehof 2  
27120615 to 27/12 18:05 to 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 4 FIF Håndbold 1 12 - 3 IK Sävehof 5  
27123015 to 27/12 18:15 to 27/12 Veberödshallen B11 Grp 3 TMS Ringsted 27 - 9 IK Sävehof 3  
27120416 to 27/12 18:15 to 27/12 Victoriastadion A G14 Grp 9 TuS Holstein Quickborn 14 - 17 IK Sävehof 1  
27126514 to 27/12 18:15 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 7 H43 Lund Lund 17 - 9 IK Sävehof 2  
27121815 to 27/12 18:20 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen G16 Grp 8 IK Sävehof 2 13 - 7 Hillerød HK  
27126214 to 27/12 18:25 to 27/12 Uppåkrahallen G12 Grp 9 IK Sävehof 1 13 - 18 LVHK 1  
27123116 to 27/12 18:40 to 27/12 Alfa Lavalhallen B12 Grp 2 IK Sävehof 2 9 - 24 TMS Ringsted 1  
27123314 to 27/12 18:50 to 27/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 8 IK Sävehof 1 18 - 12 Team Bremen  
27125616 to 27/12 18:55 to 27/12 Bäckagårds sporthall G13 Grp 2 IK Sävehof 2 15 - 3 WJSG Eltville/Wiesbaden  
27120817 to 27/12 19:00 to 27/12 Östra Tornhallen G12 Grp 1 IK Sävehof 3 16 - 12 Ajax København 2  
27122215 to 27/12 19:00 to 27/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 SV Warnemünde 10 - 6 IK Sävehof 3  
27120617 to 27/12 19:15 to 27/12 Victoriastadion C G10 Grp 4 H43 Lund 4 3 - 13 IK Sävehof 5  
27124517 to 27/12 19:30 to 27/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 H43 Lund 3 9 - 23 IK Sävehof 4  
27126216 to 27/12 19:35 to 27/12 Uppåkrahallen G12 Grp 9 Farum håndbold 9 - 9 IK Sävehof 1  
27123118 to 27/12 19:50 to 27/12 Alfa Lavalhallen B12 Grp 2 SG Ulm & Wiblingen 11 - 26 IK Sävehof 2  
27120419 to 27/12 20:00 to 27/12 Victoriastadion A G14 Grp 9 IK Sävehof 1 17 - 8 Køge Håndbold 2  
27121818 to 27/12 20:05 to 27/12 Dalby/Nyvångshallen G16 Grp 8 IK Sävehof 2 13 - 7 IK Lågan  
27125618 to 27/12 20:05 to 27/12 Bäckagårds sporthall G13 Grp 2 Kungälvs 2 10 - 9 IK Sävehof 2  
27120819 to 27/12 20:10 to 27/12 Östra Tornhallen G12 Grp 1 IFK Kristianstad 11 - 9 IK Sävehof 3  
28123100 fr 28/12 08:30 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 2 IK Sävehof 4 10 - 0 W TSV Frosh    
28121200 fr 28/12 08:30 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 4 IK Sävehof 2 3 - 6 Kävlinge HK 1  
28120600 fr 28/12 08:30 fr 28/12 Victoriastadion C G14 Grp 5 IK Sävehof 2 15 - 13 LUGI HF 2  
28120401 fr 28/12 09:05 fr 28/12 Victoriastadion A G12 Grp 9 IK Sävehof 1 9 - 11 RK Lokomotiva Zagreb 2  
28120901 fr 28/12 09:05 fr 28/12 Vipeholmshallen B14 Grp 11 IK Sävehof 1 16 - 11 SG Herbrechtingen/Bolheim  
28126601 fr 28/12 09:05 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 6 IK Sävehof 1 14 - 8 Køge Håndbold  
28120301 fr 28/12 09:05 fr 28/12 Tetrahallen B10 Grp 2 IK Sävehof 3 12 - 12 LVHK  
28126100 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Lödde Idrottshall G15 Grp 6 Kristianstad HK 15 - 5 IK Sävehof  
28121300 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Stångby/Tornhallen B11 Grp 2 IK Sävehof 1 20 - 12 H43 Lund  
28123000 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Veberödshallen G10 Grp 1 IK Sävehof 2 5 - 8 Ankaret - Eagles  
28120602 fr 28/12 09:40 fr 28/12 Victoriastadion C G14 Grp 5 Amager 10 - 18 IK Sävehof 2  
28121602 fr 28/12 09:40 fr 28/12 Bollhuset B B10 Grp 3 IK Sävehof 1 10 - 6 Kävlinge HK 2  
28122501 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Grp 2 IK Sävehof 1 4 - 9 LVHK  
28126501 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 7 IK Sävehof 2 14 - 16 HSG Gröbenz...ng GP FüGrO  
28122201 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 2 IK Sävehof 2 6 - 18 FIF Håndbold  
28120903 fr 28/12 10:15 fr 28/12 Vipeholmshallen B14 Grp 11 LUGI HF 2 15 - 18 IK Sävehof 1  
28120403 fr 28/12 10:15 fr 28/12 Victoriastadion A G12 Grp 9 LUGI HF 1 14 - 15 IK Sävehof 1  
28122902 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Harlösahallen B13 Grp 4 IK Sävehof 2 12 - 12 Ystads IF HF 2  
28121902 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Grp 4 LVHK 1 13 - 4 IK Sävehof 5  
28126604 fr 28/12 10:50 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 6 Skövde HF 1 11 - 13 IK Sävehof 1  
28123104 fr 28/12 10:50 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 2 IK Sävehof 4 10 - 17 H43 Lund 1  
28121204 fr 28/12 10:50 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 4 IK Sävehof 2 6 - 15 Hillerød HK  
28120304 fr 28/12 10:50 fr 28/12 Tetrahallen B10 Grp 2 LUGI HF 2 14 - 9 IK Sävehof 3  
28126503 fr 28/12 11:15 fr 28/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 7 SC Unterpfa...n-Germering 13 - 16 IK Sävehof 2  
28120705 fr 28/12 11:25 fr 28/12 Fäladshallen G16 Grp 1 LUGI HF 7 - 20 IK Sävehof 1  
28126605 fr 28/12 11:30 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 1 IK Sävehof 3 17 - 12 LUGI HF 1  
28122504 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Grp 2 IFK Malmö 2 3 - 2 IK Sävehof 1  
28126104 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Lödde Idrottshall G15 Grp 6 LVHK 10 - 10 IK Sävehof  
28123004 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Veberödshallen G10 Grp 1 IK Sävehof 2 7 - 11 Hillerød HK 1  
28121304 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Stångby/Tornhallen B11 Grp 2 IK Sävehof 1 11 - 19 Eslövs HF 1  
28122204 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 2 IFK Malmö 14 - 8 IK Sävehof 2  
28121606 fr 28/12 12:00 fr 28/12 Bollhuset B B10 Grp 3 IK Sävehof 1 6 - 7 Ljunghusens HK 2  
28121006 fr 28/12 12:00 fr 28/12 Tunahallen B16 Grp 2 IK Sävehof 1 22 - 13 Fyllingen Håndball  
28121206 fr 28/12 12:00 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 4 Ankaret 3 9 - 3 IK Sävehof 2  
28123106 fr 28/12 12:00 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 2 Eslövs HF 14 - 2 IK Sävehof 4  
28121106 fr 28/12 12:00 fr 28/12 Idrottshallen B19 Grp 1 IK Sävehof 15 - 6 Eskilstuna Guif IF  
28120606 fr 28/12 12:15 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Grp 1 Ankaret F09 6 - 4 IK Sävehof 2  
28120106 fr 28/12 12:15 fr 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 LUGI HF 1 10 - 13 IK Sävehof  
28125505 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Videdals sporthall B12 Grp 5 IK Sävehof 3 12 - 20 OHV Aurich  
28126705 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Kirseberg sporthall G10 Grp 6 IK Sävehof 4 11 - 7 Kävlinge HK 1  
28121805 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Grp 3 IK Sävehof 1 13 - 18 IFK Kristianstad 1  
28121905 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Grp 4 IK Sävehof 5 5 - 7 Helsingør Håndbold  
28122105 fr 28/12 12:30 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 Eslövs HF 1 13 - 9 IK Sävehof 3  
28120307 fr 28/12 12:35 fr 28/12 Tetrahallen B10 Grp 2 FIF Håndbold 2 12 - 7 IK Sävehof 3  
28126607 fr 28/12 12:40 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 1 HUK Håndbold 7 - 13 IK Sävehof 3  
28122906 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Harlösahallen B13 Grp 4 IK Sävehof 2 11 - 9 SPR POGON 1945 ZABRZE  
28126106 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Lödde Idrottshall G15 Grp 6 Önnereds HK 13 - 12 IK Sävehof  
28123006 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Veberödshallen G10 Grp 1 Veberöds HK 9 - 8 IK Sävehof 2  
28121306 fr 28/12 13:00 fr 28/12 Stångby/Tornhallen B11 Grp 2 LUGI HF 1 12 - 22 IK Sävehof 1  
28121008 fr 28/12 13:10 fr 28/12 Tunahallen B16 Grp 2 HUK Øresund 9 - 21 IK Sävehof 1    
28121108 fr 28/12 13:10 fr 28/12 Idrottshallen B19 Grp 1 Hellerup 13 - 17 IK Sävehof  
28123306 fr 28/12 13:25 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 8 Kävlinge HK 13 - 15 IK Sävehof 1  
28120608 fr 28/12 13:25 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Grp 1 IK Sävehof 2 2 - 8 IFK Malmö 3  
28122607 fr 28/12 13:35 fr 28/12 Hjärupshallen G11 Grp 1 IK Sävehof 1 9 - 9 LUGI HF 2  
28122207 fr 28/12 13:35 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 2 OV Helsingborg 1 10 - 3 IK Sävehof 2  
28122507 fr 28/12 13:35 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen G9 Grp 2 LUGI HF 2 9 - 4 IK Sävehof 1  
28120709 fr 28/12 13:45 fr 28/12 Fäladshallen G16 Grp 1 Skuru IK 11 - 11 IK Sävehof 1  
28123008 fr 28/12 14:10 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 3 LUGI HF 4 16 - 5 IK Sävehof 3  
28121209 fr 28/12 14:10 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 3 TMS Ringsted 18 - 6 IK Sävehof 3  
28121808 fr 28/12 14:10 fr 28/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Grp 3 H43 Lund 11 - 21 IK Sävehof 1  
28122208 fr 28/12 14:10 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 Kristianstad handboll 10 - 6 IK Sävehof 3  
28122108 fr 28/12 14:15 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 IK Sävehof 3 17 - 16 SG HSV / Hamm02 1  
28123400 fr 28/12 14:20 fr 28/12 Hagalid G10 Grp 5 Hillerød HK 2 3 - 12 IK Sävehof 1  
28126610 fr 28/12 14:25 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 2 H43 Lund 2 12 - 9 IK Sävehof 2  
28123308 fr 28/12 14:35 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 8 IK Sävehof 1 11 - 14 Hillerød HK 1  
28120610 fr 28/12 14:35 fr 28/12 Victoriastadion C G9 Grp 1 FIF Håndbold 6 - 5 IK Sävehof 2  
28120110 fr 28/12 14:35 fr 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 Herning Ikast Håndbold 17 - 12 IK Sävehof  
28121609 fr 28/12 14:35 fr 28/12 Bollhuset B B10 Grp 4 Ljunghusens HK 1 10 - 16 IK Sävehof 2  
28123110 fr 28/12 14:45 fr 28/12 Alfa Lavalhallen B9 Grp 1 IK Sävehof 1 18 - 4 Kävlinge HK 2  
28126709 fr 28/12 14:45 fr 28/12 Kirseberg sporthall G10 Grp 6 IK Sävehof 4 8 - 3 FIF Håndbold 2  
28125509 fr 28/12 14:45 fr 28/12 Videdals sporthall B12 Grp 5 IK Sävehof 3 13 - 13 Hillerød HK 2  
28121909 fr 28/12 14:45 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Grp 3 H43 Lund 1 5 - 15 IK Sävehof 3  
28120711 fr 28/12 14:55 fr 28/12 Fäladshallen G16 Grp 1 Eslövs IK 9 - 16 IK Sävehof 1  
28120911 fr 28/12 15:10 fr 28/12 Vipeholmshallen B14 Grp 2 TuS Aumühle-Wohltorf 14 - 13 IK Sävehof 2  
28121211 fr 28/12 15:20 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 3 IK Sävehof 3 8 - 5 IK Sund  
28126510 fr 28/12 15:20 fr 28/12 Stapelbäddens sporthall G12 Grp 7 IK Sävehof 2 5 - 11 Handbalschool Brabant 2  
28124510 fr 28/12 15:40 fr 28/12 Lomma/Pilängshallen G11 Grp 5 IK Lågan 7 - 11 IK Sävehof 4  
28121611 fr 28/12 15:45 fr 28/12 Bollhuset B B10 Grp 4 IK Sävehof 2 10 - 15 LUGI HF 3  
28123310 fr 28/12 15:45 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E B B12 Grp 8 TJ Tatran Bohunice 19 - 10 IK Sävehof 1  
28120112 fr 28/12 15:45 fr 28/12 Sparbanken Skåne Arena A G19 Grp 1 FIF Håndbold 1 15 - 14 IK Sävehof  
28122611 fr 28/12 15:55 fr 28/12 Hjärupshallen G11 Grp 1 IK Sävehof 1 6 - 13 HUK Øresund  
28121911 fr 28/12 15:55 fr 28/12 Sandby/Killebäckshallen G10 Grp 3 IK Sävehof 3 6 - 4 IFK Malmö  
28126711 fr 28/12 15:55 fr 28/12 Kirseberg sporthall G10 Grp 6 HK Malmö 12 - 5 IK Sävehof 4  
28125511 fr 28/12 15:55 fr 28/12 Videdals sporthall B12 Grp 5 Eslövs HF 2 14 - 17 IK Sävehof 3  
28122511 fr 28/12 16:00 fr 28/12 Lödde/Nyvångshallen B11 Grp 4 Atomix 10 - 24 IK Sävehof 2  
28123403 fr 28/12 16:05 fr 28/12 Hagalid G10 Grp 5 Staffanstorps HK 18 - 18 IK Sävehof 1  
28126613 fr 28/12 16:10 fr 28/12 ISLK-hallen G13 Grp 2 IK Sävehof 2 8 - 6 LVHK 1  
28123012 fr 28/12 16:30 fr 28/12 Veberödshallen B11 Grp 3 IK Sävehof 3 15 - 32 IK Sund  
28121213 fr 28/12 16:30 fr 28/12 Eos-hallen B9 Grp 3 Ankaret 2 3 - 14 IK Sävehof 3  
28126512 fr 28/12 16:30 fr 28/12 Stapelbäddens sporthall G12 Grp 7 OV Helsingborg HK 1 10 - 12 IK Sävehof 2  
28122212 fr 28/12 16:30 fr 28/12 Bjärehovshallen G11 Grp 4 IK Sävehof 3 5 - 7 OV Helsingborg 2  
28121812 fr 28/12 16:30 fr 28/12 Dalby/Nyvångshallen B13 Grp 3 IK Sävehof 1 10 - 17 FIF Håndbold  
28126212 fr 28/12 16:35 fr 28/12 Uppåkrahallen B13 Grp 5 Kävlinge HK 2 8 - 9 IK Sävehof 3  
28120914 fr 28/12 16:55 fr 28/12 Vipeholmshallen B14 Grp 2 IK Sävehof 2 11 - 11 Ystads IF HF  
28121613 fr 28/12 16:55 fr 28/12