Detta är resultaten från Lundaspelen Handball 2018. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Handball 2019 här.

Oberursel

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27125500 to 27/12 09:30 to 27/12 Videdals sporthall B14 Grp 6 Oberursel 19 - 6 Staffanstorps HK  
27121900 to 27/12 09:30 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen B13 Grp 2 LUGI HF 1 11 - 18 Oberursel  
27125502 to 27/12 10:40 to 27/12 Videdals sporthall B14 Grp 6 Hillerød HK 10 - 16 Oberursel  
27121903 to 27/12 11:15 to 27/12 Sandby/Killebäckshallen B13 Grp 2 Oberursel 9 - 25 LVHK 2  
27126505 to 27/12 12:40 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 6 Eslövs HF 1 12 - 15 Oberursel  
27122606 to 27/12 13:55 to 27/12 Hjärupshallen G12 Grp 4 Oberursel 7 - 29 TMS Ringsted 1  
27126508 to 27/12 14:25 to 27/12 Stapelbäddens sporthall B16 Grp 6 Oberursel 11 - 23 IK Sävehof 3  
27122608 to 27/12 15:05 to 27/12 Hjärupshallen G12 Grp 4 Staffanstorps HK 16 - 12 Oberursel  
27120411 to 27/12 15:20 to 27/12 Victoriastadion A G14 Grp 6 Oberursel 11 - 13 Hellerup 1  
27120413 to 27/12 16:30 to 27/12 Victoriastadion A G14 Grp 6 LUGI HF 1 24 - 13 Oberursel  
27126315 to 27/12 18:45 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B15 Grp 3 Oberursel 12 - 13 Vlaamse Han... Vereniging  
27126317 to 27/12 19:55 to 27/12 Burlöv/Lillevångshallen B15 Grp 3 IK Lågan 14 - 9 Oberursel  
28126700 fr 28/12 09:30 fr 28/12 Kirseberg sporthall B14 Grp 6 Oberursel 17 - 13 Handbalschool Rijnmond  
28122601 fr 28/12 10:05 fr 28/12 Hjärupshallen B13 Grp 2 Ystads IF HF 1 17 - 18 Oberursel  
28126702 fr 28/12 10:40 fr 28/12 Kirseberg sporthall B14 Grp 6 Køge Håndbold 2 13 - 15 Oberursel  
28122604 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Hjärupshallen B13 Grp 2 Oberursel 18 - 15 Kävlinge HK 1  
28120405 fr 28/12 11:50 fr 28/12 Victoriastadion A G14 Grp 6 Skövde HF 1 16 - 16 Oberursel  
28126305 fr 28/12 12:25 fr 28/12 Burlöv/Lillevångshallen B15 Grp 3 LUGI HF 3 9 - 12 Oberursel  
28122106 fr 28/12 13:05 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 SG HSV / Hamm02 1 11 - 15 Oberursel  
28120408 fr 28/12 13:35 fr 28/12 Victoriastadion A G14 Grp 6 Oberursel 17 - 13 Secar Mallorca  
28126308 fr 28/12 14:10 fr 28/12 Burlöv/Lillevångshallen B15 Grp 3 Oberursel 10 - 13 Ajax København  
28122109 fr 28/12 14:50 fr 28/12 Kävlinge/Korsbackahallen A o E A B16 Grp 6 Oberursel 20 - 22 HT München 1  
28125613 fr 28/12 17:05 fr 28/12 Bäckagårds sporthall G12 Grp 4 IK Sävehof 4 16 - 6 Oberursel  
28125616 fr 28/12 18:50 fr 28/12 Bäckagårds sporthall G12 Grp 4 Oberursel 4 - 12 LUGI HF 3  
29122502 lö 29/12 10:50 lö 29/12 Lödde/Nyvångshallen G12 Playoff B 1/16 Final IK Sävehof 2 19 - 9 Oberursel  
29126202 lö 29/12 11:00 lö 29/12 Uppåkrahallen G14 Playoff B 1/16 Final LUGI HF 3 16 - 19 Oberursel  
29126104 lö 29/12 11:50 lö 29/12 Lödde Idrottshall B15 Playoff B 1/8 Final Oberursel 10 - 15 RP IF Linköping 1  
29121705 lö 29/12 12:00 lö 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/16 Final Oberursel 18 - 10 DJK Waldbüttelbrunn  
29121305 lö 29/12 12:35 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/8 Final Oberursel 25 - 11 IFK Malmö  
29126209 lö 29/12 15:15 lö 29/12 Uppåkrahallen G14 Playoff B 1/8 Final TSV 2000 Rothenburg 17 - 11 Oberursel  
29121311 lö 29/12 16:05 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B 1/4 Final Ystads IF HF 2 13 - 22 Oberursel  
29121710 lö 29/12 16:10 lö 29/12 Gunnesbohallen B16 Playoff B 1/8 Final Oberursel 12 - 19 Køge Håndbold 2  
29120613 lö 29/12 16:15 lö 29/12 Victoriastadion C B14 Playoff A 1/8 Final Oberursel 14 - 28 IK Sävehof 1  
29121314 lö 29/12 18:20 lö 29/12 Stångby/Tornhallen B13 Playoff B Semifinal IFK Kristianstad 1 20 - 15 Oberursel